Connect with us
Termy Szechenyi, łaźnie w Budapeszcie

TOP oferty

Najlepsze łaźnie i termy w Budapeszcie, loty z Poznania i Warszawy od 81 zł

Najlepsze łaźnie i termy w Budapeszcie, loty z Poznania i Warszawy od 81 zł

Idealnym pomysłem na “przerwę” w zwiedzaniu Budapesztu są termy i kąpieliska. Niezależnie od pory roku dłuższa chwila relaksu w uzdrowiskach spowoduje, że nabierzesz energii na dalsze zwiedzanie miasta. Kompleksy spa w Budapeszcie oferują szeroką gamę zabiegów kosmetycznych i relaksacyjnych, dostępne są też m.in. sauny.

Tylko na flipohity.pl dowiesz się, które z nich są najlepsze i ile kosztuje wstęp. Dodatkowo dowiesz się jakie zasady panują w termach.

Termy Gellerta (Gellért Gyógyfürdő és Uszoda)

Uważane są za najpiękniejsze łaźnie w Budapeszcie oraz na całych Węgrzech ze względu na swoją secesyjną architekturę. Termy Gellerta zostały zbudowane na początku XX wieku. Do dyspozycji jest 12 basenów, 2 z nich są na wolnym powietrzu (ale dostępne są tylko latem).

Termy Gellerta, łąxnie w Budapeszcie
Termy Gellerta, fot. Joachim Lesne Unsplash

Adres: H-1118 Budapest, Kelenhegyi út 4

Godziny otwarcia: 6:00-20:00 (podczas świąt godziny mogą być inne)

Cennik: od 5600 HUF (od 75 zł)

Termy Szechenyi (Széchenyi gyógyfürdő)

Kompleks powstał na początku XX wieku, po dziś dzień termy Szechenyi są największymi w Europie. Neobarokowy pałac został specjalnie zbudowany na potrzeby kąpieli w źródłach termalnych. W ramach kompleksu obecnie znajduje się m.in. 18 basenów, w tym kilka zewnętrznych. Termy są koedukacyjne.

Termy Szechenyi, łaźnie w Budapeszcie
Termy Szechenyi, fot. Anna Dunlop Shutterstock

Adres: Budapeszt, Állatkerti krt. 9-11

Godziny otwarcia: 6:00-22:00 (podczas świąt godziny mogą być inne)

Cennik: od 4800 HUF (od 65 zł)

Termy Király (Király Gyógyfürdő)

Pierwsze kąpielisko na Węgrzech, które od powstania w XVI wieku jest całe czas czynne. Królewskie kąpielisko jest koedukacyjne. Znajdują się tu 4 baseny, w których woda ma temperaturę od 26 do 40 stopni Celsjusza.

Termy Király - tureckie łaźnie, łaxnie w Budapeszcie
Termy Király – tureckie łaźnie, fot. julius fekete Shutterstock

Adres: H-1027 Budapest, Fő u. 84

Godziny otwarcia: 9:00-21:00 (podczas świąt godziny mogą być inne)

Cennik: od 3500 HUF (od 45 zł)

Termy Rudas (Rudas gyógyfürdő)

Tureckie termy należą do jednych z najpiękniejszych na Węgrzech. Znajdują się na lewym brzegu Dunaju. W termach Rudas znajduje się 5 basenów. W pobliżu Rudas znajduje się kilkanascie źródeł termicznych, wśród nich jest też radioaktywna woda, kąpiel w niej zalecana jest osobom z chorobami m.in. stawów. W zależności od dnia tygodnia termy dostępne są tylko dla kobiet (wtorek), mężczyzn (poniedziałek, środa, czwartek i piątek) lub dla obu płci (sobota i niedziela).

Termy Rudas, łaźnie w budapeszcie
Termy Rudas, fot. Pelle Zoltan Shutterstock

Adres: H-1013 Budapest, Döbrentei tér 9

Godziny otwarcia: 6:00-22:00 (podczas świąt godziny mogą być inne)

Cennik: od 1700 HUF (od 25 zł)

Zasady wstępu do basenów i term

Tradycyjnie termy podzielone są na damskie i męskie. Obecnie większość nich jest koedukacyjna. Zdarzają się jednak takie, które mają wyznaczone strefy lub dni, kiedy termy mogą odwiedzać kobiety. W zależności od typu w ramach term obowiązuje strój kąpielowy lub jest też specjalna strefa nagości. Za opłatą można skorzystać z masaży i zabiegów piękności.

Jak dolecieć do Budapesztu

Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym z Warszawy z LOT-em oraz Wizzairem i Krakowa z LOT-em dotrzesz do stolicy Węgier za trochę ponad godzinę. Nowym połączeniem jest lot z Ryanair z Poznania.Tanie bilety lotnicze do Budapesztu kupisz na flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.8/5 - (6 votes)
//
To Top