Connect with us

Artykuły

Od Nowego Jorku po Pragę. Jarmarki świąteczne 2023 już niedługo!

Od Nowego Jorku po Pragę. Jarmarki świąteczne 2023 już niedługo!

Jak ten czas leci! Dopiero co były wakacje, a już niedługo święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas to czas błogiego nicnierobienia, czasu spędzonego z najbliższymi. I oczywiście jarmarków świątecznych. Połącz dwie ulubione rzeczy – podróże i zakupy przedświąteczne. Listę tych najlepszych miejsc przygotował cntraveler.com. Jesteś ciekawy, co się na niej znalazło?

1. Jarmarki bożonarodzeniowe w Bryant Park, Nowy Jork, USA

Wybierasz się do Nowego Jorku przed Świętami Bożego Narodzenia? Nie przegap tego miejsca. Co roku sprzedawcy z całego świata sprzedają wyjątkowe, ręcznie wykonane prezenty, biżuterię, niesamowity świąteczny street food. Nie zabraknie oczywiście lodowiska i wielu świątecznych muzycznych hitów.

fot. EarthScape ImageGraphy / Shutterstock.com

2. Striezelmarkt w Dreźnie, Niemcy 

Tradycyjna muzyka, ogromny oświetlony plac i nieodparty zapach grzanego wina w samym sercu Drezna w Niemczech. Są to najstarsze i największe jarmarki bożonarodzeniowe w Niemczech, których tradycja sięga 1434 roku!

3. Niemiecki Christkindlmarkt w Chicago, USA 

Co roku Daley Plaza wita tysiące gości na tradycyjnym niemieckim festiwalu bożonarodzeniowym. Gdzie jeszcze w Ameryce można poczuć atmosferę tradycyjnych europejskich jarmarków bożonarodzeniowych? Tylko w sercu Chicago!

fot. Hadrian / Shutterstock.com

4. Jarmarki bożonarodzeniowe w Strasburgu we Francji 

Stolica Bożego Narodzenia. Nie bez powodu. Podobno najlepszą atmosferę można tu poczuć tylko nocą. W tym czasie gra tu muzyka na żywo, lokalne pary jeżdżą na łyżwach po tafli lodu, atmosferę dopełnia ogromna choinka ozdobiona tysiącami lampek i ozdób.

5. Skansen w Sztokholmie, Szwecja

Jedyne w swoim rodzaju i zarazem największe muzeum na wolnym powietrzu w Europie. Prezentuje tradycyjną kulturę skandynawską na maleńkiej wyspie Djurgarden w centrum Sztokholmu. Jeśli chcesz spróbować czegoś mniej tradycyjnego, zdecydowanie wybierz Skandynawię.

fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

6. Jarmarki bożonarodzeniowe w Pradze, Czechy 

Jarmarki bożonarodzeniowe w Pradze mają cudowną atmosferę. Każdy, kto tam był, wie o czym mówimy. Już sam spacer malowniczymi uliczkami Pragi w okresie Adwentu jest czymś wyjątkowym. Jest tam wspaniałe jedzenie i napoje oraz mnóstwo lokalnych produktów.

7. Christikindlesmarket w Norymberdze, Niemcy 

Jarmarki bożonarodzeniowe w Norymberdze uważane są za jedne z najpiękniejszych i największych w Europie. I to nie tylko ze względu na słynne krajobrazy i doskonałe jedzenie. Są szczególnie znani z norymberskiego anioła bożonarodzeniowego, który pojawia się na balkonie kościoła Frauenkirche w towarzystwie orkiestry.

fot. Scirocco340 / Shutterstock.com

8. Christkindlmarkt w Salzburgu w Austrii

Wizyta w Salzburgu podczas Świąt Bożego Narodzenia jest wspaniałym przeżyciem. Atmosferę dopełniają wszechobecny Mozart i wspaniale oświetlona Getreidegasse. Ale na przykład taka cudowna panorama:

9. Ogrody Tivoli w centrum Kopenhagi, Dania 

Drugi najstarszy park rozrywki w Europie to wspaniałe miejsce przez cały rok. Ale w Święta Bożego Narodzenia ożywa jeszcze bardziej i dzięki wyjątkowemu oświetleniu, nordyckim ozdobom i doskonałemu jedzeniu zapewni naprawdę wyjątkowe wrażenia.

fot. Lucian Milasan / Shutterstock.com

10. Kraina Czarów Bronnera w Michigan, USA

Prawdopodobnie jedyne miejsce na Ziemi, w którym Boże Narodzenie trwa cały rok (i to dosłownie). Wyjątkowy sklep o ogromnych gabarytach w niepozornym skądinąd miasteczku Franknemuth pozwala poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia 361 dni w roku, dokładnie tyle dni jest otwarty. Odwiedzane jest przez około 2 miliony osób rocznie i znajduje się za Big Pond w stanie Michigan.

fot. James R. Martin / Shutterstock.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top