Connect with us
Londyn

Artykuły

Anglia: od 15 grudnia skraca kwarantannę

Anglia: od 15 grudnia skraca kwarantannę

Skrócenie z 14 na 5 dni kwarantanny – nowe zasady dla podróżujących do Anglii będą obowiązywać od 15 grudnia br. Warunkiem jest poddanie się testowi na obecność koronawirusa – w przypadku negatywnego wyniku kwarantanna zostanie zakończona.

Skrócenie kwarantanny w Anglii

Od 15 grudnia będzie możliwe skrócenie kwarantanny do 5 dni w przypadku podróży do Anglii po wykonaniu testu i jego negatywnym wyniku. Dużo wskazuje na to, że z czasem podobne zasady będą dotyczyły także Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna została wprowadzona na początku października br. Wtedy to Polska została wpisana przez Wielką Brytanię na czerwoną listę – Wielka Brytania wprowadza kwarantannę od 3.10 dla podróżujących z Polski.

Nowe reguły dotyczą zarówno pasażerów przybywających do Anglii samolotem, ale też koleją i drogą morską. Konieczne jest cały czas wypełnienie specjalnego formularza lokalizacyjnego (Wielka Brytania: wypełnij formularz przed podróżą).

Rząd Wielkiej Brytanii zastanawia się nad wprowadzeniem podobnych zasad nie tylko w Anglii, ale też Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. W mediach pojawiają się głosy, że kwarantanna mogłaby być całkowicie zniesiona dla pasażerów, którzy przed podróżą wykonają test na nowy koronawirus i na lotnisku przedstawią jego negatywny wynik.

Loty do Londynu


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top