Connect with us
Kanały w Birmingha

Artykuły

Birmingham na weekend

Birmingham na weekend

Birmingham to miasto, które ma niepowtarzalny klimat. Tętni życiem i dobrą muzyką. Zachwyca system kanałów i zielenią w parkach. Szukasz inspirującej destynacji na weekend? Wybierz się do Birmingham!

The Bull Ring

The Bull Ring jest centrum handlowym w Birmingham. Historia tego miejsca sięga połowy XII wieku, gdzie powstało tu pierwsze targowisko. W jego ramach znajdziesz Rotundę, charakterystyczny okrągły budynek, który ma 80 m i 25 pięter. Na najwyższych z nich znajdują się apartamenty do wynajęcia. Spacerując po okolicach Bull Ring znajdziesz kościół pod wezwaniem św. Marcina (The church of St Martin)  z XIII wieku. Uwagę zwraca centrum handlowe Selfridges, futurystyczny budynek, którego fasada została wykonana z 15 tysięcy aluminiowych dysków.

The Bull Ring w Birmingham,
The Bull Ring w Birmingham, fot. Sarah Doffman Unsplash

Dzielnica Jubilerów

Jewellery Quarter jest jedną z najładniejszych dzielnic w Birmingham. Znajduje się tu najwięcej firm, które zajmują się wyrobem biżuterii w mieście. W okolicy jest to ponad 700 firm związanym z tym biznesem. Warto wybrać się tu również ze względu na architekturę i zadbane skwery.

Kanały w Birmingham

Kanały w Birmingham mają więcej kilometrów niż w Wenecji. Miasto ma około 160 km wodnych dróg, które łączą ze sobą różne dzielnice. Podróż łódką po kanałach to idealny sposób na poznanie miasta z innej perspektywy.

Kanały w Birmingha
Kanały w Birmingham, fot. Phil Wild Pixabay

Birmingham i Tolkien

Z Birmingham był związany brytyjski pisarz, J.R.R. Tolkien. Na przedmieściach miasta, w Sarehole Mill znajduje się muzeum, w którym co roku odbywa się zjazd fanów powieści Tolkiena. Inspirująca będzie podróż po okolicach, które były inspiracją do stworzenia “Władcy Pierścieni”.

Cadbury World

Uwielbiasz czekoladę? Jesli tak, to miejsce idealne dla Ciebie! Cadbury World to niesamowity świat, gdzie centrum zainteresowania jest czekolada. Podczas wycieczki po fabryce można nie tylko dowiedzieć się historii i tajników zdobienia, ale też spróbować różnorodnych kombinacji smakowych.

Muzeum Thinktank

Thinktank, Birmingham Science Museum to interaktywne muzeum oferujące zabawę dla dzieci i dorosłych. Na 4 piętrach znajduje się ponad 200 eksponatów. Każdy poziom jest niczym podróż w czasie, począwszy od przeszłości przez teraźniejszości do przyszłości. W muzeum znajduje się również nowoczesne planetarium.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (7 votes)
//
To Top