Connect with us
Route 66 w Arozonie,

Artykuły

Route 66 – ikoniczna droga łącząca Chicago i Santa Monica

Route 66 – ikoniczna droga łącząca Chicago i Santa Monica

Od 1926 roku, kiedy została otwarta przyciąga jak magnes. Wielu uważa, że jej pokonanie pozwala na odkrycie i poczucie prawdziwej wolności, spełnienie amerykańskiego snu. Jej przejechanie jest swego rodzaju podróżą-obietnicą lepszego życia. Masz odwagę wybrać się w drogę i przejechać legendarną trasę, która zapisała się na trwałe w kulturze?

Zobacz 6 najciekawszych miejsc znajdujących się na trasie Drogi 66.

Dlaczego Route 66 jest kultowa?

Legendarna Route 66 za kilka lat będzie obchodzić swoje setne urodziny. Została otwarta 11 listopada 1926 roku i obecnie ma długość 3939 km. Łączy Chicago na wschodzie z Santa Monica na zachodzie USA. Przebiega przez 8 stanów. Jeden z jej fragmentów – Historic Route 66 przebiegający przez Illinois, Nowy Meksyk i Arizonę został uznany za narodową drogę krajobrazową. Oficjalnie Route 66 w 1985 roku została skreślona z listy amerykańskich autostrad, cały czas można pokonać jej fragmenty.

W latach 30-tych była główną arterią imigrantów, którzy przemierzali USA ze wschodu na zachód w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Z czasem stała się popularna wśród miłośników wojaży. Pokonanie Route 66 jest do teraz marzeniem wielu osób i pomysłem na roadtrip po Stanach Zjednoczonych.

Na trasie Route 66 znajdziesz miejsca, gdzie zatrzymał się czas, fot. Cory Deseyn Pixabay
Na trasie Route 66 znajdziesz miejsca, gdzie zatrzymał się czas, fot. Cory Deseyn Pixabay

Route 66 pojawiała się w filmie, serialach, literaturze, śpiewa się o niej utwory i pisze wiersze. Jedną z piosenek, która doczekała się kilkudziesięciu coverów jest “Get Your Kicks on Route 66” Bobby’ego Troupa.

Najciekawsze miejsca na trasie Route 66

Mother Road liczy prawie 4 tysiące kilometrów. Na jej trasie znajduje się wiele ciekawych miejsc, które zasługują na większą uwagę. Co ciekawego można zobaczyć na Route 66?

Mapa Route 66,
Mapa Route 66, fot. neufal54 Pixabay

Chicago – początek Route 66

Legendarna trasa zaczyna się w Chicago w stanie Illinois. Miasto położone jest nad jeziorem Michigan. Często mówi się o Chicago, że jest drugim największym polskim miastem na świecie. Spacerując po nim można natrafić na liczne ślady polskiej kultury i historii. Jednym z najciekawszych miejsc jest Park Milenijny. Jedną z atrakcji Millennium Park jest Cloud Gate, pieszczotliwie przezywaną The Bean (Fasolka).

Chicago, USA
Chicago, fot. Sawyer Bengtson Unsplash

Stare auta Cadillac w Amarillo, Teksas

Cadillac Ranch niedaleko Amarillo to instalacja na wpół zakopanych w ziemi cadillaków. 

Cadillac Ranch, Route 66 USA
Cadillac Ranch, fot. Matan Levanon Unsplash

Noc w wigwamie, Holbrooke, Arizona

Gdzie spędzić noc w trakcie pokonywania Route 66? Zatrzymaj się w Holbrooke i prześpij w tipi. Autentyczności nadają charakterystyczne elementy wystroju wnętrza. Klimatu dodają zabytkowe auta z lat 60-tych, zaparkowane w różnych miejscach na terenie motelu.

https://www.instagram.com/p/B2r7AZeF2JY/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Flagstaff, Arizona

Niekończąca się serpentyna asfaltu i spektakularne górskie szczyty – przejeżdżając przez Flagstaff zrobisz jedne z najpiękniejszych zdjęć na całej Route 66. Miasto słynie również m.in. z obserwatorium astronomicznego Lowell Observatory.

U.S. Route 180 Flagstaff,
U.S. Route 180 Flagstaff, fot. Richie Nolan Unsplash

Los Angeles, Kalifornia

Filmowy Hollywood, Aleja Gwiazd, Beverly Hills i centrum miasta pełne drapaczy chmur – Miasto Aniołów jest nagrodą za wytrwałą podróż po Drodze Matce. W Los Angeles znajdziesz plaże, nocne życie, przepyszne jedzenie. Po podróży prawie w samotności Miasto Aniołów Cię oszołomi swoimi kolorami, temperamentem i charyzmą.

Los Angeles, USA
Los Angeles, fot. Briancweed Dreamstime.com

Koniec Route 66 – Santa Monica, Kalifornia

Co ma swój początek, ma i koniec. Route 66 kończy się w Santa Monica nad wybrzeżem Oceanu Spokojnego. Przespaceruj się po słynnym molo Santa Monica Pier, podsumuj swoją podróż po Route i… Rusz w kolejną podróż!

Santa Monica Pier koniec Route 66
Santa Monica Pier, fot. Ann Kathrin Bopp Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
3.7/5 - (3 votes)
//
To Top