Connect with us
Graffiti w George Town, Penang, Malezja

TOP oferty

Malezyjska wyspa Penang

Malezyjska wyspa Penang

Planujesz urlop w Azji Południowo-Wschodniej, ale nie możesz zdecydować się na konkretne miejsce? O TOP 15 miejscach w Azji przeczytasz u nas. Jeśli zainteresowała Cię Malezja, skorzystaj z promocji 5* linii lotniczych Qatar Airways dzięki którym możesz wybrać się na wyspę Penang.

George Town

George Town jest jednym z największych miast w Malezji. Miasto znane jest z oryginalnych murali, które można znaleźć dosłownie na każdym kroku. Gdzie zasmakować w lokalnej kuchni? Wybierz się na ulicę Lorong Baru, która wieczorami wypełnia się motorami i wózkami z których serwowane są różnorodne dania kuchni malezyjskiej i chińskiej oraz hinduskiej.

Graffiti w George Town, Penang, Malezja
Graffiti w George Town, Penang, fot. Adam Hill Pixabay

Park Narodowy Penang

W północno-zachodniej części wyspy Penang znajduje się Park Narodowy Penang. Można wybrać się tu na spacer po dżungli. Osobom, które nie mają lęku wysokości spodoba się przejście tzw. Canopy walk, spacer kładką, która jest zawieszona pomiędzy drzewami. Znajduje się tu Monkey Beach, małpia plaża zamieszkana przez makaki.

Penang Hill, Malezja
Penang Hill, fot. Fidelia Zheng Unsplash

Świątynie na Penang

Islam i buddyzm są najpopularniejszymi wyznaniami w Malezji. Na wyspie Penang warto zajrzeć do świątyni Kek Lok Si. Jest to jeden z największych buddyjskich kompleksów świątynnych na wyspie i w całej Malezji. Dominantą jest 7-piętrowa pagoda Rama VI, która nazywana jest Pagodą Dziesięciu Tysięcy Buddów. Wrażenie robi również 30-metrowy posąg Kuan Yin, Bogini Miłosierdzia. W George Town warto zajrzeć do birmańskiej świątyni Dhammikarama Burmese Buddhist, której początki sięgają XIX wieku. Po drugiej stronie ulicy znajduje się świątynia Reclining Buddha Wat Chayamangkalaram z 33-metrowym posągiem leżącego Buddy. W południowo-wschodniej części wyspy interesującą świątynią jest chińska świątynia węża, gdzie można zobaczyć na żywo gady. Z islamskich budynków można obejrzeć meczet Kapitan Kling, którego budowa rozpoczęła się na początku XIX wieku.

Świątynia Kek Lok Si Temple, Penang Malezja
Świątynia Kek Lok Si Temple, fot. Geraldine Ng Unsplash

Plaże na wyspie Penang

Penang może poszczycić się przepięknymi plażami. W ramach Parku Narodowego Penang znajduje się prócz Małpiej Plaży m.in. plaża Pantai Kerachut, gdzie gnieżdżą żółwie. Popularną plażą jest Batu Ferringhi w na północy. Na południu wyspy zaś plaża Gertak Sanggul.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (4 votes)
//
To Top