Connect with us
Siem Reap, Kambodża, fot. Colton Jones Unsplash

Artykuły

Kambodża: depozyt w wysokości 3 000 USD

Kambodża: depozyt w wysokości 3 000 USD

Wiele krajów powoli otwiera się na świat. Każdy ma własne zasady, dzięki którym chce zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom i odwiedzającym. Niektóre chcą płacić za testy, inne oferują zniżki, Kambodża zaś zdecydowała się na inny krok. Podróżni po przybyciu na lotnisko muszą wpłacić depozyt w wysokości 3 tys. USD. Ale to nie wszystko.

Depozyt, ubezpieczenie i kwarantanna dla wszystkich

Depozyt w wysokości 3 tysięcy dolarów musi być uiszczony kartą lub gotówką. Podróżujący muszą posiadać ubezpieczenie (minimalna suma to 50 000 dolarów), a po przylocie udać się do specjalnego centrum, gdzie będzie wykonany test na nowy koronawirus (ten kosztuje 100 dolarów). Koszt pobytu w centrum do momentu przedstawienia wyników testu na Covid-19 to 30 dolarów za noc (wyżywienie, tj. 3 posiłki to dodatkowe 30 dolarów)

Reszta depozytu zostanie zwrócona w przypadku jeśli pozostali pasażerowie tego samego lotu będą mieli negatywny wynik testu. Każdy z nich będzie musiał jednak i tak odbyć 14-dniową kwarantannę w wybranym przez siebie ośrodku.

Co się stanie w przypadku jeśli jeden z pasażerów będzie miał pozytywny wynik testu na nowy koronawirus?

Pasażerowie, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na COVID-19, będą musieli zapłacić 3 150 USD za opiekę medyczną w Khmer-Soviet Friendship Hospital w Phnom Penh. Ponadto będą musieli wykonać maksymalnie 4 dodatkowe testy (każdy o wartości 100 USD). Jeśli którykolwiek z pasażerów samolotu uzyska pozytywny wynik testu, cały lot musi przejść tygodniową kwarantannę w wybranym centrum za 1176 USD i zapłacić za kolejny test za 100 USD. 

Źródło: lonelyplanet.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.
//
To Top