Connect with us
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com

Artykuły

Klasa biznes KLM: “jak w domu”

Klasa biznes KLM: “jak w domu”

Europa i świat. Od tych dwóch kwestii zależy, jak będzie wyglądała klasa biznes na Twoim locie na pokładzie królewskiej holenderskiej linii lotniczej KLM. Podróżowanie w klasie ekonomicznej jest przyjemne, a jak wygląda klasa biznes? Zapraszamy na pokład – czy już lecisz w ramach Europy lub dalej do Azji czy też Ameryki.

Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com

World Business Class – Klasa biznes: świat

Wiesz jak charakteryzuje swoje fotele w klase biznes sama linia lotnicza KLM? Twierdzi, że są stworzone do codziennego “bujania w obłokach”. Komfort i przyjemność – tak wygląda podróż w klasie biznes KLM. Wygląd został zaprojektowany przez holenderską dizajnerkę Helly Jongerius. Poprzez wybór materiałów chciała oddać poczucie ciepłej, rodzinnej atmosfery. Jak to osiągnęła?

Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
  • Fotele są rozkładane, po rozłożeniu zamieniają się w łóżko o długości 200-2007 cm.
  • Miejsce jest zawsze przy oknie albo uliczce.
  • Ekran ma 16-18 cali.
  • Każdy pasażer ma własny ekran i gniazdko elektryczne.
  • Dzięki specjalnym rozwiązaniom pasażer ma własny prywatny kąt.
  • Schowki na bagaż pozwala komfortowo podróżować.

Dlaczego zwróciliśmy uwagę na gniazdko elektryczne? Pasażer klasy biznes może naładować swój telefon lub tablet podczas korzystania z sieci Wi-Fi. Nie jest ona jeszcze dostępna w każdym samolocie, ale niedługo się to zmieni. W zależności od pakietów internetowych pasażer może korzystać z połączenia Wi-Fi, które pozwoli na pracę lub rozrywkę.

Program rozrywkowy w klasie biznes KLM: świat to ponad 1000 godzin zabawy (filmy, seriale, muzyka) w różnych językach.

Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com

Posiłki, które są serwowane na lotach z Amsterdamu do świata przygotowywane są przez tych najlepszych szefów kuchni. KLM na swojej stronie internetowej chwali się, że współpracuje z tymi, którzy mają gwiazdkę Michelin. Menu ulega ciągłym zmianom, to co znajduje się na talerzu jest odzwierciedleniem danej destynacji lub pory roku i dostępnymi świeżymi składnikami. W trakcie przygotowywania posiłków brana pod uwagę kwestia wysokości przelotu – na ziemi dania mogą smakować inaczej niż podczas lotu. KLM może pochwalić się również ciekawym wyborem wysokiej jakości win. 

Podczas wybranych lotów KLM oferuje swoim pasażerom w klasie biznes usługę “Anytime for you” (“Kiedykolwiek dla Ciebie”). Dzięki niej można poczuć się jak w dobrej restauracji. Bonusem na innych lotach jest dodatkowo usługa “On Demand” (“Na żądanie”) – standardowe trzydaniowe menu można uzupełnić dodatkowymi 5 daniami, które można zamówić kiedykolwiek.

Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com

Europe Business Class – Klasa biznes: Europa

Bilety w klasie biznes KLM w ramach Europy pozwalają na dużą elastyczność: pasażer może kiedykolwiek zmienić datę swojego lotu. W rzędzie środkowe miejsca są zawsze wolne, dzięki temu pasażerowie mogą cieszyć się większym komfortem podróży. Ten osiągną również dzięki większej przestrzeni na nogi. 

Pasażerowie klasy biznes podczas europejskich lotów otrzymują w zależności od pory dnia i długości lotu luksusowe śniadanie, trzydaniowy obiad lub też smaczną kolację. Mogą zamówić również napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Klasa biznes KLM, fot. KLM.com
Klasa biznes KLM, fot. KLM.com

Bagaż w klasie biznes KLM

Bagaż podręczny: pasażer klasy biznes KLM może zabrać ze sobą na pokład dwa bagaże o wymiarach do 55x35x25 cm oraz jeden bagaż o wymiarach do 40x30x15 cm (łączna waga do 18 kg)

Bagaż rejestrowany: pasażer klasy biznes KLM może nadać do luku bagażowego dwa bagaże do 32 kg każdy.

Fotografie: KLM.com


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top