Connect with us
dominikana

Uncategorized

Dominikana bezpłatnie ubezpieczy wszystkich turystów od COVID-19 (do końca kwietnia 2021)

Dominikana bezpłatnie ubezpieczy wszystkich turystów od COVID-19 (do końca kwietnia 2021)

Już nie tylko Wyspy Kanaryjskie, ale również Dominikana oferuje turystom bezpłatne ubezpieczenie od COVID-19. Wszyscy turyści (bez względu na narodowość czy narodowość) w przypadku zarażenia koronawirusem otrzymają od samorządu zwrot kosztów przedłużenia pobytu, zmiany biletów czy repatriacji. W nagłych przypadkach zapewniona jest również gotówka. Dominikana przedłużyła ważność ubezpieczenia – oryginalnie miało obowiązywać do końca grudnia 2020, aktualnie zostało przedłużone do kwietnia 2021.

Dominikana chce być jednym z najbezpieczniejszych krajów na Karaibach

Luis Abinader Corona, prezydent Republiki Dominikany, przedstawił zestaw środków, które mają spowodować, że Dominikana będzie atrakcyjną alternatywą dla turystów chcących podróżować w czasie pandemii.

„Naszym celem jest zminimalizowanie skutków pandemii i ułatwienie odbudowy turystyki prozdrowotnej, maksymalizacja potencjału tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego oraz wspieranie zrównoważonego rozwoju sektora” – powiedział prezydent Abinader.

Nowy plan rządowy Republiki Dominikany mówi również o zestawie środków zapewniających zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i gości. Inicjatywa obejmuje również nowe, certyfikowane na całym świecie protokoły i przepisy zdrowotne dla hoteli, restauracji i barów.

Nowe zasady obowiązujące na Dominikanie

  • Zniesiono wymóg posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe do kraju, ale osoby przybywające mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa.
  • Obowiązkowe jest noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.
  • Bezpłatne ubezpieczenie i zwrot wszelkich kosztów repatriacji lub zmiany biletów będą oferowane bezpłatnie wszystkim odwiedzającym do końca kwietnia 2021.
  • Konieczne jest wcześniejsze wypełnienie tzw. E-ticket.
  • Personel hotelu i ośrodka jest regularnie badany, obowiązuje specjalny protokół dotyczący wchodzenia i wychodzenia z obiektów hotelowych.  

Źródło: reportur.com

Loty do Dominikany

Loty do Punta Cana (Dominikana)


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)
//
To Top