Connect with us
Demänovská Dolina, Jasna, Słowacja

Artykuły

Gdzie na narty na Słowacji?

Gdzie na narty na Słowacji?

Słowackie ośrodki narciarskie odwiedza coraz więcej Polaków. Bliskość, dobre warunki do jazdy na nartach i snowboardzie, infrastruktura oraz dodatkowe atrakcje powodują, że Słowacja jest częstym wyborem osób, które chcą tu spędzić zimowy urlop.

Wybraliśmy TOP 5 najlepszych ośrodków narciarskich na Słowacji.

Narty w Tatrzańskiej Łomnicy

Tatranská Lomnica znajdująca się w Wysokich Tatrach oferuje najdłuższą trasę narciarską na Słowacji. 5,5-kilometrowa trasa zjazdowa zaczyna się przy stacji wyciągu na Łomnickie Siodło na wysokości 2190 m n.p.m. Przewyższenie wynosi 1300 metrów. Łączna długość tras to niecałe 7 km, do dyspozycji jest 9 wyciągów (orczykowych, krzesełkowych i gondolowych). 1-dniowy kosztuje 28-34 euro.

Szczyt Łomnica, Tatry Słowacja
Szczyt Łomnica, fot. Katarzyna Pe Unsplash

Narty na Szczyrbskim Jeziorze

Štrbské Pleso znajduje się w Wysokich Tatrach i oferuje prawie 10 km tras zjazdowych. Przy jeziorze znajduje się też 26 kilometrów tras biegowych. Jest tu 8 wyciągów (orczykowych i krzesełkowych), 1-dniowy karnet kosztuje 26-30 euro.

Szczyrbskie Jezioro,Słowacja
Szczyrbskie Jezioro, fot. Simy27 Pixabay

Narty na Chopoku Jasna

Znajdujący się w Niżnych Tatrach Chopok jest ma drugą co do długości trasę narciarską. 5,1-kilometrowa trasa znjazdowa zaczyna się na wysokości 2003 m n.p.m. a kończy na 943 m n.p.m. Łącznie znajduje się tu 30 kilometrów tras, które zadowolą początkujących oraz zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. 1-dniowy karnet kosztuje 29-31 euro.

Chopok Słowacja
Chopok, fot. Walkerssk Pixabay

Narty na Donovalach

Donovaly położone są niedaleko Bańskiej Bystrzycy, w środkowej Słowacji. 10,5-kilometrów tras dostosowanych jest dla każdej kategorii narciarzy i snowboardzistów. Na Donovalach jest 16 wyciągów (orczykowych, krzesełkowych i gondolowych). Organizowane są tu też  wyścigi psich zaprzęgów. 1-dniowy karnet kosztuje 13-15 euro.

Donovaly Słowacja
Donovaly, fot. Vladimír Ješko Pixabay

Narty na Kubińskiej Hali

Orawski ośrodek narciarski ma 2,8-kilometrową trasę zjazdową. Łącznie znajduje się tu 14 kilometrów tras. Na Kubínskej Holi jest również snowboard park. 1-dniowy karnet kosztuje 19-21 euro.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (2 votes)

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product