Connect with us
Wieża Żółtego Żurawia, Wuhan,

Artykuły

Gdzie chcą podróżować Chińczycy w 2020 roku? Do Wuhanu

Gdzie chcą podróżować Chińczycy w 2020 roku? Do Wuhanu

Chińskie miasto Wuhan, z którego zaczął rozprzestrzeniać się nowy koronawirus SARS-CoV-2 staje się coraz bardziej popularny w ramach całych Chin. Wynika to z ankiety, która została przeprowadzona przez Chińską Akademię Nauk. Pisze o tym CNN.

Na podstawie wypełnionych około 15 tysięcy ankiet i przeprowadzonych rozmów oraz reakcji w mediach społecznościowych, pod koniec kwietnia 2020 zostały opublikowane wyniki, które określają Wuhan jako najpopularniejszą destynację wśród Chińczyków. Wuhan tym samym “pokonał” m.in. Pekin.

Podziwiają wytrwałość i ciężką pracę mieszkańców Wuhan

Skąd taka popularność miasta? Analitycy twierdzą, że prawdziwym powodem, dla którego Chińczycy chcą odwiedzić Wuhan nie jest zobaczenie miasta jako takiego, ale chcą docenić wytrwałość i ciężką pracę jego mieszkańców. Korzystając z hoteli czy restauracji chcą również poprawić ich sytuację finansową.

Jedną z oznak wdzięczności było na przykład obdarowywanie kwiatami pracowników medycznych po otwarciu lotniska w mieście na początku kwietnia. Wtedy też wielu lekarzy, sióstr i personelu medycznego mogło wrócić do swoich domów korzystając z wznowionych lotów. Planowanie urlopu w prowincji Hubei jest według ankietowanych formą podziękowania i uznania.

Wuhan – kierunek turystyczny

Dotychczas najpopularniejszą destynacją wśród Chińczyków w kraju był Pekin. Ankietowani odpowiedzieli, że to jednak Wuhan i prowincja Hubei są według nich miejscami, gdzie planują się wybrać jeszcze w 2020 roku. Chcą się tym samym przyczynić do ponownego rozwoju gospodarczego regionu, który ucierpiał w związku z koronawirusem.

Które miejsca są szczególnie interesujące? Według ankiety Wieża Żółtego Żurawia w Wuhanie stała się jedną z atrakcji turystycznych, które najbardziej odwiedzają chińscy podróżnicy. Dużym zainteresowaniem cieszy się również rezerwat Shennongjia w prowincji Hubei, który słynie z imponujących dolin, wzniesień górskich i rzek.

Jezioro Dajiu, Shennongjia, prowincja Hubei, Chiny
Jezioro Dajiu, Shennongjia, prowincja Hubei, fot. Junyao Yang Unsplash

Podróże tak, ale później

Wyniki przeprowadzonych ankiet pokazały również, że Chińczycy cały czas są zainteresowani podróżami. Jedna trzecia ankietowanych chce gdzieś wyjechać w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy. Jeśli chodzi o zagraniczne podróże ciekawostką jest to, że do teraz najpopularniejsza destynacja – USA nie znalazła się ani w pierwszej dziesiątce międzynarodowych kierunków. Chińczycy, którzy wzięli udział w badaniu podali Tajlandię, Rosję i Japonię – te państwa znalazły się w pierwszej trójce top destynacji według Chińczyków.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top