Connect with us
Kijów,

TOP oferty

Przedłużony weekend w Kijowie

Przedłużony weekend w Kijowie

Stolica Ukrainy ma bogatą historię, która sięga V wieku. Leżące na Dnieprem miasto było świadkiem różnych wydarzeń, które wpłynęły również na losy innych państw. City break w Kijowie to idealna propozycja dla osób interesujących się historią, zabytkami, ale też ciekawych jak dynamicznie zmienia się miasto.

Ławra Peczerska

Ławra Peczerska to prawie 30-hektarowy kompleks klasztorny, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Historia świątyni sięga XI wieku, miejsce jest tak naprawdę kolebką wschodniosłowiańskiego prawosławia. Ławra, czyli męski klasztor składa się z dwóch części: Ławry Górnej i Ławry Dolnej. Podczas spaceru można zobaczyć świątynie, muzea, dawną drukarnię i m.in. pieczary z grobowcami.

Ławra Peczerska w Kijowie
Ławra Peczerska w Kijowie, fot. James Hills Pixabay

Sobór Mądrości Bożej

Cerkiew Sobór Sofijski znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Jest jedną z najstarszych świątyń i jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie.. Obecnie znajduje się tam muzeum państwowe. Bogate wnętrze zachwyca zachowanymi freskami z XI i XII wieku. Dach świątyni ma 13 kopuł. W areale znajduje się również dzwonnica.

Plac Niepodległości

Majdan Niezależności to serce miasta i miejsce, które ma wyjątkowe znaczenie dla mieszkańców Kijowa. Na początku XXI wieku plac został odnowiony. Odbywała się tu m.in. tzw. pomarańczowa rewolucja, miały miejsce protesty nazwane Euromajdan, wydarzenia upamiętniają liczne tablice i żnice osób, które poległy w trakcie starć.

Kijowski Majdan,
Kijowski Majdan, fot. Jørgen Deleuran Pixabay

Pomnik Matki Ojczyzny

Monumentalny pomnik Matki Ojczyzny znajduje się w kompleksie muzealnym upamiętniającym udział Ukrainy w czasie II wojny światowej. Wraz z postumentem, w którym znajduje się sala pamięci ma wysokość 102 metrów.

Pomnik Matki Ojczyzny w Kijowie,
Pomnik Matki Ojczyzny w Kijowie, fot. Denys Rodionenko Unsplash

Meżyhiria (Międzygórze), dawna rezydencja Janukowycza

Około 150 hektarowa posiadłość, ogromna willa i zachowane ogrody oraz pola golfowe należały kiedyś do byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. Teren jest udostępniony dla zwiedzających, którzy chcą zobaczyć “muzeum korupcji” na własne oczy.

Loty do Kijowa

Do Kijowa lata polski LOT (bezpośredni lot z Warszawy) i ukraiński przewoźnik Ukraine International (lot z Warszawy i Krakowa). Trasę z Polski do Kijowa obsługą również linie niskobudżetowe. Do Kijowa z Ryanairem polecisz z: Bydgoszczy, Warszawy (lotnisko Modlin), Poznania, Wrocławia, Gdańska, Krakowa. Do Kijowa z Wizzairem polecisz z: Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Warszawy.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (9 votes)
//
To Top