Connect with us
Qatar Airways, najlepsza linia lotnicza skytrax 2019

Artykuły

Klasa biznes Qatar Airways: 5* serwis i luksusowe podróżowanie

Klasa biznes Qatar Airways: 5* serwis i luksusowe podróżowanie

Qatar Airways w 2019 roku stał się nie tylko najlepszą linią na świecie, ale też w rankingu Skytrax zyskał ocenę za swoją klasę biznes, która jest tą najlepszą z najlepszych (zobacz ranking Skytrax 2019). Wykwintne menu, wspaniały serwis i komfort – zobacz jak wygląda podróż w klasie biznes Qatar Airways.

Podróż zaczyna się na lotnisku

To uczucie, kiedy zdajesz sobie sprawę z tego, że cieszysz się na samą podróż samolotem, a nie cel podróży jest niepowtarzalne. Pasażerowie klasy biznes Qatar Airways mogą spodziewać się profesjonalnego podejścia na każdym etapie, a to począwszy od odprawy i nadania bagażu. Przy specjalnym dedykowanym stanowisku drukowana jest karta podkładowa, bagaż jest specjalnie oznaczony (w destynacji końcowej jest do odebrania jako jeden z pierwszych). 

Posiadając bilet w klasie biznes Qatar Airways (lub pierwszej klasie) pasażer może korzystać z saloników biznesowych. Przewoźnik oferuje je nie tylko na lotnisku w katarskiej Dausze, ale również na całym świecie – zaczynasz podróż w Warszawie, Wiedniu albo wracasz z Azji? Zobacz gdzie możesz zrelaksować się przed podróżą na całym świecie: Worldwide lounges Qatar Airways. Ciepłe i zimne przekąski, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, miejsca do pracy i odpoczynku – saloniki biznesowe to idealne miejsce na na odpoczynek przed odpoczynkiem w klasie biznes na pokładzie samolotu.

Doha: salonik biznesowy

Podróżujący Qatar Airways przesiadają się na lotnisku Hamad International Airport. Nowoczesny port lotniczy oferuje różne atrakcje, które umilają trwające niekiedy kilka lub kilkanaście godzin oczekiwanie na kolejny lot. Pasażerowie klasy biznes ten czas mogą spędzić w specjalnych salonikach biznesowych: Qatar Airways Business Class Lounge, Al Mourjan Business Lounge i Premium Arrival Lounge, które są otwarte non stop.

Bagaż w klasie biznes Qatar Airways

Bagaż podręczny: pasażer klasy biznes Qatar Airways może zabrać ze sobą na pokład 2 bagaże o wymiarach 55x40x23 cm – łącznie o wadze do 15 kg.

Bagaż rejestrowany: pasażer klasy biznes Qatar Airways może nadać do luku bagażowego walizki łącznie do wagi 40 kg (waga cięższej nie może przekroczyć 32 kg). Limit może być jednak wyższy, w zależności od miejsca wylotu lub przylotu (sprawdź aktualny litmit bagażu rejestrowanego na lotach Qatar Airways).

Klasa biznes Qatar Airways, fot. qatarairways.com
Klasa biznes Qatar Airways, fot. qatarairways.com

Siedzenie w klasie biznes Qatar Airways

Regulacja fotelu i możliwość jego rozłożenia na płasko to jeden z głównych plusów podróży w klasie biznes. Nie ma nic lepszego niż po kilku (albo nawet kilkunastu) godzinach lotu wysiąść z samolotu wyspanym i wypoczętym. Wiele linii lotniczych rywalizuje między sobą oferując coraz ciekawsze rozwiązania. Qatar Airways w swojej klasie biznes postawił na prywatność i komfort.

Klasa biznes Qatar Airways, fot. qatarairways.com
Klasa biznes Qatar Airways, fot. qatarairways.com

Pasażer może zamienić swój fotel na eleganckie miejsce do pracy albo kameralną mini-sypialnię. Schowki na bagaż pozwalają cieszyć się dostępną przestrzenią. Przyjemne LED oświetlenie dostosowane jest do czasu lotu i pomaga z aklimatyzacją związaną ze zmianą stref czasowych. Pasażerowie klasy biznes Qatar Airways otrzymują zestaw Castello Monte Vibiano Vecchio – oprócz skarpetek, balsamu do ust można z niej znaleźć np. krem na zmarszczki. Komfort zwiększa jeszcze miękka piżama, ciepły koc i wygodne poduszki, dźwięki silników motorów możesz obniżyć stoperami do uszu lub słuchawkami.

Program rozrywkowy na pokładzie Qatar Airways

Każdy fotel wyposażony jest w ekran. W niektórych samolotach możesz oglądać film na ekranie, a za pomocą telefonu lub tabletu słuchać muzyki. Innowacyjny system Oryx One zapewnia to, co wielu pasażerów klasy biznes uwielbia – dostęp do ciekawych i nowych filmów, seriali, programów telewizyjnych. Ponad 560 filmów można oglądać z napisami w nawet 30 językach!

Jedzenie w klasie biznes Qatar Airways

Od momenty wejścia do samolotu, kiedy podawany jest aperitif pasażer klasy biznes może poczuć się wyjątkowo. W bogatym menu znajdują się nie tylko posiłki mięsne, ale również wegetariańskie lub religijne. Żaden pasażer nie zostanie głodny! Podawane są one o wybranej przez pasażera porze. W każdej chwili można poprosić o napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Klasa biznes Qatar Airways, fot. qatarairways.com
Klasa biznes Qatar Airways, fot. qatarairways.com

Fotografie: www.facebook.com/qatarairways/


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top