Connect with us
Zamek Lešná w Zlínie, fot. archiwum własne Czechy

Artykuły

ZOO w Zlínie: spacer między zwierzętami

ZOO w Zlínie: spacer między zwierzętami

Ogród zoologiczny nazywany również Zoo Lešná jest przykładem tego jak można połączyć przyjemne z pożytecznym. Drugie najczęściej odwiedzane zoo w Czechach edukuje odwiedzających i daje im zarazem możliwość przybliżenia się do dzikich zwierząt. 52 hektary ogrodu zoologicznego są idealnym miejscem na całodzienną wycieczkę.

Planujesz urlop w Czechac? Umieść na swojej mapie Zlín!

Zamek Lešná

Wycieczkę w zoo warto zacząć od zamku Lešná, który znajduje się w arealu ogrodu. Pierwotny zamek został zbudowany w 1810 roku, który niestety spłonął. Pod koniec na jego miejscu został zbudowany nowy zamek, który jak na swoje czasy był bardzo luksusowy. Było tu centralne ogrzewanie i prąd, ciepła woda i wielka łazienka oraz telefon. Znajdowały się tu też pokoje gościnne. W okolicach zamku organizowano polowania.

Zamek Lešná w Zlínie, fot. archiwum własne
Zamek Lešná w Zlínie, fot. archiwum własne

Obecnie zamek jest własnością miasta Zlín, zbiory zaś należą do państwa. Zamek można zwiedzać z przewodnikiem, który opowiada o jego historii. Często organizowane są tu też śluby.

Zamek Lešná w Zlínie, fot. archiwum własne
Zamek Lešná w Zlínie, fot. archiwum własne

Ogród zoologiczny w Zlínie

Park jest podzielony na strefy kontynentalne. Mieszka tu ponad 1300 zwierząt z 200 różnych gatunków. W czasie wizyty odwiedzisz Afrykę, Azję, Australię i Amerykę. W ramach sekcji znajdują się również różne stanowiska edukacyjne, dzięki czemu można poznać historię i różnych odkrywców oraz opisy stref klimatycznych, które zamieszkują poszczególne zwierzęta.

ZOO w Zlínie, fot. archiwum własne
ZOO w Zlínie, fot. archiwum własne

Podczas spaceru po ogrodzie można zobaczyć różne egzotyczne zwierzęta: żyrafy, słonie, nosorożce, lwy, lemury, aligatory i inne. Niektóre wybiegi albo klatki są skonstruowane w taki sposób, że można przez nie przejść dosłownie obok zwierząt, które swobodnie spacerują lub latają nad głowami odwiedzających.

ZOO w Zlínie, fot. archiwum własne
ZOO w Zlínie, fot. archiwum własne
ZOO w Zlínie, fot. archiwum własne
ZOO w Zlínie, fot. archiwum własne

Jak dojechać do ZOO w Zlínie

Zoo znajduje się ok. 10 km od centrum Zlína, które znajduje się na wschodnich Morawach. Przed parkiem znajduje się duży parking. Z centrum Zlína można dojechać również autobusem.

Godziny otwarcia ZOO w Zlínie

Ogród zoologiczny otwarty jest codziennie od 8:30 do 16:00. W czasie świąt godziny otwarcia mogą się zmienić.

Bilet wstępu do ZOO w Zlínie

Bilet wstępu kosztuje: osoba dorosła 80 koron, senior 60 koron, dziecko 40 koron. Poniżej 3 roku życia wejście jest bezpłatne. Dostępne są też bilety rodzinne.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top