Connect with us
Hongkong we wzgórza Wiktorii,

Artykuły

Hong Kong: miejsca, które warto zobaczyć, loty z PL do Hong Kongu od 1479 zł

Hong Kong: miejsca, które warto zobaczyć, loty z PL do Hong Kongu od 1479 zł

Hong Kong jets jednym z najbardziej zaludnionych miasta na ziemi, mieszka tu 7 milionów mieszkańców. W latach 70-tych XX wieku podjęto tu decyzję o likwidacji przeszłości, po dziś dzień miasto jest synonimem nowoczesności. Starsze budynki, które zostawiono przypominają domki dla lalek wciśnięte między super nowoczesne drapacze chmur. Zbudowane zgodnie z zasadą feng shui, co oznacza z zgodzie z naturą.

Warszawa/Wrocław1 przesiadkaHong Kong1 przesiadkaWarszawa/Wrocław
od 1479 Rezerwacja

Aleja gwiazd

To właśnie z promenada Tsim Sha Tsui jest jeden z najpiękniejszych widoków na wyspę Hong Kong, zwłaszcza wieczorami doświadczysz tu rewii barw. Podczas spaceru natrafisz na Aleję Gwiazd, gdzie możesz zrobić sobie zdjęcie z Brucem Lee.

Pomnik Bruce Lee w Hong Kongu
Pomnik Bruce Lee w Hong Kongu, fot. Pixource Pixabay

Wzgórze Wiktorii

Najwyższe wzniesienie miasta, które przyciąga miliony turystów rocznie. Na górę możesz wjechać Peak Tram, przejazd trwa ok. 8 minut. Można wybrać się też pieszo szlakiem Central green line, który zaczyna się przy ogrodzie botanicznym Old Peak Road. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na miasto i drapacze chmur.

Widok na miasto ze Wzgórza Wiktorii, Hong Kong
Widok na miasto ze Wzgórza Wiktorii, fot. Denys Nevozhai Unsplash

Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów

Droga do klasztoru wiedzie pod górę, podczas której towarzyszyć Ci będą posągi kilkuset tysięcy złotych figur. Buddy znajdują się dopiero na samej górze. Są to małe pozłacane figurki, które mają kilkanaście centymetrów, które sięgają samego sufitu.

Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów, Hong Kong
Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów, fot. Nicholas Punter Unsplash

Światynia Wong Tai Sin

Świątynia poświęcona bogu Wong, jest świątynią trzech wyznań: taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. Na terenie świątyni możesz zamówić sobie horoskop i powróżyć.

Świątynia Wong Tai Sin, Hong KOng
Świątynia Wong Tai Sin, fot. Paulo Evangelista Unsplash

Muzeum Historii Hong Kongu

Fascynujące miejsce, gdzie zobaczysz transformację miasta portu i jego przeobrażenia. Zobaczysz tu liczne eksponaty, przejdziesz się po fragmentach ulicy z czasów panowania Brytyjczyków, zobaczysz wnętrza restauracji lub salon fryzjerski.

W muzeum można poznać historię miasta i elementy jej kultury, Hong KOng
W muzeum można poznać historię miasta i elementy jej kultury, fot. Christian Alder Unsplash

Budda Tian Tian

Nazywany jest też Wielkim Buddą, znajduje się na wyspie Lantau. Został wzniesiony w 1993 roku, waży 202 tony i ma 23 metry. W jego brzuchu znajduje się dzwon, który wybrzmiewa 108 razy dziennie. Do Wielkiego Buddy można dostać się kolejką Ngong Ping Cable Car. Potem pozostają m.in. schody. Sama podróż może trwać ok. 20-25 minut podczas której zobaczysz górzyste tereny, morze i nawet lotnisko.

Budda Tian Tian,Hong Kong
Budda Tian Tian, fot. Andrew Yang Unsplash

Światynia Man Mo

Buddyjska świątynia mieszcząca się między wieżowcami przy Hollywood Road. Zbudowana została ku czci dwóch bogów: Man (bóg literatury) i Mo (bóg wojny).

Świątynia Man Mo, Hong Kong
Świątynia Man Mo, fot. Nicolas Hoizey Unsplash

Soho

To tutaj znajdziesz najdłuższe ruchome schody na świecie, mają 800 metrów i składają się z kilku etapów, przewyższenie wynosi 140 metrów. Rano, do 10, schody jeżdżą w dół, po 10 do północy – w górę. Dzielnica słynie z dobrego jedzenia i muzyki.

Soho, Hong Kong
Soho, fot. Annie Spratt Unsplash

Stanley Village

Mieści się w południowej części wyspy Hong Kong. Panująca tu atmosfera przypomina raczej śródziemnomorską aniżeli azjatycką. W okolicy znajdziesz kilka plaż. Znajdują się tu świątynie Tin Hau i Kwun Yam.

Stanley Village, Hong KOng
Stanley Village, fot. Annie Spratt Unsplash

Budynek HSBC

Zaprojektowany przez Normana Fostera, w czasach budowy w 1981-86 roku był to najdroższy budynek świata. Ma wysokość niecałych 180 metrów i jest interesującym miejscem dla osób lubiących architekturę.

Katedra św. Jana

Najstarszy kościół anglikański na Dalekim Wschodzie. Jest przykładem kolonialnej architektury Hong Kongu. Strop katedry ma kształt kadłuba statku. Witraże przedstawiają typowe sceny z Biblii, ale znajdziesz tu też lokalne “wariacje”, np. pagodę i brytyjskich marynarzy.

Goldfish market, czyli targ ze złotymi rybkami

Na Tung Choi Street North znajdziesz targ ze złotymi rybkami. Niezliczona ilość rybek umieszczonych w foliowych woreczkach czeka na swoich nowych właścicieli, którym będzie przynosić szczęście.

Goldfish market, Hong Kong
Goldfish market, fot. Yeo Khee Unsplash

Temple street

Wieczorny targ, który znajduje się na Temple street w dzielnicy Kowloon jest wypełniony po brzegi różnorodnym towarem. Nie znajdziesz tu jednak oryginalnych markowych rzeczy, raczej podróbki, ale dla samej atmosfery warto się tu udać. Również ze względu na dim-sum, czyli różnego rodzaju pierogi, pyzy, klopsiki, które są gotowane na parze. Posil się, wypij lokalne piwo Tsingtao i zakupy mogą zacząć!

Dim-sum są lokalnym przysmakiem, Hong Kong
Dim-sum są lokalnym przysmakiem, fot. Alice Cheung Pixabay

Wyścigi konne w Hong Kongu

Odbywają się w Happy Valley i są jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Pierwsze wyścigi miały miejsce w 1846 roku. Ze względu na pożar w 1918 roku dopiero w 1995 roku tor został przebudowany i jest dostępny dla członków klubu i publiczności.

Disneyland

Znajduje się na wyspie Lantau. Jest to tematyczny park rozrywki. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i fanów Myszki Miki.

Disenyland w Hong Kongu,
Disenyland w Hong Kongu, fot. Jacob Dyer Unsplash

Hong Kong Trail

50-kilometrowa trasa Hong Kong Trail  prowadzi po najciekawszych miejscach w Hong Kongu. Na stronie znajdziesz różne propozycje spacerów i dłuższych przejść, zarówno dla rodzin z dziećmi oraz osób, które nie boją się przewyższeń. Na stronie Hong Kong Trail znajdziesz też informacje o trasach w Lantau (70 km), MacLehose (100 km) oraz Wilson (78 km).

Okolice Hongu Kongu idealnie nadają się na wycieczki
Okolice Hongu Kongu idealnie nadają się na wycieczki, fot. Skull Kat Unsplash

Makau

Makau jest specjalnym regionem administracyjnym Chin. Z Hong Kongu przypłyniesz tu promem. Przez wieki Makau był portugalską kolonią. Jest to jeden z najbogatszych regionów na świecie, zarabia głównie na hazardzie. Warto odwiedzić tu ruiny kościoła św. Pawła. Jako przekąskę warto spróbować almond cookies, kruchych ciasteczek z migdałów.

Kasyna w Makau znajdują się na każdym rogu
Kasyna w Makau znajdują się na każdym rogu, fot. life pan Pixabay

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top