Connect with us
Petronas Towers w Kuala Lumpur, Malezja

Artykuły

Atrakcje w Kuala Lumpur, bilety od 2179 zł z 4 PL miast

Atrakcje w Kuala Lumpur, bilety od 2179 zł z 4 PL miast

Stolica Malezji i jej przedmieścia zamieszkuje 7 milionów ludzi. Znajduje się u zbiegu rzek Klang i Gombak, nazwa miasta oznacza “błotniste ujście”. W Malezji miesza się kultura malajska, chińska i indyjska, dzięki czemu miasto jest bardzo barwne i atrakcyjne dla turystów.

Jakie atrakcje znajdziesz w Kuala Lumpur?

Petronas Towers

Bliźniacze wieże, zbudowane w 1998 roku są symbolem Kuala Lumpur. Mają wysokość 452 metrów. Na wysokości 41 i 42 piętra połączone są mostem (Sky Bridge), przez który można przejść. Bilet wstępu kosztuje 80 ringgitów. W jednej z wież znajduje się centrum handlowe.

Petronas Towers, Kuala Lumpur, Malezja
Petronas Towers, fot. Tampatra1 Dreamstime.com

Menara Kuala Lumpur

Wieża telewizyjna ma wysokość 421 metrów. Można wjechać na samą górę, gdzie znajduje się obracająca się restauracja. Bilet wstępu kosztuje 49 ringgitów. Z wieży rozciąga się widok na miasto, w tym Petronas Towers.

Menara Kuala Lumpur, Malezja
Menara Kuala Lumpur, fot. Joyfull Dreamstime.com

Masjid Negara

Meczet Narodowy jest centrum religijnym. Około 65% obywateli Malezji wyznaje islam. Teren zajmuje ponad 5 hektarów, może pomieścić 15 tysięcy wiernych. Będąc tu należy być odpowiednio ubranym.

Masjid Negara – Meczet Narodowy w Kuala lumpur, fot. Aisyaqilumar Dreamstime.com

National Monument: Tugu Negara

15-metrowy pomnik, który upamiętnia żołnierzy walczących o wolność Malezji. Jest to też dobry punkt widokowy na miasto.

Pomnik Tugu Negara, Kuala Lumpur
Pomnik Tugu Negara, fot. Keechuan Dreamstime.com

Lake Garden (Perdana Botanical Gardens)

W parku miejskim znajdują się, prócz Parku Ptaków, ogrody tematyczne, gdzie można zobaczyć orchidee i hibiskusy (narodowe kwiaty Malezji). Mieści się tu też Park Motyli (żyje tu 5 ty. Motyli różnych gatunków).

Park Lake Garden, Kuala Lumpur
Park Lake Garden, fot. Katerina Zizlavska Dreamstime.com

Park Ptaków znajduje się na terenie Lake Gardens. Znajduje się tu ponad 3 tysiące ptaków z 200 różnych gatunków. Odtworzone są tu naturalne siedliska ptaków, które wolno latają nad głowami odwiedzających. Bilet wstępu kosztuje 63 ringgitów.

Park Ptaków w ramach Lake Gardens, Kuala Lumpur
Park Ptaków w ramach Lake Gardens, fot. Alexey Arzamastsev Dreamstime.com

Planetarium Negara

Narodowe planetarium w Kuala Lumpur znajdujące się na terenie Lake Gardens. Co godzinę wyświetlane są tu filmy o kosmosie. Bilet wstępu kosztuje 12 ringgitów.

Planetarium Negara, Kuala Lumpur
Planetarium Negara, fot. Elizaveta Galitskaya Dreamstime.com

Akwarium Kuala Lumpur

Aquaria KLCC jest największym akwarium w Malezji. Na dwóch poziomach znajdują się różne strefy, gdzie można zobaczyć żółwie morskie, płaszczki, ale również mniejsze stworzenia. Hitem jest 90-metrowy tunel, gdzie nad głowami przepływają rekiny.

Oceanarium w Kuala Lumpur, Malezja
Oceanarium w Kuala Lumpur, fot. Anna Dudko Dreamstime.com

Sultan Abdul Samad Building

Budynek został postawiony w XIX wieku i jest mieszanką kilku stylów, dzięki czemu zwraca uwagę. Obecnie mieści się w nim Ministerstwo Informacji, Komunikacji i Kultury Malezji.

Budynek Abdula Samada, Kuala Lumpur
Budynek Abdula Samada, fot. Mariya Volik Dreamstime.com

Chińska dzielnica

Główną ulicą jest Petaling Street, gdzie można kupić oryginalne rękodzieło i dobrze zjeść. W Chinatown znajduje się hinduska świątynia Mahamariamman, która jest jedną z najważniejszych miejsc hinduistów. Z zewnątrz jest bogato zdobiona złotem, płytkami ceramicznymi i rzeźbami. W chińskiej dzielnicy jest też buddyjska świątynia Sin Sze Si Ya, zbudowana w drugiej połowie XIX wieku.

Świątynia Mahamariamman w chińskiej dzielnicy, Kuala Lumpur
Świątynia Mahamariamman w chińskiej dzielnicy, fot. Roland Nagy Dreamstime.com

Targ Bangsar

Nocny bazar w Kuala Lumpur, kwintesencja zakupów. Pamiątki, magnesy na lodówkę, wachlarze, ubrania i street food. A to wszystko do 4 nad ranem!

Bukit Bintang

Tu kwitnie nocne życie Kuala Lumpur. Znajdują się tu liczne centra handlowe oraz Jalan Alor, gdzie znajdziesz foodcourty z jedzeniem malezyjskim, chińskim, hinduskim.

Jaskinie Batu

Batu Caves znajdują się ok. 15 km od Kuala Lumpur. Są to jaskinie, w których znajdują się hinduskie świątynie. Przed wejściem znajduje się złoty posąg bóstwa Murugan, który ma 43 metry wysokości. Do głównej jaskini prowadzi ponad 250 schodów. Podczas wejścia trzeba uważać na małpy, które kradną jedzenie.

Jaskinie Batu, Malezja
Jaskinie Batu, fot. Pavel Sipachev Dreamstime.com

Kuchnia malezyjska

Kuchnia malezyjska jest wielokulturowa, mieszają się tu tradycje malezyjskie, chińskie i indyjskie. Atrakcyjnie wizualnie wygląda przygotowanie Roti canai, “latającego chleba”, czyli naleśnika inspirowanego kuchnią indyjską. Składany jest w kwadrat i smażony, podawany najczęściej z sosem curry. Nasi lemak jest najpopularniejszym daniem śniadaniowym. Jest to zawinięta w liście bananowca garść ryżu z jajkiem na twardo i suszonymi rybkami polana sosem. Zupa Asam laksa jest narodową potrawą, ma słodko-kwaśny smak. Jako przekąskę warto wybrać Satay, szaszłyk z marynowanego kurczaka z sosem z orzeszków ziemnych. Na deser zaś Ais kacang, skruszony lód polany mlekiem kokosowym i różnymi sosami oraz kukurydzą i czerwoną fasolą).

Popiah - mazezyjskie sajgonki,
Popiah – mazezyjskie sajgonki, fot. Grace5648 Dreamstime.com
Roti canai - naleśnik inspirowany kuchnią indyjską, malezyjskie danie
Roti canai – naleśnik inspirowany kuchnią indyjską, fot. Kelvinchuah Dreamstime.com
Nasi lemak - malezyjskie śniadanie,
Nasi lemak – malezyjskie śniadanie, fot. Szefei Dreamstime.com

W Malezji pije się herbatę, popularna jest gorąca czarna herbata ze skondensowanym mlekiem lub zimna z lodem z dodatkiem soku z cytryny. Pije się tu też kawę, może być też z dodatkiem cukru i masła. Ze względu na to, że Malezja jest krajem muzułmańskim i jest tu 100% podatek na wyroby alkoholowe piwo i mocniejsze trunki są bardzo drogie.

Kiedy lecieć do Kuala Lumpur

Średnie temperatury wynoszą 28°C. Są tu dwie pory: sucha i deszczowa. Pora deszczowa trwa od października do marca, nie oznacza to jednak, że pada non stop. Pora sucha trwa od kwietnia do września. Najlepsza pogoda jest w sierpniu i wrześniu.

Jak dolecieć do Kuala Lumpur

Do Kuala Lumpur dolecisz z Warszawy i Berlina z przesiadką z Qatar Airways, KLM/Air France i Turkish Airlines. Bilety kupisz na stronie flipo.pl.

Jak dojechać z lotniska do centrum Kuala Lumpur

Lotnisko oddalone jest od miasta ok. 70 km. Z lotniska do centrum Kuala Lumpur dojedziesz pociągiem (KLIA Express) oraz autobusem. Podróż trwa ok. 1-1,5 godziny.

Jak poruszać się w Kuala Lumpur

Po Kuala Lumpur kursują specjalne, fioletowe autobusy GoKL, dzięki którym można dotrzeć do głównych miejsc turystycznych. Kursuje też metro, pociągi i autobusy.

Gdzie spać w Kuala Lumpur

Popularną dzielnicą, gdzie można znaleźć hotele i hostele jest Chinatown, dzielnica chińska. Rezerwacji możesz dokonać według własnych preferencji na stronie. Warto spróbować homestay.

Wiza do Malezji

Nie ma obowiązku wizowego dla Polaków, którzy przebywają w Malezji do 90 dni.

MULTICITY: Bangkok, Kuala Lumpur i Bali

Jeśli jesteś typem podróżnika, który nie wytrzyma długo w jednym miejscu to ta kombinacja biletów będzie dla Ciebie idealna! Szalony Bangkok, wielokulturowe Kuala Lumpur i rajskie Bali. Brak nudy jest tutaj gwarantowany! Dowiedz się więcej – MULTICITY: Bangkok, Kuala Lumpur i Bali.

Zobacz także w Malezji

Planujesz urlop w Azji Południowo-Wschodniej, ale nie możesz zdecydować się na konkretne miejsce? O TOP 15 miejscach w Azji przeczytasz u nas. Jeśli zainteresowała Cię Malezja, sprawdź – Malezyjska wyspa Penang.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
Click to comment
//
To Top