Connect with us
Airbus A380 Emirates,

Artykuły

Emirates i Etihad Airways: COVID-owe paszporty zdrowotne

Emirates i Etihad Airways: COVID-owe paszporty zdrowotne

Dwie linie lotnicze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zdecydowały się wprowadzić specjalne paszporty zdrowotne dla pasażerów, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub mają negatywny wynik testu. Emirates i Etihad Airways ogłosiły, że testują nowość we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem IATA (w oparciu o system IATA Travel Pass).

Cyfrowy paszport immunologiczny

Specjalna karta podróżna – tzw. paszport zdrowotny będzie dostępna na wybranych lotach Etihad Airways z Abu Zabi w pierwszym kwartale 2021 roku. Jeśli test zakończy się pomyślnie, system będzie wprowadzony na kolejnych trasach.

Emirates rozpoczną pierwszą fazę z paszportami zdrowotnymi w kwietniu, dotyczyć to ma lotów z Dubaju.

Już od kwietnia pasażerowie będą mieli dostęp do kodów QR z zaszyfrowanymi tam informacjami z paszportu zdrowotnego. Przyspieszy to m.in. proces odprawy.

“Pracowaliśmy z IATA nad innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi podróżowanie w taki sposób, że informacje wymagane przez kraje i ich rządy będą w bezpieczny sposób przesyłane cyfrowo do systemów lotniczych. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która pilotuje tę inicjatywę. Zapewni ona lepszą obsługę klienta i wygodę naszych podróżnych” – Adel Ad Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

Testy systemu Travel Pass wprowadzone zostały też przez Singapore Airlines. Linia na razie testowo wdrożyła projekt na dwóch trasach (z Kuala Lumpur i Dżakarty do Singapuru).

Szczepienia w Dubaju

Zjednoczone Emiraty Arabskie zaszczepiły prawie dwa miliony osób przeciwko COVID-19 i mają po Izraelu największą liczbę zaszczepionych osób na 100 osób.

Burj Khalifa w Dubaju
Burj Khalifa w Dubaju, fot. denis harschi Unsplash

Emirates zaczęły oferować swoim pracownikom szczepienia przeciwko COVID-19. Pierwszeństwo mają piloci, stewardesy, stewardowie i inny personel operacyjny. W macierzystej grupie Emirates szczepionkę mogą dostać wszyscy pracownicy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, linie lotnicze zatrudniają 80 000 osób na całym świecie. Chce dzięki temu pozostać najbezpieczniejszą linią lotniczą na świecie.

Źródło: emirates.com

Loty do Dubaju


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top