Connect with us
Plaża na Bali, Indonezja

Artykuły

Bali: 10 najlepszych plaży

Bali: 10 najlepszych plaży

Indonezyjska wyspa Bali jest ucieleśnieniem raju na ziemi. Przepiękna przyroda, szum wody i błękitne niebo, do tego świeże mleko z kokosa. W przerwach na plażowanie wypożycz paddle board lub załóż maskę do snorkelingu i udaj się na niezapomnianą wycieczkę pod powierzchnię wody.

Najlepsze z nich znajdują się na południe od Denpasar Bali, na półwyspie Bukit, ale również na północy lub wschodzie wyspy znajdziesz własny kawałek szczęścia.

Kuta Beach

Kuta leży na południe od głównego miasta Denpasar Bali. Jest znana na całym świecie ze swojej długiej piaszczystej plaży, która jest idealnym miejscem na surfowanie. W Kuta znajduje się wiele restauracji i barów, dzięki czemu po spędzeniu całego dnia na plaży, opalaniu się, surfowaniu i pływaniu można “odpocząć” przy drinkach z kokosu.

Kuta Beach, Bali Indonezja
Kuta Beach, fot. Chris Howey Shutterstock

Tuban Beach

Plaża Tuban rozciąga się na północ od plaży Kuta. Jest miejscem, gdzie nie ma aż tylu turystów, jakość wody i piasku jest na wysokim poziomie.

Tuban Beach, Bali Indonezja
Tuban Beach, fot. Mikhail Yuryev Shutterstock

Jimbaran Beach

Jimbaran jest małą wioską rybacką, która leży na południe od miejscowości Kuta i lotniska. Oprócz wylegiwania na plaży i kąpieli w wodzie jest to dobre miejsce, żeby spróbować lokalnych ryb i owoców morza.

Jimbaran Beach, Bali Indonezja
Jimbaran Beach, fot. Smarta Shutterstock

Padang Padang Beach

Podróż po najlepszych plażach kontynuujemy na południe od lotniska. Na zachodnim wybrzeżu znajduje się plaża Padang Padang. Ze względu na ukształtowanie jest jednym z najlepszych miejsc na surfowanie. Droga na plażę prowadzi przez przejście między skałami.

Padang Padang Beach, Bali Indonezja
Padang Padang Beach, fot.Tatiana Popova Shutterstock

Uluwatu Beach

Uluwatu to klimatycznym miejscem, które urzeka swoim ukształtowaniem. W południowo-zachodniej części półwyspu Bukit zobaczycie majestatyczny klif i wspaniały widok na Ocean Indyjski. Jest to też miejsce, gdzie można surfować.

Uluwatu Beach, Bali Indonezja
Uluwatu Beach, fot kudla Shutterstock

Pandawa Beach

Plaża Pandawa znajdująca się w południowej części półwyspu Bukit jest piaszczysta a woda przejrzysta. Po drodze na nią mija się kamieniołom, w którym umieszczone są różne pomniki. Wejście na plażę jest płatne.

Pandawa Beach, Bali Indonezja
Pandawa Beach, fot Leo_nik Shutterstock

Nusa Dua Beach

Podobnie jak plaża Jimbaran znajduje się na południe od lotniska, ale na wschodniej stronie. Uważana jest za najbardziej luksusową plażą na Bali, znajduje się tu wiele resortów i kilku gwiazdkowych hoteli. Jasna piaszczysta plaża kontrastuje z błękitem wody i nieba. Niedaleko znajduje się punkt widokowy Waterblow.

Nusa Dua Beach, Bali Indonezja
Nusa Dua Beach, fot DiPetre Shutterstock

Tanjung Benoa Beach

Znajduje się na cyplu kilka kilometrów na północ od Nusa Dua. Można wziąć udział w “seawalk”, spacerze pod powierzchnią wody. W specjalnej masce z obciążeniem można spacerować i podziwiać różnorodność podwodnego świata.

Tanjung Benoa Beach, Bali Indonezja
Tanjung Benoa Beach, fot Liem Men Sang Shutterstock

Amed Beach

Znajdująca się we wschodniej części wyspy plaża zachwyca czarnym piaskiem, który został się tu ze względu na aktywność wulkanów. Amed jest idealnym miejscem na snorkeling i nurkowanie.

Amed Beach, Bali Indonezja
Amed Beach, fot Thomas Dutour Shutterstock

Lovina Beach

Lovina znajduje się w północnej części wyspy. Atrakcją jest tu czarny piasek, który pochodzi z wulkanu Mt Agung oraz delfiny, które można zobaczyć podczas wycieczki łodzią.  

Lovina Beach, Bali Indonezja
Lovina Beach, fot. NattapolStudiO Shutterstock

Kelingking Beach na Nusa Penida

Na pobliskiej wyspie Nusa Penida znajdziesz jedną z najpiękniejszych plaży Indonezji. Turkusowa woda, jasny piasek i obłędne otoczenie powodują, że miejsce jest popularnych miejscem odwiedzanym przez turystów.

Kelingking Beach na Nusa Penida, Indonezja
Kelingking Beach na Nusa Penida, fot. Dominic Krainer Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top