Connect with us
Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem Praga Czechy

Artykuły

Darmowe atrakcje w Pradze

Darmowe atrakcje w Pradze

W Pradze znajduje się jeden z najpiękniejszych europejskich mostów, Most Karola.Miasto jest pełne interesujących zabytków i miejsc, które mają niepowtarzalny klimat. Przedstawiamy miejsca, które możesz zwiedzić za darmo w Pradze.

Kraków – Praga – Kraków ZAREZERWUJESZ już od 180 zł

Warszawa – Praga – Warszawa ZAREZERWUJESZ już od 529 zł

Hradczany

“Królewska” dzielnica położona jest na zachodnim brzegu Wełtawy. W ramach kompleksu można zobaczyć m.in. Zamek Królewski, Katedrę św. Wita i wieże. Wiele z atrakcji na Hradczanach można zobaczyć bezpłatnie.

Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

Gotycka katedra jest symbolem Pragi. Można ją zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Dostępne są dwie trasy zwiedzania: płatna i bezpłatna, która umożliwia zwiedzanie Katedry św. Wita po fragment nawy głównej. Informacje o bezpłatnym wejściu do Katedry św. Wita można znaleźć na stronie katedralasvatehovita.cz.

Katedra sw Wita, Praga

Katedra św. Wita, fot. Andreykr | Dreamstime.com

Złota uliczka

Zlatá ulička znajduje się na terenie praskiego zamku, zamieszkiwana była swego czasu przez pisarzy i poetów. Obecnie znajdują się tu sklepiki z pamiątkami i galerie sztuki. Kolorowe domki wpasowane w mury obronne można zobaczyć również bezpłatnie późnym popołudniem. Od listopada do końca marca bezpłatne wejścia są od 16:00, od kwietnia do końca października – od 18:00.

Złota uliczka, Praga

Złota uliczka, fot. Blitzkoenig | Dreamstime.com

Mała Strona

Dzielnica Malá Strana położona jest u stóp praskiego zamku. Zachwyca niepowtarzalnym klimatem, licznymi pałacami i kościołami oraz knajpami. Czego nie miałbyś przegapić?

Ogrody Wallensteina

Ogrody Wallensteina to idealne miejsce na spacer wśród zieleni pomiędzy rzeźbami przedstawiającymi postaci z mitologii greckiej. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny. Z ogrodem sąsiaduje pałac, w którym mieści się siedziba Senatu Republiki Czeskiej.

Ogrody Wallensteina Praga

Ogrody Wallensteina, fot. Roman Plesky | Dreamstime.com

Ściana Johna Lennona

Znajdująca się na Velkopřevorské náměstí, niedaleko Mostu Karola ściana jest miejscem, które za czasów socjalizmu służyło swobodnej twórczości. Po dziś dzień na ścianie pojawiają się różnorodne napisy i graffiti wykonane przez osoby z całego świata.

Ściana Lenonna, Praga

Ściana Lennona, fot. Romanotino | Dreamstime.com

Najwęższa ulica

Vinárna Čertovka to najwęższa ulica w Pradze. Ma zaledwie 50 cm szerokości. Została tu zainstalowana sygnalizacja dla pieszych. Łatwo ją przegapić, można ją znaleźć niedaleko restauracji Čertovka.

 Vinarna Certovka, Praga najwęższa ulica

Najwęższa ulica, fot. Spettacolare | Dreamstime.com

Wzgórze Petřín

Znajdujące się w pobliżu Hradczan wzgórze to dobre miejsce na spacery i obserwację panoramy miasta. Znajduje się tu replika wieży Eiffla mająca 65 m wysokości.

Wzgorze Petrin Praga

Widok ze wzgórza, fot. AlenaKravchenko | Dreamstime.com

Stare Miasto

Staré Město to najbardziej zabytkowa dzielnica Pragi. Wybierz się tu na spacer i zwiedzaj za darmo!

Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem

Wieże gotyckiego kościoła są jednym z najpopularniejszych symboli Pragi. Kościół otaczają kamienice, wejście do niego prowadzi pod jedną z arkad. Kościół znajduje się w pobliżu Rynku Staromiejskiego.

Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem Praga Czechy

Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, fot. Freesurf69 | Dreamstime.com

Praski Orloj

Zegar astronomiczny znajduje się na południowej ścianie ratusza. Został zbudowany na początku XV wieku. O każdej pełnej godzinie z górnych okien rozpoczyna się p”spacer apostołów”.   

Orloj zegar astronomiczny Praga

Praski Orloj, fot. Kingan | Dreamstime.com

Most Karola

Most Karola jest jednym z najpiękniejszych mostów w Europie. Łączy Stare Miasto i Małą Stronę. Rozpościera się z niego fantastyczny widok na Hradczany i przepływającą pod nim Wełtawę. Na ponad 500-metrowym moście z XV wieku znajdują się liczne figury i rzeźby. Jedną z nich jest figura św. Jana Nepomucena, dotknięcie płaskorzeźby pod nią ma podobno gwarantować szczęście.

Most Karola, Praga

Most Karola, fot. Fayethequeen93 | Dreamstime.com

Kraków – Praga – Kraków ZAREZERWUJESZ już od 180 zł

Warszawa – Praga – Warszawa ZAREZERWUJESZ już od 529 zł

Darmowe atrakcje w Pradze
5 (100%) 3 vote[s]

Continue Reading
Click to comment
To Top