Connect with us

Artykuły

Najlepsze lotniska w 2019 roku

Najlepsze lotniska w 2019 roku

Podróżujący z całego świata głosowali w ankiecie World Airport Awards na najlepsze lotnisko. Siódmy raz po sobie najlepszym lotniskiem stało się singapurskie lotnisko Changi. W TOP 100 znalazło się również jedno polskie lotnisko.

1. Singapore Changi

Singapurskie lotnisko Changi oferuje loty aż do 200 destynacji na całym świecie. Co tydzień 80 linii lotniczych realizuje ponad 5000 przylotów i odlotów. W 2017 roku lotnisko Changi świętowało 60 milionów podróżujących ze 100 krajów.

hala przylotów w singapurze
Na lotnisku w Singapurze znajdują się m.in. ogrody i jeziorka, fot. Tang90246 Dreamstime.com

2. Tokyo Haneda

Tokyo Haneda jest jednym z dwóch głównych lotnisk metropolii Wielkie Tokio w Japonii. Lotnisko jest uznawane za jedno z najbardziej przyjaznych dla pasażerów. Niektóre elementy wystroju nawiązują do japońskiej kultury.

Niektóre elementy wystroju nawiązują do japońskiej kultury.
Niektóre elementy wystroju nawiązują do japońskiej kultury, fot. Yuri Ganopolski Dreamstime.com

3. Seoul Incheon

Lotnisko Seoul Incheon to największe lotnisko w Korei Południowej i jedno z najbardziej ruchliwych na świecie. Znajduje się tu igrzysko golfowe, spa, kasyno i muzeum. W przeszłości lotnisko w Seulu było ocenione jako najlepsze lotnisko, obecnie zajmuje trzecie miejsce.

lotnisko w seulu
Lotnisko w Seulu, fot. Tea Dreamstime.com

4. Doha Hamad

Międzynarodowe lotnisko Hamad znajduje się w stolicy Dosze, stolicy Kataru. Co roku terminalami przejdzie aż 30 milionów podróżujących. Lotnisko uważane jest za jedno z najbardziej luksusowych i komfortowych.

Na lotnisku w Doha pomiędzy terminalami można podróżować metrem
Na lotnisku w Doha pomiędzy terminalami można podróżować metrem, fot. Tea Dreamstime.com

5. Hong Kong

Hongkong jest miastem, które postawiło na przyszłość. Lotnisko w Hongkongu jest jednym z najbardziej ruchliwych, lata stąd więcej jak 100 linii lotniczych do około 180 destynacji na świecie.

lotnisko w Honkongu
Lotnisko w Hongkongu, fot. Tea Dreamstime.com

6. Centrair Nagoya

W 2014 roku podróżowało z japońskiego lotniska w Nagoyi ponad 10 milionów osób. Duży odsetek osób to podróżujący w ramach Japonii i do Bangkoku i Singapuru. Lotnisko zostało zbudowane na sztucznej wyspie.

Hala wylotów na lotnisku Centrair Nagoya
Hala wylotów na lotnisku Centrair Nagoya, fot. Seaonweb Dreamstime.com

7. Munich

Lotnisko w Monachium jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Niemczech. Podczas przesiadki nie ma mowy o nudzie, na lotnisku znajduje się ponad 150 sklepów i ponad 50 restauracji.

lotnisko w monachium
Lotnisko w Monachiu, fot. Marimadesign Dreamstime.com

8. London Heathrow

London Heathrow to najbardziej ruchliwe lotnisko w Wielkiej Brytanii. Położone jest na zachodzie Londyna. Pod względem ilości podróżujących lotnisko jest najbardziej ruchliwym portem w Europie. Z London Heathrow lata 81 linii lotniczych do ponad 200 destynacji na całym świecie.

lotnisko london heathrow
Lotnisko London Heathrow, fot. Sue Martin Dreamstime.com

9. Tokyo Narita

Tokyo Narita jest od 2016 roku drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem w Japonii. Służy jako międzynarodowa baza dla Japan airlines i All Nippon Airways i główny węzeł między Azją a Ameryką.

lotnisko tokyo narita
Lotnisko Tokyo Narita, fot. Ievgen Kostiuk Dreamstime.com

10. Zurich

Lotnisko w Zurychu to baza Swiss International Airlines i największe lotnisko w Szwajcarii. Lata się stąd do ponad 200 destynacji w 67 krajach.

lotnisko w zurychu, szwajcarii
Lotnisko w Zurychu, fot. (Paula) (Albert) Dreamstime.com

91. Warsaw

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. To również główna baza narodowego przewoźnika, PLL LOT. W rankingu warszawskie lotnisko zajęło 91 miejsce.

Poczekalnia przed wylotem na lotnisku Chopina w Warszawie
Poczekalnia przed wylotem na lotnisku Chopina w Warszawie, fot. Tea Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top