Connect with us

9 zaskakujących rzeczy o Namibii, bilety od 1729 zł

Namibia to niesamowite połączenie unikalnych doświadczeń. Malownicze pomarańczowe wydmy, które sięgają aż po horyzont, parki narodowe i niezapomniane widoki. Czym Namibia oczaruje każdego podróżnika?

1. Największe wydmy na świecie

Region Sossusvlei to raj dla fotografów. Pustynia i przesuwające się wydmy są tu główną atrakcją. Tą TOP jest wydma Big Daddy, która ma wysokość ok. 350 m. Z jego szczytu rozpościera się widok na pustynny krajobraz z licznymi wyschniętymi drzewami. Krajobraz Sossusvlei możesz podziwiać też wybierając lot balonem.

FrankfurtLot bezpośreniWindhoekLot bezpośredniFrankfurt
od 1729 Rezerwacja
Wydma Bid Daddy w regionie Sossusvlei, fot. Betty Leung Dreamstime.com

2. Małe Niemcy na namibijskim wybrzeżu

Wyobraź sobie, że stoisz nad brzegiem oceanu, zachwycasz się falami i pięknem afrykańskiego krajobrazu, chcesz kupić sobie coś do picia a w sklepie sprzedawca rozmawia z tobą po niemiecku. Hm, nauczył się go ze względu na turystów? Miasto Swakopmund leżące na wybrzeżu to dawna niemiecka kolonia, gdzie część mieszkańców cały czas mówi po niemiecku. Niemiecki zresztą do 1990 był prócz afrikaans językiem urzędowym w Namibii. W Swakopmund znajdziesz kolonialną architekturę i promenady, okolice idealnie nadają się na surfowanie.

Niemiecka kolonialna architektura w Swakopmund, fot. Artushfoto Dreamstime.com

3. Cmentarz łodzi i historie o duchach

Skeleton Coast, Wybrzeże Szkieletowe to największe cmentarzysko łodzi na świecie. Gęste mgły, silne burze i bezwzględne fale oraz silne prądy morskie przybrzeżne zatopiły dziesiątki statków. Wyrzucone na brzeg wraki są atrakcją turystyczną. Mające długość ok. 500 km niegościnne wybrzeże zawdzięcza swoją nazwę tysiącom kości wielorybów i innych zwierząt.

Wrak statku na Skeleton Coast, fot. Davide Guidolin Dreamstime.com

Strachu można się najeść również w Kolmanskop, mieście duchów. Dawne osiedle górnicze jest obecnie opuszczone, podczas wycieczki można zajrzeć do salonów, sypialni, które zamiast warstwą kurzu pokryte są kilkudziesięciu centrymetrowym piaskiem.

Wnętrze opuszczonego domu w Kolmanskop, fot. Javarman Dreamstime.com

4. Rdzenne plemiona

Życie jak sprzed 100 laty? Rdzenne plemię Himba takie życie ma na porządku dziennym. Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie i szok kulturalny. W Namibii żyje 12 różnych plemion, które mają własne tradycje i zwyczaje. W regionie Kunene możesz spotkać lud Himba, który charakterystyczną cechą są m.in. włosy.

Kobieta z plemienia Himba, fot. Saaaaa Dreamstime.com

5. Safari w Namibii

Wybierz się na safari do Parku Narodowego Etoszy. Jest jednym z największych na świecie, zamieszkiwany jest przez lwy, słonie, żyrafy. Antylopy i czarne nosorożce. Jedną z atrakcji parku jest Etosha Pan, okresowe słone jezioro, które przez większą część roku jest pozbawionym wody solniskiem.   

Dzikie zwierzęta w Parku Narodowym Atoszy, fot. Christian Edelmann Dreamstime.com

6. Opowieść z epoki kamienia

W rejonie Damaraland możesz odkryć malowidła z czasów prehistorycznych. Twyfelfontein to jedna z najstarszych galerii, znajduje się tu ok. 2 tysiące piktogramów przedstawiających zwierzęta, łowców, szamanów itp.

Piktogramy w Twyfelfontein, fot. Sergey Mayorov Dreamstime.com

7. Największy meteoryt na świecie

Około sto lat temu w Namibii spadł największy meteoryt. Waży około 60 ton i jest z żelaza. Nazwa meteorytu – Hoba pochodzi od farmy Hoba West, gdzie został znaleziony.

Meteoryt Hoba, fot. Pytyczech Dreamstime.com

8. Rezerwat fok

Na Wybrzeżu Szkieletowym w Cape Cross został utworzony rezerwat fok. Jest to równocześnie jednak z największych kolonii tych ssaków na świecie. Foki najlepiej obserwować jednak z daleka ze względu na swój zapach.

Rezerwat fok w Cape Cross, fot. Phodo1 Dreamstime.com

9. Grand Canyon Afryki?

Fish River Canyon to drugi najgłębszy kanion na świecie. Jego długość to 160 km, szerokości miejscami sięga nawet 27 km i jest głęboki na 550 m. Wybierz się na 5-dniowy szlak The Fish River Canyon Hiking Trail po jego korycie lub podziwiaj jego wielkość z punktów widokowych. Organizowany jest też ultramaraton.  

Kanion Fish River, fot. Daleen Loest Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top