Connect with us

Artykuły

Zamknięcie granic zewnętrznych Schengen na 30 dni

Zamknięcie granic zewnętrznych Schengen na 30 dni

PolskaTimes informuje o zamknięciu granic zewnętrznych Schengen na 30 dni. Zakaz dotyczy obywateli państw trzecich, ruch towarów i usług nie będzie zatrzymany.

Advertisement

Koronawirus w Europie: Unia zamyka granice na 30 dni

W związku z rozprzestrzeniającymi się zachorowaniami na Covid-19 liderzy Unii Europejskiej zdecydowali o zamknięciu granic zewnętrznych Schengen na 30 dni. Dotyczy to również np. Islandii czy Szwajcarii, które nie są w Unii, ale znajdują się w graniach Schengen. Zakaz dotyczy obywateli państw trzecich, którzy chcieliby podróżować do Europy.

Zakaz nie dotyczy: obywateli UE wracających do domu, pracowników służby zdrowia (lekarzy i pielęgniarek) oraz naukowców pracujących nad rozwiązaniem kryzysu, osób z prawem do długoterminowego pobytu w UE, rodzin obywateli państw UE i dyplomatów

„Zakaz dotyczy transportu lądowego osób jak i transportu lotniczego. Co bardzo ważne, jak podkreślała Bruksela, zakaz nie dotyczy osób realizujących międzynarodowy transport towarów. Decyzja nie obejmuje też spraw związanych podróżami między państwami członkowskimi UE, ta sprawa pozostaje w kompetencji tych państw.” – PolskaTimes.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
Click to comment
//
To Top