Connect with us
Plaża Su Giudeu na południowy zachód od Cagliari, Sardynia

TOP oferty

Cagliari i południowa Sardynia już od 114 zł z Krakowa, Wrocławia i Warszawy + nowość: Alghero z Katowic z Ryanair od 311 zł

Cagliari i południowa Sardynia już od 114 zł z Krakowa, Wrocławia i Warszawy + nowość: Alghero z Katowic z Ryanair od 311 zł

Sardynia to górzysta wyspa, której wybrzeże jest bardzo urozmaicone. Znajdziesz tu długie piaszczyste plaże, ale również niewielkie skaliste zatoki. Sardynia jest idealna o każdej porze roku.

Pamiętaj o podaniu kodu zniżkowego FLIPOHITY. Więcej informacji: FLIPOMANIA: jak kupić bilety za jeszcze mniej? Dzięki dodatkowemu rabatu od Flipo zarezerwujesz bilety jeszcze taniej!

  • Z kodem rabatowym FLIPOHITY zarezerwujesz bilety już od 114 zł!
3 miasta Lot bezpośredni Cagliari Lot bezpośredni 3 miasta
od 116 Rezerwacja

NOWE POŁĄCZENIE NA SARDYNIĘ

Od czerwca do Alghero (północna Sardynia) zacznie latać Ryanair. Ceny biletów zaczynają się od 311 zł (z kodem zniżkowym FLIPOHITY):

Katowice Lot bezpośredni Alghero Lot bezpośredni Katowice
od 250 Rezerwacja

Cagliari

Życie w Cagliari, stolicy Sardynii toczy się własnym tempem. Castello, najstarsza dzielnica w mieście ograniczona jest murami. Wąskie uliczki miasta prowadzą pod zawieszonymi na sznurkach praniu zakamarkach. Bastione di Saint Remy z przełomu XIX i XX wieku jest jednym z symboli Cagliari. Jeśli chcesz zobaczyć panoramę Cagliari, wybierz się na szczyt wieży Torre dell’Elefante. Z wysokości niewiele ponad 30 metrów ponad 700-letnia wieża jest dobrym punktem widokowym i orientacyjnym. Alternatywnie można wybrać trochę wyższą wieżę, Torre di San Pancrazio, znajdująca się niedaleko. Ciekawym miejscem na spacer jest Regionalny Park Molentargius – Le Saline, gdzie można zobaczyć flamingi.

Bastion St Remy, Cagliari, Sardynia, Włochy
Bastione di Saint Remy, fot. Richard Billingham Dreamstime.com
Klimatyczne ulice Cagliari, Sardynia
Klimatyczne ulice Cagliari, fot. Roman Kraft Unsplash

Plaże w południowej Sardynii

We wschodniej części Cagliari znajduje się  8-kilometrowa plaża Poetto, która jest uwielbiana zarówno przez turystów jak i mieszkańców stolicy Sardynii. Na wschodnim wybrzeżu znajdziesz urokliwe plaże: na cyplu Capo Carbonara plażę Porto Giunco oraz pobliską Notteri, oddzielającą lazurowe morze od laguny. Na północy w pobliżu Villasimius leży Punta Molentis, idealne miejsce do nurkowania i snorkelingu. Feraxi i Colostrai niedaleko San Priamo, które wydają się bezkresne.

Plaża Giunco i Noterri, flamingi, Sardynia
Plaża Giunco i Notteri, fot. Toldiu74 Dreamstime.com

Południowo-zachodnia część Sardynii jest niemniej interesująca. Wybierz się w okolice Porto Pinetto i poopalaj się na plaży Dune. Ciekawą opcją jest również wycieczka na niewielką wyspę Sant’Antioco, pełną urokliwych plaży, zatoczek i grot. W Calasetta wsiądź na łódkę i przepłyń na leżącą obok wyspę San Pietro i posij się w lokalnej restauracji.

Plaża Su Giudeu na południowy zachód od Cagliari, Sardynia
Plaża Su Giudeu na południowy zachód od Cagliari, fot. Emanuele Pinna Unsplash
Plaża w okolicach Porto Pinetto, Sardynia
Plaża w okolicach Porto Pinetto, fot. Allisse78 Dreamstime.com

Iglesias

60 km na zachód od Cagliari leży Iglesias, miasto z wieloma zabytkami, kościołami oraz fragmentami dawnych murów miejskich. Odwiedzających czekają fotogeniczne uliczki, klimatyczne kawiarnie.  

Kamienica w Iglesias, Sardynia
Kamienica w Iglesias, fot. Denise Serra Dreamstime.com

Masua

Masua jest znana jako region wspinaczkowy, wytyczonych jest tu wiele dróg różnej trudności. Jednym z najbardziej popularnych jest wielki mur Il Castello dell’Iride. W okolicach znajduje się malutka wysepka Pan di Zucchero, czyli “Kostka Cukru”.

plaża Masua Pan di Zucchero Sardynia
Plaża Masua, w oddali Pan di Zucchero, fot. Eva Bocek Dreamstime.com

Tanie bilety na Sardynię

Loty na Sardynię do Cagliari realizowane są z Warszawy lub Krakowa. Do Alghero, które leży w północnej części wyspy polecisz z Katowic i Warszawy z Wizz Airem. Tanie bilety zarezerwujesz na flipo.pl.

  • Z kodem rabatowym FLIPOHITY zarezerwujesz bilety już od 116 zł!
3 miasta Lot bezpośredni Cagliari Lot bezpośredni 3 miasta
od 114 Rezerwacja
3 miasta Lot bezpośredni Alghero Lot bezpośredni 3 miasta
od 311 Rezerwacja
Click to comment

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
To Top