Connect with us
Kapadocja, Turcja

Artykuły

Kapadocja: niezapomniany lot balonem, bilety lotnicze od 899 zł

Kapadocja: niezapomniany lot balonem, bilety lotnicze od 899 zł

Skalny krajobraz nad którym powoli unoszą się kolorowe balony. Promyki wschodzącego słońca powoli rozświetlają romantyczną krainę.

Loty balonami odbywają się głównie w okolicy Göreme, które samo w sobie jest ciekawym miejscem. Wybierz się więc do centralnej Turcji i przeżyj niesamowitą przygodę!

Bilety do Kapadocji

  • Z jaką linią lotniczą? Turkish Airlines
  • Co jest w cenie? Lot tam i z powrotem, wszystkie opłaty, bagaż podręczny i rejestrowany, serwis pokładowy
  • Terminy: kwiecień – maj 2021
  • Podróż do Turcji a koronawirus: Turcja wymaga negatywnego testu na COVID-19 Informacje o ograniczeniach w związku z pandemią znajdują się na stronie gov.pl/turcja
  • Zmiana terminu lotu: bez opłaty linii (pobierana jest ewentualna różnica w cenie biletu i opłat serwisowa Flipo)

Loty do Kapadocji

Lot balonem w Kapadocji

Loty balonem zaczynają się nad samym ranem, około 5 rano ze względu na dobre warunki. Podczas zorganizowanej wycieczki firma zawodzi pasażerów w odpowiednie miejsce, gdzie podawane jest śniadanie, w międzyczasie balony są przygotowywane do lotu. Lot nad księżycową krainą trwa ok. 1-1,5 godziny, podczas którego balon znajduje się na wysokości 700-800 metrów.

Loty balonami rozpoczynają się przed wschodem słońca, Kapadocja
Loty balonami rozpoczynają się przed wschodem słońca, fot. Soyoung Han Unsplash
Loty balonami rozpoczynają się przed wschodem słońca, nawet zima
Loty balonami realizowane są nawet zimą, fot. yonatan anugerah Unsplash

Dla tych, którzy wolą obserwować balony stąpając na ziemi w okolicach Göreme są tarasy widokowe. Niektóre hotele w swoich ofertach umożliwiają obserwację pokazu balonów.

Göreme

Na terenie miasta znajduje się Park Narodowy Göreme, który został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu 350 wykutych w tufowych skałach kościołów. Niektóre z nich ozdobione są freskami a ich powstanie najstarszych datuje się na IV wiek n.e. Göreme Open Air Museum jest muzeum w ramach którego można zobaczyć te najwspanialsze skalne kościoły, które pochodzą z X-XII wieku. Wśród nich jest kościół św. Barbary z ozdobnymi ścianami, kościół Elmali z namalowanymi obrazami świętych i kościół Tokali, który ma 4 komory i malunki przedstawiające sceny z życia Chrystusa.

Göreme, fKapadocja Turcja
Göreme, fot. Yang Jing Unsplash

Paşabağı

Charakterystyczne grzyby skalne, w których znajduje się m.in. kaplica z obrazem Maryi trzymającej małego Jezusa i pustelnia, która była zamieszkiwana przez mnichów.

Paşabağı - formacje skalne, Kapadocja
Paşabağı – formacje skalne, fot. Ridwan Meah Unsplash

Derinkuyu

Derinkuyu znajduje się ok. 40 km od Göreme. Jest podziemnym miastem, znajduje się średnio 85 m pod powierzchnią ziemi. Trasa prowadzi przez różne tunele, które prowadzą do domów, kościołów, winnic.

Derinkuyu, Turcja
Derinkuyu, fot. Pakhnyushchy Shutterstock

Ile kosztuje lot balonem w Kapadocji

W zależności od sezonu cena 1-1,5 godzinowego przelotu może kosztować od 60 do do 120 euro. Rezerwacji można dokonywać wcześniej na stronie organizatorów lotów lub w hotelu. Loty odbywają się wczesnym rankiem.

Jak dotrzeć do Kapadocji

Z Warszawy i Berlina można polecieć z przesiadką w Stambule z Turkish Airlines do Kayseri. Do Göreme gdzie jest Park Narodowy jest 70 km. Bilety do Kapadocji kupisz na stronie flipo.pl.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.1/5 - (16 votes)
//
To Top