Connect with us
Rovinj, Istria Chorwacja

TOP oferty

Chorwacka Istria: Pula z Berlina już od 109 zł

Chorwacka Istria: Pula z Berlina już od 109 zł

Bogata historia, która sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego, przepiękne widoki i plaże. Rozsmakuj się w lokalnej kuchni, wybierz się na rejs statkiem po okolicznych wyspach, korzystaj z chwili.

Pula

Największe miasto na Istrii położone jest w południowej części półwyspu na siedmiu wzgórzach. Jedną z największych atrakcji jest zachowany amfiteatr z czasów rzymskich. Mógł pomieścić ponad 20 tysięcy osób. Obecnie odbywają się tu liczne koncerty i festiwale. Ciekawostką jest to, że w amfiteatrze organizowane są mecze hokeja na lodzie. Wybierz się na spacer po mieście i odkryj jego historię, zwróć uwagę na starożytne bramy, np. Bramę Podwójną lub Bramę Herkulesa, przejdź się po Łukiem Triumfalnym Sergiusza, popatrz pod nogi i zachwyć się mozaiką podłogową w ruinach rzymskiej willi. Pula jest pełna starożytnych zabytków, które można znaleźć czasami w mało oczekiwanych miejscach.

Amfiteatr w Puli, Chorwacja
Amfiteatr w Puli, fot. Jasmina Dreamstime.com

Plaże na Istrii

Plaże na Istrii są przeważnie kamieniste. Istria to idealne miejsce na nurkowanie i snorkeling. Będąc w Rovinj wybierz się na plażę Lone Bay, która jest idealna dla rodzin z dziećmi lub na pobliską wyspę Crveni Otok. Na Koversada niedaleko Vrsar znajdziesz piaszczyste plaże. We wschodniej części Istrii przy Rabac leży Girandella. Blisko Puli leży niewielka, ale urokliwa plaża Havajka.

Plaża w Rovinj, Istria Chorwacja
Plaża w Rovinj, fot. Janos Gaspar Dreamstime.com
Plaża w Rabac, fot. Dario Racane' Dreamstime.comPlaża w Rabac, Istria Chorwacja
Plaża w Rabac, fot. Dario Racane’ Dreamstime.comPlaża w Rabac, Istria Chorwacja

Poreč

Poreč to jeden z głównych ośrodków turystycznych na Istrii. W okolicach znajduje się wiele ścieżek pieszych i rowerowych. W Poreču i okolicach znajduje się wiele plaż, zarówno skalistych i piaszczystych. W Poreču znajduje się też wiele zabytków, które pokazują różne wpływy. Zajrzyj do Bazyliki Eufrazjusza, Pałacu Lion, który został zbudowany w XV wieku. Wybierz się na wycieczkę statkiem na pobliską wysepkę Sveti Nikola.

Poreč, Istria Chorwacja
Poreč, fot. Mdfotori Dreamstime.com
Wyspa Sveti Nikola, niedaleko Porce, Istria, Chorwacja
Wyspa Sveti Nikola, fot. Leonid Andronov Dreamstime.com

Rovinj

Miejscowość Rovinj czasami nazywana jest chorwackim Saint Tropez. Położona jest w środkowo-zachodniej części Istrii. Zachwyca swoimi wąskimi uliczkami i starówką. Nad miastem góruje dzwonnica kościoła św. Eufemii. Kamieniste brzegi miasta odlewa woda. W okolicach Rovinj znajdują się plaże żwirowe, przeważają jednak skaliste skarpy.

Rovinj, Istria, Chorwacja
Miejscowość Rovinj czasami nazywana jest chorwackim Saint Tropez, fot. Jasmina Dreamstime.com

Jaskinia Baredine

Znajdująca się w Nova Vas jaskinia Baredine w zachodniej części Istrii, kilka kilometrów od miejscowości Poreč. Zwiedzających czeka wycieczka oik. 60 m pod ziemię. Jaskinia składa się z 5 komnat i jeziora.

Jaskinia Baredine, Istria, Chorwacja
Jaskinia Baredine, fot. Buurserstraat386 Dreamstime.com

Park Przyrody Učka

Dla “znudzonych” kąpielami w morzu i plażowaniu ciekawą alternatywą będzie wyprawa do Parku Przyrody Učka, który leży w północno-wschodniej części półwyspu. Znajduje się tu najwyższy szczyt na Istrii, Vojak, który ma wysokość 1401 m n.p.m. Podczas wędrówki przy dobrej pogodzie można zobaczyć nie tylko całą Istrię, ale też Włochy.

Park przyrody Ucka, szczyt Vojak, Istria
Widok na szczyt Vojak, fot. Christa Eder Dreamstime.com

Smaki Istrii

Istria do 1947 roku należała do Włoch, wpływ kuchni włoskiej widoczny jest po dziś dzień. Popularne są tu makarony, pizze i lody włoskie. Ze względu na bliskość morza na stołach pojawiają się muszle, ostrygi i ryby. Istria jest też znana z białych trufli. Obowiązkowo podczas kolacji trzeba spróbować lokalnych trunków, rakiji lub regionalnego wina, np. Istrian Malvasia.

Istrian Malvasia, wino, Istria, Chorwacja
Wino Istrian Mavasia, fot. Giuseppe Anello Dreamstime.com

Dowiedz się o najlepszych ofertach jako pierwszy


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.9/5 - (13 votes)
//
To Top