Connect with us
Plaża Su Giudeu na południowy zachód od Cagliari, Sardynia

TOP oferty

Cagliari i południowa Sardynia już od 246 zł, Alghero na północy od 302 zł

Cagliari i południowa Sardynia już od 246 zł, Alghero na północy od 302 zł

Sardynia to górzysta wyspa, której wybrzeże jest bardzo urozmaicone. Znajdziesz tu długie piaszczyste plaże, ale również niewielkie skaliste zatoki. Sardynia jest idealna o każdej porze roku.

  • Przed wylotem sprawdź aktualne zasady dotyczące podróży na stronie gov.pl/włochy

Cagliari

Życie w Cagliari, stolicy Sardynii toczy się własnym tempem. Castello, najstarsza dzielnica w mieście ograniczona jest murami. Wąskie uliczki miasta prowadzą pod zawieszonymi na sznurkach praniu zakamarkach. Bastione di Saint Remy z przełomu XIX i XX wieku jest jednym z symboli Cagliari. Jeśli chcesz zobaczyć panoramę Cagliari, wybierz się na szczyt wieży Torre dell’Elefante. Z wysokości niewiele ponad 30 metrów ponad 700-letnia wieża jest dobrym punktem widokowym i orientacyjnym. Alternatywnie można wybrać trochę wyższą wieżę, Torre di San Pancrazio, znajdująca się niedaleko. Ciekawym miejscem na spacer jest Regionalny Park Molentargius – Le Saline, gdzie można zobaczyć flamingi.

Klimatyczne ulice Cagliari, Sardynia
Klimatyczne ulice Cagliari, fot. Roman Kraft Unsplash

Plaże w południowej Sardynii

We wschodniej części Cagliari znajduje się  8-kilometrowa plaża Poetto, która jest uwielbiana zarówno przez turystów jak i mieszkańców stolicy Sardynii. Na wschodnim wybrzeżu znajdziesz urokliwe plaże: na cyplu Capo Carbonara plażę Porto Giunco oraz pobliską Notteri, oddzielającą lazurowe morze od laguny. Na północy w pobliżu Villasimius leży Punta Molentis, idealne miejsce do nurkowania i snorkelingu. Feraxi i Colostrai niedaleko San Priamo, które wydają się bezkresne.

Południowo-zachodnia część Sardynii jest niemniej interesująca. Wybierz się w okolice Porto Pinetto i poopalaj się na plaży Dune. Ciekawą opcją jest również wycieczka na niewielką wyspę Sant’Antioco, pełną urokliwych plaży, zatoczek i grot. W Calasetta wsiądź na łódkę i przepłyń na leżącą obok wyspę San Pietro i posij się w lokalnej restauracji.

Plaża Su Giudeu na południowy zachód od Cagliari, Sardynia
Plaża Su Giudeu na południowy zachód od Cagliari, fot. Emanuele Pinna Unsplash
Plaża w okolicach Porto Pinetto, Sardynia
Plaża w okolicach Porto Pinetto, fot. Allisse78 Dreamstime.com

Iglesias

60 km na zachód od Cagliari leży Iglesias, miasto z wieloma zabytkami, kościołami oraz fragmentami dawnych murów miejskich. Odwiedzających czekają fotogeniczne uliczki, klimatyczne kawiarnie.  

Masua

Masua jest znana jako region wspinaczkowy, wytyczonych jest tu wiele dróg różnej trudności. Jednym z najbardziej popularnych jest wielki mur Il Castello dell’Iride. W okolicach znajduje się malutka wysepka Pan di Zucchero, czyli “Kostka Cukru”.

plaża Masua Pan di Zucchero Sardynia
Plaża Masua, w oddali Pan di Zucchero, fot. Eva Bocek Dreamstime.com

Tanie bilety na Sardynię

Loty na Sardynię do Cagliari realizowane są z Warszawy lub Krakowa. Do Alghero, które leży w północnej części wyspy polecisz z Katowic i Warszawy z Wizz Airem. Tanie bilety zarezerwujesz na flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.9/5 - (9 votes)
//
To Top