Connect with us
Isla Mujeres, niedaleko Cancun Meksyk

TOP oferty

Cancún, Playa del Carmen i Cozumel: rajski urlop

Cancún, Playa del Carmen i Cozumel: rajski urlop

Cancún należący do Meksyku jest znanym na całym świecie kurortem na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Piękne plaże, ciepła woda, mnóstwo atrakcji i możliwości aktywnego wypoczynku. Wakacyjna atmosfera jest tu gwarantowana!

Cancún: plaże i golf

Synonimem Cancún są przepiękne plaże i błękitna woda. To wszystko znajdziesz w Zona Hotelera, 9-kilometrowym plażowym paśmie. Wylegiwanie na plaży to jeden z punktów obowiązkowych. Co poza tym? Popularne jest tu narciarstwo wodne, surfowanie oraz nurkowanie i snurkowanie.

Plaże w Cancún, Meksyk
Plaże w Cancún, fot. Jonathan Ross Dreamstime.com

W okolicach Cancún znajdują się też jedne z piękniejszych pól golfowych, niektóre z nich położone są w taki sposób, że podczas gry przechodzi się między fragmentami ruin budynków zbudowanych przez Majów lub w pobliżu dżungli i nad brzegiem morza. Cancun Golf Club at Pok Ta Pok znajduje się w Zona Hotelera i od momentu wybudowania w 1976 roku przyciąga wielu miłośników tego sportu ze względu na położenie.

Pola golfowe niedaleko Cancún Meksyk
Pola golfowe niedaleko Cancún, fot. Matyas Rehak | Dreamstime.com

Cancún: rozrywka dla każdego

El Centro jest centrum miasta, tu znajdują się liczne sklepy i markety. W Mercado Ki Huic kupisz pamiątki i lokalne produkty. Nie brakuje też parków. Urbano Kabah Park, miejski park jest idealnym odpoczynkiem od lazurowego morza.

MUSA

MUSA (Museo Subacuático de Arte) to największe podwodne muzeum świata i unikalne miejsce na skalę światową. Na dnie morza znajduje się ponad 500 naturalnej wielkości monumentalnych rzeźb. Te można zobaczyć z łódki lub nurkując.

MUSA, podwodne muzeum sztuki, Cancun, Meksyk
MUSA, podwodne muzeum sztuki, fot. Nialldunne24 | Dreamstime.com

Crococun ZOO

Crococun ZOO leży ok. 30 kilometrów na południe od Cancún. Podczas wizyty można zobaczyć dzikie zwierzęta. Niektóre z nich pod okiem opiekuna można pogłaskać lub wziąć na ręce.

Cancún: historia

Pozostałości po kulturze Majów znajdziesz m.in. w Zona Hotelera. El Rey, w ramach którego możesz zobaczyć pozostałości po 47 budynkach. Wśród nich znajduje się świątynia w kształcie piramidy. Bilet wstępu kosztuje 50 pesos. Tamil Lu’um leżące w północnej części pasma w Zona Hotelera to dwie małe świątynie, które miały być wykorzystywane jako latarnie morskie.

El Rey, Cancun, Meksyk
El Rey, fot. Alyaksandr Stzhalkouski Dreamstime.com

Isla Mujeres

Niedaleko Cancún (8 km) znajduje się wyspa Isla Mujeres, Wyspa Kobiet. Można na nią przepłynąć promem z Puerto Juarez. Bilet w dwie strony kosztuje ok. 200 pesos. Playa Norte jest uważana za najpiękniejszą plażę na wyspie. Na Isla Mujeres można popływać z delfinami i żółwiami.

Isla Mujeres Cancun Meksyk
Isla Mujeres, fot. Darren Tierney Dreamstime.com

Playa del Carmen

Playa del Carmen jest popularnym kurortem turystycznym. Znajduje się tu wiele klubów i restauracji. Na plażach wylegują się prócz turystów również żółwie. Ulica Quinta Avenida (5th Avenue) jest główną ulicą w mieście, znajdują się tu liczne sklepy, bary i kawiarnie, organizowane są tu też liczne pokazy ulicznych grajków.

Plaża w Playa del Carmen
Plaża w Playa del Carmen, fot. Saletomic Dreamstime.com

Parki rozrywki niedaleko Playa del Carmen

Xplor Park

W pobliżu Playa del Carmen znajduje się Xplor Park, który oferuje całodzienną zabawę dla dzieci i dorosłych. Można zjechać na linie (zip-line), przejechać mini dżipem przez dżunglę, spłynąć raftem, popływać w jaskini.

Xel-Há

Xel-Há znajdujący się około 50 km na południe od Playa del Carmen to wodne królestwo. Spływy, snurkowanie, pływanie z delfinami, piesze spacery po dżungli. Atrakcją jest zjeżdżalnia z 40-metrowej latarni morskiej.

Cozumel

18 kilometrów od Playa del Carmen leży wyspa Cozumel, dotrzeć na nią można promem z przystani, który znajduje się niedaleko dworca. Połączenie obsługuje UltraMar i Mexico Water Jets, bilet w dwie strony kosztuje 250 pesos.

Wybrzeże Cozumel, niedaleko Cancun
Wybrzeże Cozumel, fot. Mikolaj64 Dreamstime.com

Wyspa przyciąga turystów ze względu na endemiczną roslinnosć i rafy koralowe. Jest popularnym miejscem, gdzie można nurkować. Woda jest tu przejrzysta nawet na 50-70 metrów. Warto wynająć skuter i objechać wyspę w poszukiwaniu swojej plaży.

Okolice Cozumel są często wybierane przez miłośników nurkowania,
Okolice Cozumel są często wybierane przez miłośników nurkowania, fot. Brian Lasenby Dreamstime.com

Tulum

Jedne z największych archeologicznych atrakcji Meksyku. Ruiny miasta znajdują się 65 km na południe od Playa del Carmen. Powstanie datuje się na XII-XV wiek. Znajdują się tu pozostałości po zamku, świątyniach. Wytyczona jest tu ścieżka, która prowadzi między ruinami oraz nad klifami. Bilet wejścia kosztuje 70 pesos.

Ruiny w Tulum, Meksyk
Ruiny w Tulum, fot. Hugoht Dreamstime.com

Kiedy lecieć do Cancún

Na Jukatanie są dwie pory: deszczowa i sucha. Sezon trwa tu od listopada do marca/kwietnia. Najcieplej jest od czerwca do września, pod koniec września często pada. Średnio temperatura podczas całego roku waha się między 22 a 28°C.

Woda ma temperaturę ok. 26-29°C.

Jak dolecieć do Cancún

Z Polski dolecisz do Cancún z przesiadką z Lufthansą, Iberią i Aeromexico. Najtańsze bilety są z przesiadką w USA. Często zdarzają się dobre oferty lotów z Madrytu lub Amsterdamu i Rzymu. Bilety kupisz na stronie flipo.pl.

Jak dojechać z lotniska do centrum Cancún

Najtaniej autobusem ADO, bilet kosztuje ok. 80 pesos. Autobus dojeżdża do dworca z którego potem do Zona Hotelera można dojechać autobusem R1. Można wybrać również taxi lub prywatny transfer. Wiele hoteli w cenie pobytu oferuje przejazd z i na lotnisko.

Jak poruszać się po Cancún i okolicach

Po Cancún można poruszać się autobusami ADO, popularny jest też uber.

Gdzie spać w Cancún i okolicach

Cancún oferuje duży wybór hotele i resportów. Wiele z nich mam 4 i 5 gwiazdek, oferują luksusowy wypoczynek z prywatnymi plażami. Rezerwacji możesz dokonać według własnych preferencji na stronie hotele.flipo.pl. Prężnie działa też airbnb.

Wiza do Meksyku

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top