Connect with us
Stare amerykańskie samochody na Kubie,

Artykuły

10 miejsc, które trzeba zobaczyć na Kubie

10 miejsc, które trzeba zobaczyć na Kubie

Kuba jest wyspą kontrastów i zaskakuje swoją różnorodnością. Kraj, gdzie nierozłącznym elementem życia są cygara, rum i dobra muzyka.

Karaibska atmosfera, wielokolorowa architektura i piękne plaże są gwarancją udanego urlopu na Kubie. Co warto zobaczyć będąc na Kubie.

Hawana

Kolonialna architektura, amerykańskie samochody i Stara Hawana. Stolica Kuby jest miastem, które ma swój własny specyficzny charakter. Można wybrać się po stopach Ernesta Hemingwaya, odwiedzi posiadłość, w której mieszkał, wypić drink w jego ulubionym barze Floridida. Będąc tu warto udać się do Hotel Nacional oraz koniecznie na promenadę Malecon, ulubione miejsce spotkań Kubańczyków.

Stare amerykańskie samochody na Kubie, Hawana
Stare amerykańskie samochody na Kubie, fot. Ubafoto Dreamstime.com
Hotel Nacional w Hawanie, Kuba
Hotel Nacional w Hawanie, fot. Cameron Hughes Dreamstime.com
Hawana, Kuba
Hawana, fot. Sean Pavone Dreamstime.com

Obowiązkowo również warto udać się do El Museo Del Ron, muzeum rumu oraz fabryki cygar Partagas, która została otwarta w latach 20. XIX wieku.

Kuba słynie z cygar i rumu
Kuba słynie z cygar i rumu, fot. Marcin Jucha Dreamstime.com

Varadero

Varadero to kubański kurort, nazywany również “Miami Beach”. Są tu piaszczyste białe plaże i luksusowe hotele oraz restauracje. 20 km plaż przyciąga tysiące turystów z Europy i USA. W okolicach znajduje się jaskinia Saturna oraz Varahicacos Ecological Reserve znajdujący się na końcu półwyspu Hicacos.

Varadero słynie z piaszczystych plaży, Kuba
Varadero słynie z piaszczystych plaży, fot. Stanislav Simonov Dreamstime.com

Matanzas

Matanzas jest miastem mostów, znajduje się ich tu 21. Jest też miastem, gdzie narodziła się rumba, która opiera się na afrykańskich tradycjach muzycznych i tanecznych. Atrakcją jest przejazd pociągiem The Hershey Train z Hawany do Matanzas.

Główny plac w Matanzas, Kuba
Główny plac w Matanzas, fot. Paulo Costa Dreamstime.com

Cienfuegos

Miasto zostało założone przez francuskich imigrantów i wyróżnia się elegancką architekturą. Łączy się tu karaibska egzotyka z oryginalnymi budynkami i muzeami. Warto przejść się po promenadzie prowadzącej między okazałymi pałacami, zwłaszcza Palacio del Valle, który jest obecnie restauracją.

Ratusz w Cienfuegos, Kuba
Ratusz w Cienfuegos, fot. Anna Artamonova Dreamstime.com
Palacio del Valle w Cienfuegos, Kuba
Palacio del Valle w Cienfuegos, fot. Gábor Kovács Dreamstime.com

Trinidad

W Trinidadzie ma się poczucie, jakby czas zatrzymał się w latach 50-tych. Miasto nazywane jest jest Kolonialną Perłą Karaibów. Zachwyca kolorowymi budynkami i niepowtarzalną atmosferą. Starówka miasta jest wpisana na listę dziedzictwa UNESCO.

Trinidad, Kuba
Trinidad, fot. Rphstock Dreamstime.com

Viñales

Tutaj znajdziesz najciekawsze krajobrazy, wzgórza i jaskinie. Jest to stosunkowo płaski teren po którym najlepiej poruszać się na rowerze, ale znajdują się tu niskie góry, które idealnie nadają się na wspinaczkę. Podczas niej warto zobaczyć Mural de la Prehistoria, 120-metrowy malunek na zboczu góry.

Dolina Viñales, Kuba
Dolina Viñales, fot. Gábor Kovács Dreamstime.com
Mural de la Prehistoria w Viñales, Kuba
Mural de la Prehistoria w Viñales, fot. Libor Píška Dreamstime.com

El Cobre

Leżące niedaleko Santiago de Cuba El Cobre jest miejscem pielgrzymek. Znajduje się tu sanktuarium z czarną Matką Bożą, która od ponad 100 lat jest patronką Kuby. 8 września, w dniu oficjalnego święta patronki sanktuarium wypełnia się tysiącami wiernych.

Santiago de Cuba El Cobre, Kuba
Santiago de Cuba El Cobre, fot. Anna Artamonova Dreamstime.com

Santiago de Cuba

Portowe Santiago de Cuba zostało założone przez konkwistadora Velázqueza i było stolicą Kuby. W centrum miasta jest najstarszy dom na Kubie, który należał do Velázqueza. W Santiago jest XVII-wieczny zamek San Pedro de la Roca, który jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO.

Santiago de Cuba, Kuba
Santiago de Cuba, fot. Anna Artamonova Dreamstime.com
Zamek San Pedro de la Roca w Santiago de Cuba, Kuba
Zamek San Pedro de la Roca w Santiago de Cuba, fot. Matyas Rehak Dreamstime.com

Plaże: Playa Girón i Playa Larga

Plaże znajdują się w Zatoce Świń na południowym wybrzeżu Kuby. Miała tu miejsce nieudana inwazja kubańskich emigrantów na południową Kubę. Dzisiaj są to jedne z popularniejszych plaż na wyspie.

Plaża Larga, Kuba
Plaża Larga, fot. Krzysztof Kowalczyk Dreamstime.com

Góra Pico Turquino

Osoby lubiące górskie spaceru mogą wybrać się do Sierra Maestra, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Kuby, Pico Turquino mający wysokość 1974 m n.p.m. Z Santiago de Cuba organizowane są wycieczki po Parku Narodowym Turquino i z przewodnikiem.

Góry Turquino, Kuba
Góry Turquino, fot. opez Losa Carlos Dreamstime.com

Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
4.6/5 - (12 votes)
//
To Top