Connect with us
Tramwaj w Lizbonie, fot. D. Koch Pixabay

Artykuły

Lockdown w Portugalii

Lockdown w Portugalii

Od 31 stycznia br. władze portugalskie wprowadzają następujące restrykcje  dotyczące wjazdu na terytorium Portugalii kontynentalnej, które obowiązywać będą do 14 lutego br. (z możliwością przedłużenia). Połączenia lotnicze między Portugalią i Wielką Brytanią oraz Brazylią pozostają zawieszone. Czy zmienią się zasady dotyczące wjazdu dla Polaków?

Stan wyjątkowy w Portugalii

Do 14 lutego (do godz. 23:59) 2021 roku na terytorium Portugalii kontynentalnej obowiązuje kwarantanna narodowa (lockdown). Zgodnie z zapowiedziami rządu Portugalii, planowane jest następnie przedłużenie tych zasad na kolejne 15 dni.

Portugalia kontynentalna

Państwa członkowskie  UE i Strefy Schengen zostały podzielone przez Portugalię na 3 kategorie różniące się sytuacją epodemiologiczną.

  • mniej niż 150 zakażeń na 100 tys. mieszkańców – Pasażerowie przylatujący z tych krajów nie podlegają restrykcjom (Finlandia, Norwegia).
  • 150-500 zakażeń na 100 tys. mieszkańców – Podróżni przylatujący z tych krajów zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu molekularnego RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu (Austria, Belgia, Cypr, Chorwacja, Dania, Francja, Holandia, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy).
  • powyżej 500 zakażeń na 100 tys. mieszkańców – Podróżni przylatujący z tych krajów zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu molekularnego RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu, a po przylocie poddać się 14-dniowej kwarantannie w miejscu zamieszkania/zakwaterowania lub w miejscu wskazanym przez służby sanitarne. Z obowiązku kwarantanny zwolnieni są pasażerowie  odbywający podróż z powodów uzasadnionych, posiadający bilet świadczący o zamiarze opuszczenia terytorium Portugalii w ciągu 48 godzin (Czechy, Estonia, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Łotwa Słowenia).

Zgodnie z tym podziałem Polacy udający się do Portugalii muszą wykonać przed podróżą test na COVID-19 (nie może być starszy niż 72 godziny przed wejściem do samolotu.

Madera i Azory

Przy wjeździe na Maderę i Azory obowiązuje wymóg testów na COVID-19. Musi być wykonany na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz.

Źródło: gov.pl, gov.pl


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top