Connect with us
Dubrownik, Chorwacja

Artykuły

Do Chorwacji tylko z testem na COVID-19

Do Chorwacji tylko z testem na COVID-19

Zgodnie z decyzją chorwackich władz, od dn. 1.12.2020 r. wjazd na terytorium Republiki Chorwacji możliwy będzie wyłącznie po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR na SARS-CoV-2. Test nie może być starszy niż 48 godzin.

Aktualizacja 14.12.2020 – przedłużono obowiązek kazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa do 15.01.2021.

Chorwacja – test na nowy koronawirus

Wjechać do Chorwacji będą mogły również osoby, które zobowiążą się poddać takiemu testowi po przekroczeniu granicy i pozostaną w samoizolacji do czasu otrzymania wyniku. 

Decyzja wchodzi w życie w dn. 01.12.2020 i obowiązywać będzie do dnia 15.12.2020. Aktualizacja 14.12.2020 – przedłużono obowiązek kazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa do 15.01.2021.

Obowiązek posiadania testu dotyczy osób przybywających bezpośrednio z państw członkowskich UE i strefy Schengen, które nie znajdują się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Z obowiązku okazania testu/poddania się testowi zwolnieni są:

– pracownicy lub osoby samozatrudnione wykonujące kluczowe obowiązki, w tym: pracownicy służby zdrowia, pracownicy przygraniczni, pracownicy sezonowi – pod warunkiem, że w RCh nie będą przebywały dłużej niż 12 godzin;

– uczniowie, studenci, stażyści codziennie przekraczający granicę – pod warunkiem, że w RCh nie będą przebywały dłużej niż 12 godzin;

– marynarze, pracownicy sektora transportowego, w tym kierowcy samochodów ciężarowych przewożący towar do użytkowania na terenie kraju bądź jadący tranzytem;

– dyplomaci, personel organizacji międzynarodowych, osoby przyjeżdżające na zaproszenie czyja obecność jest niezbędna do funkcjonowania tych organizacji, personel wojskowy, policyjny, personel ochrony cywilnej, pracownicy humanitarni przybywający w celu wykonywania swojej pracy;

– osoby przybywające z ważnych przyczyn rodzinnych lub biznesowych – w tym dziennikarze przyjeżdzający służbowo;

– pasażerowie w tranzycie – pod warunkiem, że w RCh nie będą przebywały dłużej niż 12 godzin;

– pacjenci podróżujący z ważnych przyczyn zdrowotnych.

Źródło: gov.pl, gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top