Connect with us

Artykuły

Jarmarki bożonarodzeniowe 2022

Jarmarki bożonarodzeniowe 2022

Grzańce, lokalne przysmaki, przepiękne ozdoby na choinkę – jarmarki bożonarodzeniowe nieodłącznie towarzyszą nam w grudniu. Gdzie się wybrać w grudniu w poszukiwaniu świątecznej atmosfery? Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w 2022 roku w Europie.

Wiedeń, Austria

Kiedy ma miejsce jarmark we Wiedniu? 19 listopada – 26 grudnia 2022

Tych jarmarków chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Znane są w całej Europie. Jarmark bożonarodzeniowy we Wiedniu ma miejsce na Placu Ratuszowym, Maria-Theresien-Platz, na Altwiener Christkindlmarkt, czy też przy Stephansplatz.

Jarmarki świąteczne we Wiedniu 2022

Salzburg, Austria

Kiedy ma miejsce jarmark w Salzburgu? 17 listopada 2022 – 1 stycznia 2023

Rodzinne miasto Mozarta jest naprawdę magiczne w okresie świątecznym. Kramy nadal przypominają te, które stały tu w XV wieku. Organizatorzy stawiają na jakość, a nie ilość. W tym roku codzienny koncert na jarmarkach bożonarodzeniowych, wstęp wolny przed katedrą o godz. 17:00.

Jarmark świąteczny w Salzburgu 2022

Kolonia, Niemcy

Kiedy ma miejsce jarmark w Kolonii? 21 listopada – 23 grudnia 2022

Podobnie jak Berlin, Kolonia ma kilka jarmarków bożonarodzeniowych. Największe znajdują się w centrum miasta, w pobliżu kultowej kolońskiej katedry. Martk der Engel zaprasza na magiczne chwile pełne świateł i świątecznych zapachów.

Jarmarki świąteczne w Kolonii 2022

Berlin, Niemcy

Kiedy ma miejsce jarmark w Berlinie? 21 listopada – 26 grudnia 2022

Jeśli szukasz bardziej nowoczesnych tradycji, przyjedź do Berlina. W centrum znajdziemy około 80 marketów, w tym jeden dla psów. Największy znajduje się w części Spandau, a najpiękniejszy jest prawdopodobnie ten na placu Gendarmenmarket z mnóstwem wyrobów artystycznych. Na Potsdamer Platz znajdziesz Winter World ze sportami takimi jak curling czy jazda na łyżwach z bezpłatnymi lekcjami dla dzieci.

Jarmarki świąteczne w Berlinie 2022

Norymberga, Niemcy 

Kiedy ma miejsce jarmark w Norymberdze? 25 listopada – 24 grudnia 2022

Targi świąteczne w Norymberdze znane są ze swojej filozofii – stawiają na zrównoważony rozwój. Wykorzystywana jest tu energia odnawialna, napoje podawane są w kubkach wielokrotnego użytku. O zapachu pieczonych kiełbasek i grzańców nie będziemy mówić – można poczuć je na odległość.

Jarmarki świąteczne w Norymberdze 2022

Zagrzeb, Chorwacja

Kiedy ma miejsce jarmark w Zagrzebiu? 26 listopada 2022 – 6 stycznia 2023

Jeśli szukasz crème da la crème jarmarków bożonarodzeniowych, przyjedź do Zagrzebia. Trzy razy z rzędu zostały one uznane za najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Przysmaki, muzyka na żywo, stoiska z pamiątkami. Po prostu wszystko, bez czego nie można wyobrazić sobie jarmarków. Lokalne specjały to np. Medenjaci (pierniki). Nie przegap wizyty w Ice Parku na Placu Króla Tomisława.

Jarmarki świąteczne w Zagrzebiu 2022

Strasburg, Francja

Kiedy ma miejsce jarmark w Strasburgu? 21 listopada – 23 grudnia 2022

Strasburg jest francuską stolicą świąt. W tym roku będzie wyglądać jak prawdziwe Betlejem. Na głównym placu znajdziesz 300 tradycyjnych straganów, które są ręcznie zdobione. Nie zapomnij spróbować kugelhopf, ciasta strasburskiego!

Jarmarki świąteczne w Strasburgu 2022

Göteborg, Szwecja

Kiedy ma miejsce jarmark w Göteborgurgu? 19 listopada – 30 grudnia 2022

Najpopularniejszy park rozrywki w Szwecji, Liseberg, zimą zamienia się w piękny jarmark bożonarodzeniowy na świeżym powietrzu. Choć płacisz za wejście, to niezwykłe miejsce odwdzięczy Ci się niezapomnianymi wrażeniami. Dzieci mogą odwiedzić Świętego Mikołaja w drewnianym warsztacie, pojeździć samochodzikami i wziąć udział w pokazie lodowym.

Jarmarki świąteczne w Goteborgu 2022

Kopenhaga, Dania

Kiedy ma miejsce jarmark w Kopenhadze? 18 listopada – 31 grudnia 2022

Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwego duńskiego hygge, jarmarki bożonarodzeniowe są dobrą opcją. W centrum Kopenhagi jest ich kilka. Bijące serce Bożego Narodzenia to te w Ogrodach Tivoli. Dzieci mogą pojeździć na karuzeli, pojeździć na łyżwach, a dorośli napić się aromatycznego grzańca lub po duńsku gløgg.

Jarmarki świąteczne w Kopenhadze 2022

Tallinn, Estonia

Kiedy ma miejsce jarmark w Tallinie? 25 listopada 2022 – 8 stycznia 2023

Tallin jest również zaliczany do najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Atmosferę jarmarków świątecznych podkreśla ich położenie w średniowiecznym centrum miasta. Na Placu Ratuszowym znajduje się około 60 drewnianych straganów z ręcznie robionymi dziełami sztuki, słodyczami i wiankami. Wystąpią tu różne zespoły i grupy taneczne. Od 1441 r. plac ten zdobi największa choinka w całym kraju. W Estonii grzane wino można wymienić na lokalny rum Vana Tallinn aromatyzowany cytrusami i cynamonem.

Jarmarki świąteczne w Tallinie 2022

Bruksela, Belgia 

Kiedy ma miejsce jarmark w Brukseli? 25 listopada 2022 – 1 stycznia 2023

Winter Wonders albo Zimowe Cuda rozciągają się wzdłuż Grand-Place, Bourse, Place Sainte-Catherine i Marché aux Poissons. Są pełne miejsc do jazdy na łyżwach, pokazów muzycznych i świetlnych, ponad 200 drewnianych stoisk. Nie brakuje też pięknej choinki. Belgijskie gofry, czekolada i piwo – magiczne jarmarki bożonarodzeniowe mogą zacząć!

Jarmarki świąteczne w Brukseli 2022

Edynburg, Szkocja

Kiedy ma miejsce jarmark w Edynburgu? 19 listopada 2022 – 3 stycznia 2023

Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie musi zasłużyć na swoją reputację odpowiednimi jarmarkami bożonarodzeniowymi. Na co można się cieszyć? W programie są warsztaty z elfami bożonarodzeniowymi, lodowisko, Star Flyer – 60-metrowa karuzela i drewniane zabawki. Gdzie indziej można poczuć prawdziwie magiczną atmosferę, jeśli nie w domu Harry’ego Pottera? Edynburg organizuje również specjalne pokazy i występy na swoich rynkach. Po zmroku koniecznie odwiedź Królewski Ogród Botaniczny i skosztuj korzennego cydru.

Jarmarki świąteczne w Edynburgu 2022

Gdańsk, Polska

Kiedy ma miejsce jarmark w Gdańsku? 18 listopada – 23 grudnia

Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce – w okresie przedświątecznym zakochać się w nim może każdy! Romantyczna atmosfera z przemarszami elfów, gadającym łosiem, królową śniegu i kolędnikami zaspokoi wszelkie oczekiwania. Można tu kupić oryginalną biżuterię, ceramikę, upcyklingowane ubrania i oczywiście polskie, ale i światowe przysmaki. Brama w kształcie adwentowej świecy, wysoka na 5 metrów, będzie posiadała platformę widokową, a na jej szczycie niespodziankę – ozdobioną największym kalendarzem adwentowym w mieście. Codziennie otwierają nowe okno.

Jarmarki świąteczne w Gdańsku 2022

Malaga, Hiszpania

Kiedy ma miejsce jarmark w Maladze? 25 listopada 2022 – 5 stycznia 2023

Boże Narodzenie w Maladze to przede wszystkim piękne światełka rozwieszone po mieście. Co roku setki osób czekają na ulicy Larios na zapalenie lampek bożonarodzeniowych, które symbolizuje początek okresu bożonarodzeniowego. Choinkom, wiklinowym figurkom i tysiącom gwiazd betlejemskich towarzyszą wspaniałe szopki bożonarodzeniowe, które zostały wiernie ustawione przez wszelkiego rodzaju stowarzyszenia i grupy w całym mieście. W tym okresie w centrum Malagi odbywają się różne występy muzyczne.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top