Connect with us
Neapol

TOP oferty

Neapol i pobliskie wyspy

Neapol i pobliskie wyspy

Wybierz się do Kampanii! Poznaj chaotyczny Neapol, spróbuj najlepszej pizzy, podziwiaj panoramę z Wezuwiusza i udaj się na wycieczkę na pobliskie wyspy.

Neapol

Neapol to miasto, które ma niepowtarzalny charakter. Wydaje się chaotyczne, mało przyjazne, ale po pierwszym szoku zaczyna fascynować. W Neapolu zobaczysz wiele zabytków i muzeów oraz kościołów. Zamek Nuovo z XIII wieku, Galleria Umberto I, Pałac Królewski, katakumby i Napoli Sotterranea – to tylko jedne z wybranych atrakcji w Neapolu.

Galleria Umberto I w Neapolu,
Galleria Umberto I w Neapolu, fot. Paul Postema Unsplash

Pizza

Neapol jest uważany za miejsce, gdzie można zjeść najlepszą pizzę w całych Włoszech. Pizza napoletana (pizza neapolitańska) przygotowywana jest z lokalnych składników i różnych dodatków. Palce lizać!

pizza
Pizza, fot. Anastasiia Chepinska Unsplash

Wezuwiusz

Fascynujący, ale zarazem jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów. Podczas wejścia na szczyt można podziwiaj przepiękną panoramę Neapolu i Zatokę Neapolitańską. Wokół krateru mającego głębokość ok. 230 metrów wytyczona jest trasa piesza.

Wulkan Wezuwiusz, fot. Jesse Kraft Dreamstime.com

Pompeje

Zniszczone przez erupcję Wezuwiusza w I wieku n.e. miasto jest obecnie terenem wykopalisk, gdzie można zobaczyć ruiny miasta, które przez wieki pokryte były popiołem wulkanicznym.

Pompeje
Pompeje, fot. Andy Holmes Unsplash

Ischia

Ischia jest jedną z najpiękniejszych włoskich wysp. Znajdują się tu łaźnie termalne, jest tu przypominająca wulkan góra Epomeo mająca prawie 800 m n.p.m. i liczne piesze ścieżki prowadzące dookoła wyspy. Atrakcją Ischi jest zamek Aragoński połączony z główną wyspą mostem Ponte Aragonese.

Ischia, Włochy
Ischia, fot. Maarit Jokinen Pixabay

Capri

Doskonałym punktem widokowym na wyspie jest góra Solano, skąd przy dobrej widoczności zobaczysz góry Kalabrii. Capri ze względu na swoją wapienną budowę ma wiele jaskiń z okazałymi stalaktytami i stalagmitami. Warto wybrać się na wycieczkę łódką do Grotta Bianca, Grotta Meravigliosa i Grotta Azzurra. Pieszo zaś warto obrać kierunek na Monte Tiberio, gdzie znajdują się ruiny Villa Jovis.

Capri, Włochy
Capri, fot. erzsébet dunavölgyi Pixabay

Piłka nożna

Włosi uwielbiają piłkę nożną. Każdy mecz to święto. Zwłaszcza w Neapolu, kiedy gra SSC Napoli.

Zobacz również

Bilety do Neapolu

Do Neapolu można polecieć bezpośrednio z liniami lotniczymi Ryanair i Wizzair z Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Berlina. Tanie bilety lotnicze zarezerwujesz na flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.8/5 - (15 votes)
//
To Top