Connect with us
Zanzibar

Artykuły

Test na COVID-19 na Zanzibarze

Test na COVID-19 na Zanzibarze

Zanzibar nie wymaga od podróżnych testu i kwarantanny. Inne zasady mogą mieć jednak linie lotnicze, które od swoich pasażerów mogą wymagać przedstawienia negatywnego wyniku testu na nowego koronawirusa. Zanzibar dostosował się do nowych przepisów niektórych krajów na świecie i umożliwia testy RT-PCR i szybkie testy antygenowe na lotnisku oraz w punktach w Stone Town. Koszt testu RT-PCR to co najmniej 140 dolarów, antygenowy od 25 dolarów. Poleca się wcześniejsza rejestracja.

Gdzie można wykonać test na COVID-19 na Zanzibarze?

Zaleca się wcześniejsza rejestracja na test PCR albo antygenowy. Na Zanzibarze test PCR może być wykonany na miejscu, ale wysyłany jest do laboratorium do Tanzanii, cały proces może więc trwać nawet kilka dni. Dobra wiadomość jest tak, że niektóre hotele pomagają w wykonaniu testów. Mogą również zapewnić dojazd do Stone Town, gdzie są wykonywane.

Punkty pobrań na Zanzibarze

1. Centrum Operacji Kryzysowej (EOC), Lumumba – cena testu 140 dolarów

2. Szpital North Valley Hospital (Nungwi) – cena testu 145 dolarów

3. Szpital Vuga (Stone Town) – cena testu 140 dolarów

Hotel może pomóc w przeprowadzeniu testów i dostarczeniu certyfikatu COVID-19. Należy to uzgodnić co najmniej 72 godziny przed odlotem. Ta usługa wymaga od gości stawienia się w placówce medycznej w Stone Town. Cena wynosi 140 USD/test, koszt transportu to 80 USD za każdą podróż lub 160 USD podróż powrotną (dla 4 osób).

Zaświadczenie jest dostarczane w ciągu około 72 godzin i należy je odebrać w szpitalu. Można to również zrobić w drodze na lotnisko lub skorzystać z usługi odbioru certyfikatu, która kosztuje dodatkowe 80 USD.

Szybki test antygenowy na lotnisku na Zanzibarze

Koszt szybkiego testu antygenowego na lotnisku na lotnisku na Zanzibarze to koszt 25 dolarów. Nowe zasady dla pasażerów podróżujących holenderskimi liniami lotniczymi są stosunkowo surowe, ale KLM po ustaleniach z władzą i lotniskiem na Zanzibarze umożliwiają wykonanie tego rodzaju testów. Dzięki temu pasażerowie, od których kraj lub linia lotnicza wymaga przedstawienia negatywnego wyniku szybkiego testu antygenowego, będą go mogli wykonać na lotnisku na Zanzibarze.

Negatywny wynik testu PCR oraz antygenowego jest wymagany przez Holandię – podróżujący do Holandii lub z przesiadką w tym kraju muszą wykonać oba testy. Koszt szybkiego testu antygenowego na lotnisku na lotnisku na Zanzibarze to koszt 25 dolarów. Wyniki są znane w ciągu około 2 godzin.

Loty na Zanzibar


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top