Connect with us
Pokój hotelowy,

Artykuły

10 rzeczy, które ludzie “pożyczają na zawsze” z hotelu

10 rzeczy, które ludzie “pożyczają na zawsze” z hotelu

Brytyjski Telegraph przedstawił interesującą ankietę według której aż 69% brytyjskich gości w hotelach “pożycza na zawsze” różne rzeczy z wynajmowanego pokoju. Badania pokazały również, że które rzeczy najczęściej znikają z pokojów hotelowych. Przedstawiamy TOP 10 rzeczy, które ludzie zabierają z hotelu.

W żadnym przypadku nie traktuj listy jako inspiracji 😉

Biblia

7% Brytyjczyków poruszyło jedno z przykazań, “nie kradnij”. W Europie to właśnie Biblia jest rzeczą, którą najczęściej zabierają z pokoi hotelowych goście.

biblia
Biblia, fot. Priscilla Du Preez Unsplash

Książki

W wielu hotelach elementem wystroju pokoju są również biblioteczki. Książki mają uprzyjemnić pobyt gości, ale są często przez nich zabierane. Przecież jak można nie doczytać książki?

Lobby hotelowe,
Lobby hotelowe, fot. Michelle Maria Pixabay

Czajniki kuchenne

Czajnik kuchenny, filiżanki i mini zestaw herbaty lub kawy. O ile po saszetkach z cukrem nikt nie będzie płakał to po zniknięciu czajnika kuchennego już tak. Nie ma się więc czemu dziwić, że często można je tylko wypożyczyć w recepcji (i zwrócić).

czajnik
Czajnik, fot. Alex Chernenko Unsplash

Zasłony

Okazja czyni złodzieja? Coś o tym wiedzą również firany i zasłony, często lądują w bagażach gości hotelowych.

Zasłony w hotelu,
Zasłony w hotelu, fot. Pexels Pixabay

Przedmioty sztuki

Obrazy, figurki, ramki na zdjęcia. Wiele dekoracji w pokoju jest na tyle ładnych lub może nawet cennych, że niektórych goście nie mogą sobie wyobrazić tego, żeby i w ich pokoju w domu ich nie było.

Pokój hotelowy
Pokój hotelowy, fot. Emile Guillemot Unsplash

Ramy obrazów

Brzydki obraz w ładnej ramce. Ramy są piątym przedmiotem, który najczęściej kradną goście hotelowi.

Ramy obrazów
Ramy obrazów, fot. Free-Photos Pixabay

Sztućce z restauracji

Niektórzy wezmą je przez przypadek, niektórzy zaś celowo. W domu brakuje łyczek? Przecież nikt nie zobaczy, że zniknie kilka z tych setek wyłożonych przy szwedzkim stole.  

sztućce
Sztućce, fot. Naim Benjelloun Unsplash

Jedzenie i picie

W cenie pokoju jest minibar albo nie? Dla niektórych to nie ma znaczenia, z minibarku wezmą wszystko, co tam jest. I to bez płacenia.

Z hoteli znikają często rzeczy z mini barów,
Z hoteli znikają często rzeczy z mini barów, fot. Steve Johnson Unsplash

Baterie i żarówki

Nie słyszałeś o tym? Wielu gości wymienia baterie w pilotach na zużyte lub po prostu je bierze. Do podobnej kategorii należą również żarówki.

żarówka
Żarówka, fot. Stefan Steinbauer Unsplash

Ręczniki

TOP przedmiot, który goście hotelowi kradną z pokoju. I to niezależnie od kraju pochodzenia, ręczniki z hotelu chciałby mieć każdy zawieszony w swojej łazience. Nie ma większej przyjemności niż wycierać się ręcznikiem z wyszytym logo “Pensjonat Janusz” ;).

Ręczniki hotelowe,
Ręczniki hotelowe, fot. Salochin Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (4 votes)
//
To Top