Connect with us

Artykuły

10 pomysłów na Hiszpanię

10 pomysłów na Hiszpanię

Znudzony hiszpańskimi plażami i błogim nicnierobieniem? Zrób sobie wycieczkę po okolicy i odkryj przepiękne i historyczne miasta, przespaceruj się po wąskich uliczkach, uśmiechaj się i ciesz chwilą.

Białe miasto Frigiliana, Andaluzja

Południe Hiszpanii to region w którym można spędzić każde wakacje i za każdym razem odkryć coś nowego i interesującego. Frigiliana położona jest na wzgórzach, białe fasady domów kontrastują z błękitem nieba i zielenią flory. Labirynty uliczek prowadzą między domami, ukrytymi małym zaczarowanymi ogrodami i klimatycznymi kawiarniami.

Białe fasady domów w Frigilianie, Andaluzji,
Białe fasady domów w Frigilianie, Andaluzji, fot. Grantotufo Dreamstime.com

Ronda, Andaluzja

Kolejne miasto w Andaluzji, które warto zobaczyć. Starą i nową część miasta dzieli ponad 100 metrów wysoki wąwóz El Tajo. Most Puerte Nuevo, który łączy obie części został zbudowany w XVIII wieku. Po obu stronach wąwozu można podziwiać Casas Colgadas, Wiszące Domy, których ściany “przyklejone” są do stromej skały. Najlepszy widok jest jednak z dołu – majestatyczna panorama zachwyci każdego!

Majestatyczny most w Rondzie
Majestatyczny most w Rondzie, fot. Saaaaa Dreamstime.com

Bilety do Malagi ZAREZERWUJESZ od 219 zł

Castellfollit de la Roca, Katalonia

Jeśli wybierasz się na wakacje do Katalonii to jedną z ciekawszych miejscowości jest Castellfollit de la Roca, które znajduje się nad ponad 50 metrowym urwiskiem. Domy w starej części wsi zostały zbudowane ze skał wulkanicznych.

Castellfollit de la Roca katalonia
Castellfollit de la Roca, fot. Alexsalcedo Dreamstime.com

Cadaqués, Katalonia

Cadaqués położone jest na wybrzeżu Costa Brava i zachwyca turystów zatokami z plażami i białymi domkami. Miasteczko zajmuje szczególne miejsce w historii sztuki. Związany z nim był Salvador Dalí, Pablo Picasso i Joan Miró. Cadaqués położone jest na uboczu, dzięki czemu panuje tu niesamowita atmosfera.

Cadaques z lotu ptaka
Cadaqués z lotu ptaka, fot. Flydragonfly Dreamstime.com

Bilety do Barcelony ZAREZERWUJESZ od 269 zł

San Vicente de la Barquera, Kantabria

Stare rybackie miasteczko na północnym wybrzeżu. W czasach rzymskich San Vicente de la Barquera było twierdzą do nie zdobycia. Przez miasto prowadzi Północna Droga św. Jakuba prowadząca do Santiago de Compostela. Okolice słyną z przepięknych plaż, jedną z popularniejszych jest Playa de Merón, którą wybierają również surferzy.

Rybarskie wybrzeże podczas niskiego poziomu wody
Rybarskie wybrzeże podczas niskiego poziomu wody, fot. Olaf Speier Dreamstime.com

Najbliższe lotnisko znajduje się w Santander, które jest popularnym hiszpańskim kąpieliskiem z wieloma plażami.

Santander z lotu ptaka,
Santander z lotu ptaka, fot. Saiko3p Dreamstime.com

Bilety do Santander ZAREZERWUJESZ od 193 zł

Cudillero, Asturia

Podobnie jak inne asturskie miasteczka położone są na wziesieniach. O Cudillero krążą legendy, że zostało zasiedlone przez Wikingów, o mieście wspomina się już od XV wieku. Jedną z największych atrakcji są tu kolorowe domki i kuchnia bogata w ryby. Spacerując po mieście wybierz się podziwiać panoramę w bliskości latarni morskiej Faro de Cudillero.

Malownicze Cudillero
Malownicze Cudillero, fot. Anton Petrus Dreamstime.com

Llastres, Asturia

Na wschód od Gijón znajduje się Llastres, typowa rybacka wioska, której życie kręci się wokół rybołówstwa. Jedną z najpiękniejszych plaż w okolicach jest Playa La Griega. Jeden z najlepszych widoków na miasto zobaczysz z punktu widokowego Mirador de San Roque.

Plaża w Llastres
Plaża w Llastres, Afot. Jesus Barroso Dreamstime.com

Alcalá del Júcar, Kastylia – La Mancha

Średniowieczne miasto Alcalá del Júcar zachwyca domkami zbudowanymi na majestatycznej skale. W  Alcalá del Júcar znajduje się najstarsza w Hiszpanii arena byków oraz zamek z XII-XIII wieku, który został zbudowany nad wąwozem rzeki Júcar.

Alcalá del Júcar  Kastylia
Alcalá del Júcar , fot. Iakov Filimonov Dreamstime.com

Mogarraz, Kastylia-León

Miasto, które wygląda jakby zostało odizolowane od cywilizacji. Rozciąga się między górami a parkiem narodowym, życie tu w wielkiej mierze opiera się cały czas na tradycyjnych rzemiosłach. Na architekturę miasta wpłynęli głównie Arabowie i Żydzi. Mogarraz słynie z przepięknej biżuterii i typowego dla regionu haftu.

Wąskie uliczki w Mogarraz,
Wąskie uliczki w Mogarraz, fot. Josep Curto Dreamstime.com

Sóller, Majorka

Co robić na Majorce? Prócz plażowania, kąpania się w morzu udaj się do Sóller. Z Palma de Mallorca dotrzesz tam historycznym pociągiem z 1912 roku. Droga prowadzi przez gaje z pomarańczami i cytrynami, stąd też dolina jest nazywana Valle de los Naranjos. W Sóller spróbuj miejskich specjalności – ryby w sosie czosnkowym.

Sóller Majorka
Sóller , fot. Veronika Galkina Dreamstime.com

Bilety na Majorkę ZAREZERWUJESZ od 172 zł

Bilety do Hiszpanii ZAREZERWUJESZ od 172 zł


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.7/5 - (7 votes)
//
To Top