Connect with us
Winnice w La Geria, Lanzarote

Artykuły

Co zobaczyć na Lanzarote?

Co zobaczyć na Lanzarote?

Księżycowy krajobraz Lanzarote wydaje się surowy i nieprzyjazny. Z pozoru nieprzyjazny odkrywa swoje specyficzne piękno. Planujesz urlop na hiszpańskiej wyspie? Wybierz się na Wyspy Kanaryjskie i odwiedź Lanzarote! Zobacz nasze zestawienie 7 miejsc, które warto zobaczyć.

Jardin de Cactus –  Ogród Kaktusów

Znajduje się we wsi Guatiza, w dawnym kamieniołomie, w którym wydobywano piasek wulkaniczny (picón), służący do utrzymywania wilgoci na obszarach uprawnych. Ogród powstał w 1991 roku. Liczy ponad 4500 okazów, pochodzących głównie z Wysp Kanaryjskich, ale można zobaczyć też sukulenty i kaktusy z Madagaskaru, czy też Ameryki Północnej i Południowej.

Ogród Kaktusów na Lanzarote
Ogród Kaktusów na Lanzarote, fot. alevision.co Unsplash

Loty na Lanzarote

Park Narodowy Timanfaya

Księżycowe widoki będące pozostałością erupcji z osiemnastego wieku zachwycą każdego odwiedzającego park. W Parque Nacional de Timanfaya można zobaczyć można dziesiątki wulkanicznych stożków, które przypominają o wydarzeniach sprzed prawie trzystu lat.

Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote,
Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote, fot. Tanja Cotoaga Unsplash

Laguna Charco de los Clicos

Czarna plaża i zielona laguna przyciąga turystów do Charco de los Clicos, niedaleko El Golfo. W okolicy znajduje się kilka restauracji serwujących znakomite owoce morza.

Charco Verde, Lanzarote
Charco Verde, fot. JP Files Unsplash

Winnice w doline La Geria

Lanzarote znane jest w wina. Może to trochę dziwić ze względu na rzucający się w oczy brak roślinności. NIe jest to typowa winnica, którą można zobaczyć we Francji, czy Hiszpanii. W równomiernie rozmieszczonych zagłębieniach w formie lejów, które są dodatkowo otoczone murkiem znajdują się winorośle. U lokalnych producentów wina można wziąć udział w degustacji i wybrać to najlepsze “wulkaniczne” wino.

Winnice w La Geria, Lanzarote
Winnice w La Geria, fot. Dimitri Houtteman Unsplash

Teguise

Teguise to pierwsza stolica wyspy (później przeniesiona do Arrecife). Dominuje tu niska zabudowa, charakterystyczne zielone okiennice dodają uroku temu miejscu. 

Teguise, Lanzarote
Teguise, fot. Miriam Eh Unsplash

Playa de Famara

Jedną z ulubionych plaży surferów na Lanzarote jest Playa de Famara. Ma około 6 kilometrów długości. W okolicach znajdują się wzniesienia. Jednym z nich jest klif  Risco de Famara mający prawie 600 metrów wysokości.

Playa de Famara na Lanzarote,
Playa de Famara na Lanzarote, fot. CHUS CARVAJAL Pixabay

Mirador del Rio i Mirador del Guinate

Mirador del Rio i Mirador del Guinate to punkty widokowe. Można z nich podziwiać m.in. pobliską wyspę La Graciosa. Oba znajdują się w północnej części Lanzarote.

Punkt widokowy na Lanzarote
Punkt widokowy na Lanzarote, fot. Tanja Cotoaga Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top