Connect with us
Machu picchu, Peru

TOP oferty

WOW! Lima z Polski już od 1969 zł!

WOW! Lima z Polski już od 1969 zł!

Promocje do Peru nie zdarzają się często. Ostatnia interesująca promocja miała miejsce w styczniu – Niesamowite Peru za 1679 zł. Wtedy loty były z Amsterdamu.

Tym razem oferta jest jeszcze bardziej gorąca! Wylot jest z Polski, powrót do pobliskiej Pragi, Wiednia lub Budapesztu.

Ceny zaczynają się od 1969 zł, w cenie jest bagaż rejestrowany. Wśród ofert jest też opcja powrotu z Santiago de Chile!

Loty do Limy zarezerwujesz od 1969 zł

Chcesz przy okazji zobaczyć Nowy Jork? Wybierz opcję z tzw. stopoverem (dłuższą przesiadką).

Loty do Limy ze stopoverem w Nowym Jorku – od 1999 zł

Stolica Peru – Lima

Lima to stolica, gdzie żyje ⅓ populacji Peru (8 milionów osób). Historyczna nazwa miasta, Rimac, pochodziła od nazwy przepływającej przez nią rzeki. Z czasem miasto zaczęto nazywać Lima. Panuje tu łagodny klimat klimat, średnia temperatura wynosi 20-25°C. Jednocześnie jednak Lima jest drugim po Kairze najbardziej suchym miastem na świecie.

Katedra metropolitarna św. Jana Ewangelisty w Limie,  Peru
Katedra metropolitarna św. Jana Ewangelisty w Limie, fot. Coconutdreams Dreamstime.com

Atrakcje w Peru

Peru jest znana przede wszystkim dzięki najlepiej zachowanym mieście Inków, Machu Picchu i zapierającej dech w piersiach przyrodzie. Wybierz się w majestatyczne Andy, na Wyspy Ballestas, które są nazywane Małymi Galapagos lub Góry Tęczowe.

Vinicunca, Góry Tęczowe, Peru
Vinicunca, Góry Tęczowe, fot. Emicristea Dreamstime.com

Jak dotrzeć na Machu Picchu z Limy?

Z Europy znajdziesz najtańsze połączenia do Limy. Stąd możesz wybrać bezpośrednie połączenie z Latam Airlines, które jest realizowane kilka razy w ciągu dnia. Bilety z Limy do Cuzco zarezerwujesz na flipo.pl Przykładowo lot we wrześniu z bagażem rejestrowanym na kilka dni kosztuje ok. 1000 zł w dwie strony.

Machu picchu, Peru
Machu picchu, fot. Martin Bisof Dreamstime.com

Do Aguas Calientes skąd zaczyna się droga na Machu Picchu można dotrzeć pociągiem (perurail.com), podczas drogi zobaczysz przepiękne widoki. Można wybrać opcję trekkingu lub prywatnego transferu.

Warto pamiętać, że zostały wprowadzone limity osób, które mogą codziennie zobaczyć miasto Inków. Dlatego też nie zastanawiaj się długo i zarezerwuj bilet online – ticketmachupicchu.com. Potem pozostaje samodzielne wejście lub wjazd busem.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (4 votes)
//
To Top