Connect with us
Park Güell, Barcelona

Artykuły

Darmowe atrakcje w Barcelonie, loty od 96 zł

Darmowe atrakcje w Barcelonie, loty od 96 zł

Barcelona to miasto sztuki, architektury, rozrywki i plaż oraz sportu. Nie jest też potrzeba fortuna, żeby spędzić ciekawy przedłużony weekend w stolicy Katalonii i do nasycić się atmosferą miasta i jego atrakcjami.

Przedstawiamy najlepsze bezpłatne atrakcje w Barcelonie.

La Boqueria

Bazar, który koniecznie trzeba odwiedzić. Historia La Boquerii sięga XIII wieku. Soczyste owoce i warzywa, aromatyczne oliwy zachęcają do zakupów. Od samego patrzenia na produkty zaczyna burczeć w brzuchu! Żeby zaspokoić głód wybierz z szerokiej oferty tapas, przekąsek.

Bazar La Boqueria w Barcelonie, Hiszpania
Bazar La Boqueria w Barcelonie, fot. Dnaveh Dreamstime.com
Bazar La Boqueria w Barcelonie, Hiszpania
Bazar La Boqueria w Barcelonie, fot. Aliaksandr Mazurkevich Dreamstime.com

Park Güell

Park Güell to dzieło architekta Antonio Gaudiego. Ogród ma powierzchnię 20 hektarów, na terenie parku znajduje się m.in. dom Gaudiego. Podzielony jest na dwa obszary, do Monumental Core pobierana jest opłata (w tej części znajdują się główne atrakcje, m.in. Sala Kolumnowa), pozostały obszar można zwiedzać bezpłatnie.   

Park Güell, Bareclona Hiszpania
Park Güell, fot. Vvoevale Dreamstime.com
Park Güell, Baercelona Hiszpania
Park Güell, fot. Icon72 Dreamstime.com

Park Ciutadella

W ramach parku znajdują się muzea, ZOO i jezioro. Naprzeciwko jeziora w północnym rogu parku można zobaczyć imponującą Cascadę. Jej projekt miał przypominać rzymską Fontannę Di Trevi. Uwagę zwraca rzeźba, która przedstawia narodziny Wenus.

Park Ciutadella, fontanna BArcelona Hiszpania
Park Ciutadella, fot. Photoaliona Dreamstime.com

La Rambla

Zakopane ma Krupówki, Barcelona deptak La Rambla. Podobno jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w mieście. Niech Cię to jednak nie odradza, wybierz się tu z samego rana, napij kawy w pobliskiej kawiarni i obserwuj, jak sklepikarze krzątają się i przygotowują swoje stragany oraz sklepy. Na końcu ulicy, przy nabrzeżu możesz zobaczyć pomnik Krzysztofa Kolumba.

La Rambla w Barcelonie, najbardziej znana ulica
La Rambla w Barcelonie, fot. Vadim Lerner Dreamstime.com

Katedra św. Eulalii

Katedra (Catedral de la Santa Cruz y Santa Eulalia) jest najważniejszą świątynią miasta, znajduje się w jego centrum. Zwraca uwagę swoją architekturą, zwłaszcza neogotycką fasadą, która pięknie prezentuje się o zmroku, kiedy jest podświetlana. Ciekawostką jest, że w wirydarzu (przykościelnym ogrodzie) znajduje się jezioro w którym żyje 13 gęsi. Lokalna legenda mówi, że jeśli któreś z nich zabranie, katedra się zawali.

Gęsi w Katedrze św. Eulalii, Barecelona
Gęsi w Katedrze św. Eulalii, fot. Dnaveh Dreamstime.com
Katedra św. Eulalii, Barcelona
Katedra św. Eulalii, fot. Ivan Vander Biesen Dreamstime.com

Dzieła Gaudiego

Oryginalne budowle i ich niepowtarzalny styl można oglądać z zewnątrz. Udaj się na spacer po Barcelonie w poszukiwaniu słynnych domów i zachwyć się ich elementami architektonicznymi: Cala Cila, Casa Batlló, Casa Vicens lub Gaudi House Museum. Nie przegap również Sagrady Familii, odpłatnie możesz wejść podziwiać jej wnętrze, w wersji bezkosztowej udaj się do pobliskiego parku Gaudiego, usiądź na ławeczce i podziwiaj zachwycające detale.

Casa Batlló w Barcelonie, Hiszpania
Casa Batlló w Barcelonie, fot. Thevirex Dreamstime.com

Labirynt Horta

Neoklasycystyczny Parc del Laberint d’Horta jest klimatycznym miejscem, które znajduje się w dzielnicy Horta-Guinardó. Zachwyca ze względu na swój labirynt i romantyczne ścieżki pomiędzy okazałymi drzewami.

Labirynt Horta, Barcelona
Labirynt Horta, fot. Irene López Almagro Dreamstime.com

Wzgórze Montjuïc

Wzgórze nazywane jest również Żydowskim lub Jowisza. Od XVII do drugiej połowy XX wieku zbudowane tu były różne forytyfikacje i obiekty wojskowe. Później wzgórze  zaczęło służyć celom rozrywkowym i turystycznym. Dzięki dużej ilości zieleni jest to idealne miejsce na spacer oraz podziwianie panoramy miasta. Magiczna Fontanna (Font Magica) jest atrakcją wzgórza, po zmroku oświetlona jest różnymi kolorami.

Wzgórze Montjuïc, Museu Nacional d’Art de Catalunya, Barcelona
Wzgórze Montjuïc, Museu Nacional d’Art de Catalunya, fot. Blitzkoenig Dreamstime.com

Museu Nacional d’Art de Catalunya Znajduje się na wzgórzu Montjuïc i jest jednym z największych muzeów w Hiszpanii. Kolekcja składa się głównie z dzieł sztuki romańskiej, gotyckiej, renesansowej i barokowej. Znajdują się tu też obrazy katalońskich mistrzów.

Panorama Barcelony ze wzgórza Montjuïc, Barcelona
Panorama Barcelony ze wzgórza Montjuïc, fot. Vitalyedush Dreamstime.com

Bunkers del Carmen

Bunkry to idealne miejsce na obserwację miasta z wysokości ponad 250 m n.p.m. Turó de la Rovira jest wzgórzem, gdzie znajdowały się działa przeciwlotnicze. Dzisiaj to cel mieszkańców i turystów, którzy chcą zobaczyć miasto jak na dłoni.

Widok na Barcelonę z bunkrów Bunkers del Carmen,
Widok na Barcelonę z bunkrów Bunkers del Carmen, fot. Valentin Armianu Dreamstime.com

Tibidabo

Kolejne miejsce skąd można podziwiać Barcelonę. Na szczycie znajduje się kościół Sagrat Cor z wielką rzeźbą Jezusa oraz park rozrywki Tibidabo.

Tibidabo w Barcelonie,
Tibidabo w Barcelonie, fot. María Ruiz Pérez Dreamstime.com

Muzea za darmo

W całej Hiszpanii muzea narodowe oferują bezpłatne wejścia w określonych godzinach lub dniach. W większości jest to w niedzielę po południu lub przez ostatnie 2-3 godziny przed zamknięciem. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć wystawy sztuki w najlepszych muzeach w Hiszpanii. M.in. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca można bezpłatnie zobaczyć zbiory w Narodowym Muzeum Sztuki Katalońskiej, które znajduje się na Wzgórzu Montjuïc.

Montserrat: wycieczka poza miasto

Montserrat to cel jednodniowych wycieczek z Barcelony. Jego najwyższy szczyt, Sant Jeroni ma wysokość 1237 m n.p.m. Prócz możliwości turystyki górskiej można tu zwiedzić opactwo Matki Bożej, męski klasztor benedyktyński i muzeum Museo de Montserrat.

Monteserrat, niedaleko BArcelony
Monteserrat, fot. Lukas Blazek Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (14 votes)
//
To Top