Connect with us
Seattle nocą, USA

Artykuły

Seattle: Szmaragdowe Miasto

Seattle: Szmaragdowe Miasto

Deszczowe miasto leżące niedaleko kanadyjskiej granicy znane jest z Boeingu, Starbucks, Amazonu i Nirvany. Uważane jest za jedno z najlepiej położonych miejsc w USA, z jednej strony zatoka Puget i jezioro Washington, z drugiej górskie wzniesienia z Mount Rainier w tle.

Wybraliśmy TOP 7 miejsc, które warto zobaczyć będąc w Seattle.

Space Needle

Kosmiczna iglica przypomina tę z kreskówki “Jetsonowie”. 184-metrowa wieża widokowa jest zarazem masztem telewizyjnym. Space Needle jest symbolem miasta, który jest pozostałością po Międzynarodowych Targach z 1962 roku. Bilet wejścia standardowo kosztuje 33 dolary. Wraz z wejściem do pobliskiej galerii dzieł wykonanych ze szkła Chihuly Garden & Glass cena wzrasta do 46 dolarów.

Space Needle w Seattle, USA
Space Needle w Seattle, fot. oakie Unsplash

Columbia Center

Columbia Center jest najwyższym budynkiem w Seattle, ma prawie 300 metrów wysokości. Na 73 piętrze znajduje się Sky View Observatory z którego rozciąga się widok na całe miasto. W wieżowcu znajduje się również kawiarnia, organizowane są tu też zajęcia jogi. Bilet wejścia kosztuje 20 dolarów.

Columbia Center - najwyższy budynek w Seattle, USA
Columbia Center – najwyższy budynek w Seattle, fot. David Mark Pixabay

Grunge: Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains i Soundgarden

Przełom 80 i 90-tych lat XX wieku to rozwój grungu, który nazywany jest “brzmieniem Seattle”. Po dziś dzień ten typ muzyki jest popularny w mieście, podczas organizowanych wycieczek można poznać miejsca, które były związane z zespołami i posłuchać muzyki. Warto zajrzeć do Museum of Pop Culture (nazywane również MoPOP lub EMP Museum), gdzie znajdują się różne pamiątki i fotografie artystów z Seattle.

EMP Museum w Seattle, USA
EMP Museum w Seattle, fot. Scott Webb Unsplash

Pierwszy Starbucks

Pierwsza kawiarnia Starbucks została otwarta w 1971 roku, mieści się w historycznym Pike Place Market w Seattle. Jego nazwa pochodzi od jednego z bohaterów powieści “Moby Dick”, oficera Starbucksa. Znana na całym świecie sieć kawiarni dostała się również do popkultury.

Pike Place Market w Seattle,
Pike Place Market w Seattle, fot. Herry Sutanto Unsplash

Boeing Experience Centre i Museum of Flights

Amerykański koncern lotniczy został założony w 1916 roku. Niedaleko Seattle znajduje się Future of flight: Aviation CEnter & Boeing Tour. Podczas 90-minutowej wycieczki można zobaczyć 787 Dreamliner, 777, 767 i 747 w trakcie montażu. Bilet wejścia kosztuje 25 dolarów.

Museum of Flights, znajdujące się na południe od Seattle, jest prywatnym muzeum lotnictwa i przestrzeni kosmicznej. Ma swoich zbiorach ponad 175 samolotów i statków kosmicznych oraz różnorodnych eksponatów. Bilet wejścia kosztuje 22 dolary.

Muzeum Boeinga w Seattle, USA
Muzeum Boeinga w Seattle, fot. Marc Mooney Pixabay

Gum Wall

Historia ściany z gum do żucia zaczęła się w 1990 roku. Mur znajduje się niedaleko Market Theatre, podobno wszystko zaczęło się od tego, że widzowie czekający w długich kolejkach do kas zaczęli przyklejać gumy do ściany. W 2015 roku mur został całkowicie wyczyszczony, gumy ważyły około tony. Mimo to gumy ponownie są przylepiane.

Gum Wall w Seattle, USA
Gum Wall w Seattle, fot. Nazish Saba Pixabay

Pacific Science Center

Celem centrum nauki w Seattle jest rozpalenie ciekawości i pasji do eksperymentowania i odkrywania. W ramach centrum znajdują się: planetarium, kino IMAX, tropikalny dom motyli, setki stanowisk naukowych. Idealne miejsce zarówno dla najmłodszych, ale też starszych. Bilet wejścia kosztuje 25 dolarów.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top