Connect with us
Jarmarki bożonarodzeniowe z całego świata

Artykuły

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe z całego świata

Najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe z całego świata

W radiu coraz częściej słychać “Last Christmas” a Ty nie możesz się zdecydować, czy bojkotować przedświąteczną atmosferę albo dać się jej ponieść? Mamy dla Ciebie pomysł – wybierz się zobaczyć te najlepsze jarmarki i targi bożonarodzeniowe, które pod koniec listopada zaczynają pojawiać się w centrach miast na całym świecie. Które z nich zobaczyć? Sprawdź listę tych najlepszych targów bożonarodzeniowych, którą przygotował CNTraveler.

Zobacz, które miejsca poleca do zobaczenia w czasie Adwentu.

Jarmarki świąteczne w Bryant Park, Nowy Jork, USA

Nowy Jork to miasto, które oczaruje Cię o każdej porze roku. Mimo niższych temperatur zimą wszyscy cieszą się na ozdobione witryny sklepów, choinki, lodowiska i specjalne świąteczne przysmaki. Przeżyj amerykańskie targi bożonarodzeniowe w międzynarodowym towarzystwie. Spróbuj pierogów z całego świata!

Lodowisko w Bryant Park, Nowy Jork
Lodowisko w Bryant Park, fot. Johnell Pannell Unsplash

Striezelmarkt, Drezno, Niemcy

Tradycyjna muzyka, imponujące oświetlenie i nieodparty zapach Glühwein (grzanego czerwonego wina), w to wszystko w samym sercu Drezna. Odwiedź najstarsze i największe targi bożonarodzeniowe w Niemczech, których historia sięga 1434 roku! Obowiązkowo spróbuj Pfefferkuchen – tradycyjnego piernika.

Striezelmarkt w Dreźnie Niemcy
Striezelmarkt w Dreźnie, fot. andreasmetallerreni Pixabay

Niemiecki Christkindlmarket, Chicago, USA

Daley Plaza w Chicago co roku wita tysiące odwiedzających, którzy chcą poczuć europejską przedświąteczną atmosferę. Organizatorzy inspirowali się norymberskim jarmarkiem. Sprzedawane są tu bożonarodzeniowe przysmaki z Niemiec, Austrii czy też Ukrainy.

Christkindlmarket - niemiecki jarmark w Chicago USA
Christkindlmarket – niemiecki jarmark w Chicago, fot. Telecouse Pixabay

Jarmarki świąteczne w Strasburgu, Francja

Wielu twierdzi, że Strasburg to stolica świąt Bożego Narodzenia. Twierdzi to też samo miasto, które zaprasza wszystkich do Strasburgu – la Capitale de Noël. Najbardziej magiczna atmosfera czeka Cię po zmroku, kiedy noc rozświetlą tysiące światełek. Nie brakuje tu oczywiście wystrojonej choinki i lodowiska.

Targi świąteczne w Strasburgu, Francja
Targi świąteczne w Strasburgu, fot. Leonid Andronov Sgutterstock

Skansen w Sztokholmie, Szwecja

Jedyne w swoim rodzaju i zarazem największe muzeum pod gołym niebem w Europie. Odwiedź Sztokholm i zobacz tradycyjną skandynawską kulturę na niewielkiej wysepce Djurgarden w centrum miasta. Odwiedź również jarmark w Gamla Stan i zachwyć się nie tylko ozdobami, ale też otaczającymi miejsce kolorowymi fasadami budynków.

Ze Szwecji warto przywieźć ciepłe dodatki - swetry, koce, skarpetki,
Ze Szwecji warto przywieźć ciepłe dodatki – swetry, koce, skarpetki, fot. Sergio Locatelli Unsplash

Targi świąteczne w Pradze, Czechy

Praga to jedna ze stolic, które można odwiedzić wiele razy i za każdym razem zachwycić się jej atmosferą. Ta, która panuje w czasie jarmarków bożonarodzeniowych jest niepowtarzalna. Ozdobione choinki, dekoracje, unoszący się zapach grzanego wina, cynamonu i goździków – wybierz się do Pragi zimą, nie pożałujesz!

Pod koniec listopada zaczynają się w Pradze jarmarki świąteczne,
Pod koniec listopada zaczynają się w Pradze jarmarki świąteczne, fot. Alisa Anton Unsplash

Christkindlmarket w Norymberdze, Niemcy

Jarmarki świąteczne w Norymberdze uważane są za najpiękniejsze w całej Europie. Nie tylko ze względu na architekturę, przepyszne smakołyki i atmosferę. Symbolem jarmarku jest Dzieciątko Jezus, czyli Christkind. Spróbuj lokalnych niemieckich świątecznych przysmaków w Norymberdze.

Jarmark bożonarodzeniowy w Norymberdze,
Jarmark bożonarodzeniowy w Norymberdze, fot. Gerhard Gellinger Pixabay

Christkindlmarkt w Salzburgu, Austria

Otoczony przepiękną przyrodą Salzburg zimą staje się jeszcze bardziej romantyczny. Przespaceruj się świątecznie oświetloną ulicą Getreidegasse, wybierz się do twierdzy Hohensalzburg i podziwiaj przepiękną panoramę miasta.

Salzburg zimą,
Salzburg zimą, fot. Josef Gadermaier Pixabay

Tivoli Gardens w centrum Kopenhagi, Dania

Drugi najstarszy park rozrywki w Europie przyciąga turystów z całego świata przez cały rok. W czasie przedświątecznym jest jeszcze bardziej ozdobiony. Choinki, światełka, budki i oczywiście liczne atrakcje dla tych najmłodszych i starszych.

Tivoli Gardens zimą, Kopengaha
Tivoli Gardens zimą, fot. Ethan Hu Unsplash

Bronner’s Christmas Wonderland, Michigan, USA

To prawdopodobnie jest to jedno z miejsc na świecie, gdzie święta Bożego Narodzenia obchodzone są 365 dni w roku. Ogromne bombki, kilkudziesięciometrowy bałwan, stylizowane domki – świąteczna kraina czarów w Michigan przyciąga miliony turystów rocznie.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top