Connect with us
Hradczany i Most Karola, Praga

Artykuły

Darmowe atrakcje w Pradze, bilety lotnicze z Krakowa

Darmowe atrakcje w Pradze, bilety lotnicze z Krakowa

W Pradze znajduje się jeden z najpiękniejszych europejskich mostów, Most Karola. Miasto jest pełne interesujących zabytków i miejsc, które mają niepowtarzalny klimat. Przedstawiamy miejsca, które możesz zwiedzić za darmo w Pradze.

Hradczany

„Królewska” dzielnica położona jest na zachodnim brzegu Wełtawy. W ramach kompleksu można zobaczyć m.in. Zamek Królewski, Katedrę św. Wita i wieże. Wiele z atrakcji na Hradczanach można zobaczyć bezpłatnie.

Hradczany i Most Karola, Praga
Hradczany i Most Karola, fot. Anthony DELANOIX Unsplash

Katedra Świętych Wita, Wacława i Wojciecha

Gotycka katedra jest symbolem Pragi. Można ją zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale również w środku. Dostępne są dwie trasy zwiedzania: płatna i bezpłatna, która umożliwia zwiedzanie Katedry św. Wita po fragment nawy głównej. Informacje o bezpłatnym wejściu do Katedry św. Wita można znaleźć na stronie katedralasvatehovita.cz.

Wnętrze Katedry Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, Praga
Wnętrze Katedry Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, fot. Timo Volz Unsplash

Złota uliczka

Zlatá ulička znajduje się na terenie praskiego zamku, zamieszkiwana była swego czasu przez pisarzy i poetów. Obecnie znajdują się tu sklepiki z pamiątkami i galerie sztuki. Kolorowe domki wpasowane w mury obronne można zobaczyć również bezpłatnie późnym popołudniem. Od listopada do końca marca bezpłatne wejścia są od 16:00, od kwietnia do końca października – od 18:00.

Mała Strona

Dzielnica Malá Strana położona jest u stóp praskiego zamku. Zachwyca niepowtarzalnym klimatem, licznymi pałacami i kościołami oraz knajpami. Czego nie miałbyś przegapić?

Ogrody Wallensteina

Ogrody Wallensteina to idealne miejsce na spacer wśród zieleni pomiędzy rzeźbami przedstawiającymi postaci z mitologii greckiej. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny. Z ogrodem sąsiaduje pałac, w którym mieści się siedziba Senatu Republiki Czeskiej.

Ściana Johna Lennona

Znajdująca się na Velkopřevorské náměstí, niedaleko Mostu Karola ściana jest miejscem, które za czasów socjalizmu służyło swobodnej twórczości. Po dziś dzień na ścianie pojawiają się różnorodne napisy i graffiti wykonane przez osoby z całego świata.

Ściana Johna Lennona w Pradze, Czechy
Ściana Johna Lennona w Pradze, fot. Patrick Robert Doyle Unsplash

Najwęższa ulica

Vinárna Čertovka to najwęższa ulica w Pradze. Ma zaledwie 50 cm szerokości. Została tu zainstalowana sygnalizacja dla pieszych. Łatwo ją przegapić, można ją znaleźć niedaleko restauracji Čertovka.

Wzgórze Petřín

Znajdujące się w pobliżu Hradczan wzgórze to dobre miejsce na spacery i obserwację panoramy miasta. Znajduje się tu replika wieży Eiffla mająca 65 m wysokości.

Stare Miasto

Staré Město to najbardziej zabytkowa dzielnica Pragi. Wybierz się tu na spacer i zwiedzaj za darmo!

Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem

Wieże gotyckiego kościoła są jednym z najpopularniejszych symboli Pragi. Kościół otaczają kamienice, wejście do niego prowadzi pod jedną z arkad. Kościół znajduje się w pobliżu Rynku Staromiejskiego.

Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, Praga
Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, fot. Raul Cacho Oses Unsplash

Praski Orloj

Zegar astronomiczny znajduje się na południowej ścianie ratusza. Został zbudowany na początku XV wieku. O każdej pełnej godzinie z górnych okien rozpoczyna się p”spacer apostołów”.   

Most Karola

Most Karola jest jednym z najpiękniejszych mostów w Europie. Łączy Stare Miasto i Małą Stronę. Rozpościera się z niego fantastyczny widok na Hradczany i przepływającą pod nim Wełtawę. Na ponad 500-metrowym moście z XV wieku znajdują się liczne figury i rzeźby. Jedną z nich jest figura św. Jana Nepomucena, dotknięcie płaskorzeźby pod nią ma podobno gwarantować szczęście.

Most Karola to najsławniejszy praski most
Most Karola to najsławniejszy praski most, fot. Maksim Shutov Unsplash

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (3 votes)
//
To Top