Connect with us
Mejisti, Grecja

Artykuły

Maleńka grecka wyspa to pierwsze miejsce w Europie wolne od COVID. Zaprasza turystów

Maleńka grecka wyspa to pierwsze miejsce w Europie wolne od COVID. Zaprasza turystów

Grecka wyspa Mejisti ​​(nazywana również Kastelorizo) nie jest tak znana jak Mykonos, czy Rodos. Z jakiego powodu o niej piszemy? Jest to prawdopodobnie pierwsze miejsce w Europie, gdzie nie ma koronawirusa. Wszyscy obywatele Mejisti są już zaszczepieni.

Grecka wyspa Mejisti

Wyspa, położona w odległym zakątku Morza Egejskiego, zaledwie kilka kilometrów od wybrzeża Turcji może pochwalić się tym, że wszyscy jej obywatele otrzymali już dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Biorąc pod uwagę to, że wyspę zamieszkuje 520 osób, nie było to trudne zadanie. Nie zmienia to jednak tego, że Mejisti możemy traktować jako pierwszy w Europie wakacyjny kierunek bez koronawirusa.

Na wyspie od marca 2020 zanotowano tylko jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Grecki rząd stara się chronić małe wyspy, na których nie ma dużych szpitali, szczepiąc całą ich populację. Strategia polega na zaszczepieniu wszystkich małych i odległych wysp przed sezonem letnim. Chcą w ten sposób nie tylko zapewnić bezpieczeństwo obywateli, ale też przyciągnąć w te miejsca turystów.

Mejisti - grecka wyspa,
Mejisti – grecka wyspa, fot. iremt Shutterstock

Pusta i kamienista wyspa to dziewiczy raj. Chociaż nie może pochwalić się najpiękniejszymi plażami, urzeknie niepowtarzalną atmosferą. Jedną z atrakcji Mejisti jest wodna jaskinia Blue Grotto do której można dotrzeć tylko łodzią.

Jaskinia na wyspie Mejisti
Jaskinia na wyspie Mejisti, fot. Milton Louiz Shutterstock

Źródło: euronews.com

Loty do Grecji


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top