Connect with us
British Airways, fot. cedarjet201 Pixabay

Artykuły

Rekord: Lot British Airways z Nowego Jorku do Londynu poniżej 5 godzin

Rekord: Lot British Airways z Nowego Jorku do Londynu poniżej 5 godzin

4 godziny i 56 minut – tyle trwał najszybszy przelot między Nowym Jorkiem a Londynem. Rekord został pokonany w nocy z soboty na niedzielę przez linie lotnicze British Airways. Boeing 747 momentam leciał szybciej niż dźwięk, osiągając maksymalną prędkość 1327 km/h.

Podróż z zachodu na wschód na trasie Nowy Jork – Londyn trwa średnio 6 godzin i 13 minut. Ze względu na warunki atmosferyczne oraz huragan Ciara w zeszły weekend piloci wykorzystali prądy strumieniowe i wylądowali w Londynie 80 minut wcześniej.

Do teraz rekord należał do Norwegian, który na początku roku 2018 roku przeleciał z Nowego Jorku do Londynu za 5 godzin i 13 minut.

Huragan Ciara, najgorsza burza w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 7 lat, miał wpływ na setki innych lotów, które były realizowane podczas zeszłego weekendu. Warunki pogodowe miały w większości jednak negatywny wpływ na transport lotniczy i drogowy. Setki lotów, pociągów i łodzi zostało anulowanych.

„Zawsze stawiamy bezpieczeństwo nad rekordami prędkości, ale nasi wyszkoleni piloci wykorzystali wszystkie warunki, aby mogli zabrać pasażerów do Londynu z dużym wyprzedzeniem” – powiedział dla CNN rzecznik prasowy British Airways.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top