Connect with us
Johannesburg, RPA

Artykuły

Johannesburg i okolice – najciekawsze miejsca, Johannesburg z Berlina od 2039 zł

Johannesburg i okolice – najciekawsze miejsca, Johannesburg z Berlina od 2039 zł

Jozi, Joburg czy też E’Goli – największe miasto Republiki Południowej Afryki położone jest w północno-wschodniej części kraju. Swoje początki i rozwój zawdzięcza złotu, które zaczęto tu wydobywać pod koniec XIX wieku.

Miasto cieszy się słonecznym klimatem, ze względu na położenie na wysokości 1750 m n.p.m. temperatury nie są tak wysokie jak w innych miejscach RPA.

Berlin1 przesiadkaJohannesburg1 przesiadkaBerlin
od 2039 Rezerwacja

Co warto zobaczyć w Johannesburgu

Jozi, jak często nazywają miasto jej obywatele, to główny ośrodek kulturalny i biznesowy w Południowej Afryce. Znajdują się tu liczne muzea, galerie, krajobraz miasta uzupełniają wieżowce i nowoczesne budynki. Często mówi się, że Johannesburg to Nowy Jork Republiki Południowej Afryki.

Muzeum Apartheidu

To miejsce, które warto odwiedzić, żeby poznać historię Południowej Afryki i apartheidu, który dzielił ludzi według “ras”. Do lat 90-tych XX wieku w RPA można było spotkać się ze specjalnymi miejscami dla “białych”, “czarnych” i “kolorowych”.

Top of Africa

Najlepszy widok na Joburg? Z Carlton Center! Wjedź na 50-te piętro najwyższego drapacza chmur na kontynencie. Z tarasu widokowego rozpościera się widok na rozrastające się miasto, które jeszcze 150 lat temu było niewielką wioską. 

Kolebka Ludzkości

Okolice Johannesburgu są bogate w znaleziska archeologiczne. W wpisanych dziedzictwa UNESCO jaskiniach znaleziono różne szczątki i narzędzia współczesnego człowieka, które mają ponad 100 tysięcy lat. The Cradle of Human warto odwiedzić i wziąć udział w wycieczce do jaskini oraz zobaczyć ciekawe eksponaty związane z historią człowieka.

Okolice Johannesburgu

Soweto

Z początku zamieszkiwali tu ubodzy pracownicy kopalni złota, później ci, których zmuszono przenieść się po likwidacji slumsów w Johannesburgu. To właśnie tu wybuchło powstanie przeciwko polityce rządowej. Mieszkał tu południowoafrykański polityk i prezydent RPA, Nelson Mandela, w jego domu znajduje się obecnie muzeum.

Przeważa tu niska zabudowa, gdzie mieszka nawet 4 miliony osób, charakterystycznym symbolem Soweto są pomalowane kominy dawnej elektrowni.

Elektrownie w Soweto, Johannesburg
Elektrownie w Soweto, fot. Albert Dezetter Pixabay

Lion & Safari Park

Po drodze z Johannesburgu do Pretorii, administracyjnej stolicy RPA, warto odwiedzić znajdujący się w Hartbeespoort Park Lwów. Goście mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wycieczkach z przewodnikiem i zobaczyć na własne oczy lwy, gepardy, hieny, lamparty.

Zapora wodna Hartbeespoort

To jedna z ulubionych miejscówek mieszkańców Johannesburgu. W tle widać góry Magaliesberg. W okolicach znajduje się wiele restauracji. Można skorzystać z promu i wybrać się na wycieczkę.

Groty Cango

Cango Caves to wapienne jaskinie, które znajdują się w pobliżu Oudtshoorn. Są jednymi z najsłynniejszych w całej Republice Południowej Afryki. Można wziąć udział w wycieczce podczas której można zobaczyć malowidła naścienne.

Groty Cango,  RPA
Groty Cango, fot. Ria Algra Pixabay

Rezerwat Przyrody Suikerbosrand

To idealne miejsce do uprawiania turystyki – można tu przejść się po licznych szlakach, wybrać na wycieczkę rowerową lub konną. Nie żyją tu groźne drapieżniki, dzięki czemu bez większych problemów można zaplanować wyprawę. Istnieje możliwość noclegu w namiocie lub hotelu na terenie rezerwatu.

Park Narodowy Pilanesberg

Położony na północny zachód do Johannesburgu, niedaleko pustyni Kalahari park zamieszkiwany jest przez ponad 7000 zwierząt i 360 gatunków ptaków. Podczas safari w parku Pilanesberg można zobaczyć przedstawicieli “Wielkiej Piątki” Afryki: lwy, słonie, bawoły, nosorożce i lamparty. Jedną z atrakcji jest przelot balonem i obserwacja zwierząt z wysokości. 

Zebra w Parku Narodowym Pilanesberg, RPA
Zebra w Parku Narodowym Pilanesberg, fot. Zoë Reeve Unsplash

Sun City – park rozrywki dla najmłodszych

Park wodny, rozrywka, safari, kasyno, golf, koncerty i przedstawienia – a to wszystko w przepięknych okolicznościach przyrody. Sun City to zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale też starszych.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top