Connect with us

Artykuły

Majówka na Słowacji. Hotele na Słowacji otwarte od 19.04

Majówka na Słowacji. Hotele na Słowacji otwarte od 19.04

Ze względu na lepszą sytuację epidemiologiczną oraz spadającą liczbę hospitalizacji na COVID-19 Słowacja zaczęłą od 19 kwietnia 2021 luzować obostrzenia. Po kilku miesiącach zostało otwartych wiele sklepów, możliwe jest korzystanie z hoteli. Restauracje działają tylko z opcją sprzedaży na wynos, ale dyskutuje się nad otwarciem taras zewnętrznych (od 26 kwietnia). Kto i na jakich warunkach może podróżować na Słowację?

Podróż na Słowację

Zgodnie z aktualnymi zasadami przybywający na Słowację muszą odbyć 14-dniową kwarantannę (rejestrując się równocześnie na stronie https://korona.gov.sk/ehranica/). Z niej są zwolnione osoby, które zostały już zaszczepione dwoma dawkami szczepionki (w przypadku szczepionki mRNA – co najmniej 14 dni od tego szczepienia, w przypadku szczepionki wektorowej – co najmniej 4 tygodnie od tego szczepienia) i ozdrowieńcy (nie więcej niż 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19).

Z kwarantanny nie zwalnia wykonany przed przekroczeniem granicy negatywny test na COVID-19.

Pobyt w hotelu na Słowacji

Od 19 kwietnia na Słowacji wznowiona została działalność pensjonatów oraz hoteli. Te mogą oferować swoje usługi, ale z pewnymi ograniczeniami. Posiłki podawane są tylko do pokoi, zamknięte pozostają strefy wellness, czy też sauny. Baseny mogą być otwarte, ale może przebywać w nich maksymalnie 6 osób.

W Tatrach ze względu na dobre warunki narciarskie zostaną otwarte niektóre stoki. W innych rejonach planowane jest otwarcie kolejek linowych dla turystów pieszych.

Hotele i pensjonaty wymagają od podróżnych przedstawienia negatywnego testu PCR, który nie jest starszy niż 72 godziny. Przed podróżą warto sprawdzić w hotelu, czy akceptują oni potwierdzenie o szczepieniu lub przechorowaniu.

Majówka na Słowacji wydaje się więc realną opcją dla tych, którzy są już zaszczepieni lub też przechorowali COVID-19.

Źródło: gov.pl, gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top