Connect with us
Marsaxlokk, Malta

TOP oferty

MALTA: Morze, Atrakcje, Laguny, Turystyka, Architektura, bilety od 238 zł

MALTA: Morze, Atrakcje, Laguny, Turystyka, Architektura, bilety od 238 zł

Malta ma wszystko, co jest potrzebne do szczęśliwego życia. Słońce, które nawet zimą przyjemnie ogrzewa, morze, które chłodzi latem, wiatr, który rozwiewa włosy i ziemię, na której rosną drzewa oliwne.

Advertisement

TOP atrakcje na Malcie, których nie możesz przegapić!

  • Na Maltę polecisz z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.
6 lotnisk Lot bezpośredni Malta Lot bezpośredni 6 lotnisk
od 238 Rezerwacja

Morze

Archipelag Malty tworzą trzy wyspy: największa Malta, Gozo i Comino. Wakacyjny urlop nie może się obejść bez plażowania, pływania w morzu, snorkelingu. Malta jest na to wręcz stworzona! Ramla Bay i Xwejni Bay na Gozo oraz St. Paul’s Bay i Wied iz-Zurrieq na Malcie. Linia brzegowa wysp jest tak urozmaicona, że znajdziesz tu szeroki przekrój plaż, od piaszczystych po kamieniste lub ukryte w zatokach i pod klifami.

Plaża Rambla Bay na Gozo Malta
Plaża Rambla Bay na Gozo, fot. Petroos Dreamstime.com
Golden Bay na Malcie
Golden Bay na Malcie, fot. Zoltan Gabor Dreamstime.com

Atrakcje

Atrakcje na Malcie

Malta to wyspa, którą można odwiedzić przez cały rok i się nie nudzić. Znana jest z organizowanych kursów językowych, wakacyjnych imprez, plaży i zabytków. Miasteczko Marsaxlokk zachwyci Cię swoją błękitną wodą i kolorowymi rybarskimi łódkami. Udaj się w poszukiwaniu tajemnic do Mdiny i La Valletty, obserwuj łodzie nad Grand Harbour i wybierz się na rejs przy wybrzeżu. Wieczorem usiądź przy stoliku w restauracji przy plaży i delektuj się chwilą.

Marsaxlokk, Malta
Marsaxlokk, Malta, fot. Olgacov Dreamstime.com

Atrakcje na Gozo

Wycieczka na wyspę Gozo wiązała się z wyprawą na Lazurowe Okno (Azure Window), most skalny. Niestety ze względu na erozję formacja skalna się zawaliła. Okolice Zatoki Dwejra są często wybierane przez fanów nurkowania, np. w Błękitnej Dziurze (Blue Hole). Stolicę wyspy, Victorię warto odwiedzić ze względu na cytadelę, z której rozpościera się wspaniały widok na Gozo.

Błękitna Dziura, Gozo, Malta
Błękitna Dziura, Gozo, fot. Mirko Vitali Dreamstime.com

Inspiracja podróżnicza: Zagadkowe zjawiska: najbardziej tajemnicze dziury w ziemi.

Atrakcje dla dzieci

Malta to idealne miejsce na wakacje z dzieckiem. Dzieci będą zachwycone akwarium Malta National Aquarium (znajdująca się na końcu promenady w Qawra). Ciekawą atrakcją dla dzieci jest też wioska Popeya znajdują się nad zatoką Anchor Bay. Miasteczko zbudowane na potrzeby filmu w latach 80-tych zapewnia ciekawą zabawę, organizowane są tu też np. rejsy łodzią po zatoce.

Popey village, Malta
Popey village, fot. Mateuszgoodlife Dreamstime.com

Laguny

Symbolem Malty jest Błękitna Laguna (Blue Lagoon), która znajduje się przy wyspie Comino. Lazurowa i ciepła woda w lecie gwarantują relaks i zabawę. W pobliżu na Comino znajduje się również Kryształowa Laguna (Crystal Lagoon), której wody są krystalicznie błękitne. Brak plaży rekompensują tu klify z których można skakać do wody.

Błękitna Laguna, Comino, Malta
Błękitna Laguna, Comino, fot. Nicholas Courtney Dreamstime.com

Turystyka

Pobyt na plaży nie musi się ograniczać do leżenia na plaży i pływania w morzu. Wypożycz rower i poznaj wyspę na dwóch kółkach. Do wyboru masz kilka tras, np. na Gozo Dwejra Route (prowadząca do okolic ruin Azure Window), na Malcie m.in. trasę północną i południową, które obejmują główne atrakcje, plaże i ciekawe miejsca na wyspie. Rejs statkiem będzie niezapomnianym doświadczeniem, do wyboru masz rejsy wycieczkowe w pobliżu zatok lub na wyspy Gozo i Comino.

Valletta na Macie
Valletta na Macie, fot. Disqdr Dreamstime.com
Mdina na Malcie
Mdina na Malcie, fot. Emicristea Dreamstime.com
Port w Ghajnsielem na Gozo
Port w Ghajnsielem na Gozo, fot. Evgeniy Fesenko Dreamstime.com

Architektura

Wpływy, podboje i okupacje Malty spowodowały, że wytworzyła się tu oryginalna zabudowa. Stolica Malty, La Valetta to must-see podczas pobytu na wyspie. Znajduje się tu ponad 300 zabytków. Wybierz się na spacer po wąskich uliczkach, muzeach, pałacach i kościołach. W centralnej części wyspy położona jest Mdina, która zachwyca swoimi średniowiecznymi uliczkami. Nowoczesność króluje w Sliemie, gdzie znajdują się nowoczesne budynki i centra handlowe.  

Valletta, Malta
Valletta na Malcie, fot. Zoltan Gabor Dreamstime.com
Victoria na Gozo
Victoria na Gozo, fot. Dinozzaver Dreamstime.com
Sliema na Malcie
Sliema na Malcie, fot. Ji Chen Dreamstime.com
  • Na Maltę polecisz z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia.
6 lotnisk Lot bezpośredni Malta Lot bezpośredni 6 lotnisk
od 238 Rezerwacja
Zdjęcie: Shutterstock, Dreamstime, Unsplash.com
Click to comment
//
To Top