Connect with us
Koncert dla roślin w Barcelonie, fot. Reuters

Artykuły

Otworzyli słynną operę w Barcelonie. Nie grali jednak dla ludzi, ale dla roślin

Otworzyli słynną operę w Barcelonie. Nie grali jednak dla ludzi, ale dla roślin

Opera Liceu w Barcelonie ponownie otworzyła swoje podwoje w poniedziałek 22 czerwca, po raz pierwszy od trzech miesięcy. Na widowni nie siedzieli jednak mieszkańcy miasta, czy turyści, ale prawie 2300 roślin mieszkaniowych.

Nietradycyjny koncert

Organizatorzy ujawnili, że intencją tego koncertu było odzwierciedlenie absurdy stan ludzkości w erze koronawirusa, przez co ludzie tracą pozycję widza. “Natura zaczęła zajmować przestrzenie, które jej zabraliśmy – powiedział producent wykonawczy Eugenio Ampudio na scenie podczas próby. Każde z 2293 miejsc w sali było zarezerwowanych przez różnego rodzaju rośliny w doniczkach.

Koncert był transmitowany na żywo, następnym krokiem będzie obdarowanie zdrawotników “uczestnikami” tego nietradycyjnego koncertu. Koncert był możliwy dzięki zakończeniu stanu wyjątkowego w Hiszpanii w niedzielę 21 czerwca. Z tej okazji opera wybrała kwartet smyczkowy grający “Chrysanthemum” przez włoskiego kompozytora Giacomo Pucciniego. Wybrali tę piosenkę ze względu na jej żałobny charakter żałobny.

Źródło: Reuters

Fotografia tytułowa: Reuters


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Prosimy, oceń ten artykuł.

Rabaty

You currently have access to a subset of Twitter API v2 endpoints and limited v1.1 endpoints (e.g. media post, oauth) only. If you need access to this endpoint, you may need a different access level. You can learn more here: https://developer.twitter.com/en/portal/product