Connect with us
Wieża Eiffla nocą,

Artykuły

Lotnisko Paryż-Beauvais (BVA) – dojazd z i do centrum Paryża

Lotnisko Paryż-Beauvais (BVA) – dojazd z i do centrum Paryża

Jak dojechać z lotniska Beauvais do centrum Paryża? Ile kosztują bilety? Która opcja jest najtańsza? Czy warto zarezerwować transport wcześniej? Przeczytaj nasz poradnik jak dojechać tanio z lotniska Beauvais do centrum miasta i z powrotem.

Advertisement

Tanie linie takie jak Ryanair i Wizz Air realizują loty do lotniska Beauvais, które oddalone jest ok. 85 km od Paryża, stolicy Francji. Do Paryża Beauvais polecisz z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Tanie bilety do Paryża zarezerwujesz na Flipo.pl.

Jak dojechać z lotniska Beauvais do centrum Paryża?

Informacje na temat cen, numerów linii lub przystanków były aktualne w dniu publikowania. Mogą jednak ulec zmianie. 

Dojazd z i do centrum Paryża autobusem

Najtańszą i najwygodniejszą opcją dojazdu z i do lotniska Beauvais jest podróż Shuttle Bus. Godziny odjazdów i przyjazdów dostosowane są do czasów lądowań samolotów. Autobus odjeżdża spod terminala i dojeżdża do paryskiego dworca Paris Porte Maillot. Jest to bezpośrednie połączenie, bus nie zatrzymuje się nigdzie po drodze.

Informacje o podróży autobusem z i do centrum Paryża

 • Długość podróży: 1 godzina 15 minut.
 • Koszt biletu w jedną stronę: 15,9 euro (rezerwacja online), na miejscu lub u kierowcy – 17,00 euro, dzieci (4-11 lat) 9,9 euro online, na miejscu nie ma sprzedają biletów ze zniżką.
 • Koszt biletu w dwie strony: 29 euro (rezerwacja online), 34 euro na miejscu lub u kierowcy.
 • Uwaga! Aktualnie przystanek znajduje się na: Boulevard Pershing (ze względu na prace na dworcu Paris Porte Maillot).Rozkład jazdy autobusu: Paryż Beauvais – centrum i centrum – Beauvais: bus Paryż Beauvais rozkład online.

Dojazd z i do centrum Paryża BlaBlaCar

Podobnie jak w Polsce całkiem popularnym serwisem jest BlaBlaCar. Warto uzgodnić szczegóły wcześniej i sprawdzić opinie o kierowcy. Średnio dojazd może wynosić ok. 10 euro za osobę.

Dojazd z i do centrum Paryża pociągiem

Do centrum Paryża można dojechać również pociągiem. A raczej kombinacją autobusu i pociągu. Przed terminalami trzeba wybrać miejski autobus numer 6 i wysiąść na stacji kolejowej Beauvais – Gare de Beauvais. Koszt takiego bilety to 1 euro, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że ten autobus nie kursuje za często. Na dworcu kolejowym wsiada się do pociągu TER – pociąg zatrzymuje się na stracji Paris Gare du Nord (dworcu północnym). Koszt pociągu to 14,5 euro w jedną stronę. Godziny odjazdów pociągów znajdują się na stronie przewoźnika oui.sncf.

Dojazd z i do centrum Paryża taksówką

Najdroższa, ale zarazem najwygodniejsza opcja dojazdu to taksówka. Przejazd zależy od destynacji i może kosztować 140-180 euro.

Taxi w Paryżu,
Taxi w Paryżu, fot. Diego Fernandez Unsplash

Informacje o lotnisku Paryż-Beauvais

 • Pełna nazwa w języku francuskim: Aéroport de Beauvais-Tillé
 • Kod lotniska: BVA
 • Adres lotniska: Route de l’aéroport, 60000 Tillé, Francja
 • Ilość terminali: 2

Tanie bilety lotnicze do Paryża

Do Paryża Beauvais polecisz z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Tanie bilety do Paryża zarezerwujesz na Flipo.pl.

Loty do Paryża


Specjalne znizki dla naszych czytelników

 • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
 • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
 • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

 • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
Click to comment