Connect with us
Tower Bridge, Londyn, Wielka Brytania

Artykuły

Londyńskie TOP 10

Londdonium, Ludenwic albo Ludenburg, tak wcześniej nazwy nosił Londyn. Fish&Chips, pudding, śniadanie angielskie składające się z jajek, grzybów, kiełbasy, ziemniaków i toastu. Obowiązkowe menu dla każdego turysty, który wybierze się na Wyspy. Czas między jedzeniem i piciem zarezerwuj jednak na zwiedzanie. Oto naszych top 10 miejsc i rzeczy w Londynie.

Bilety do Londynu ZAREZERWUJESZ na flipo.pl  już od 112 zł

1.Muzeum Brytyjskie

Jeśli miałbym tylko jedno miejsce, które możesz odwiedzić w Londynie, bez wahania wybierz Muzeum Brytyjskie.  Wielkim plusem jest to, że wejście jest za darmo. Muzeum, które mieli się w klasycystycznym gmachu ma ponad 7 milionów eksponatów, w salach znajdziesz zbiory azjatyckie, egipskie, greckie i wiele, wiele innych.

Credit – Dan Breckwoldt / Shutterstock.com

2. Pałac Buckingham

Największe na świecie biuro królewskie to rezydencja Królowej Elżbiety II, londyński Pałac Buckingham. Jest to miejsce o znaczeniu państwowym i oficjalnych wizyt, ale również atrakcją turystyczną. Na zwiedzanie Pałacu możesz wybrać się latem. Eleganckie sale, ozdobione żyrandolami i lampami, na ścianie wiszące obrazy znanych mistrzów, m.in. Rembrandta i Rubensa, kombinacja angielskich i francuskich mebli wraz z oryginalnymi pamiątkami rodziny królewskiej z pewnością zachwycą każdego.

Credit –  Pedro Rufo / Shutterstock.com

3. Portobello Road Market

Uwielbiany przez Londyńczyków i turystów. Portobello Road Market znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Notting Hill, ciągnie się wzdłuż Portobello Road. Jest to pchli targ, gdzie przy każdym stanowisku możesz znaleźć cos interesującego: począwszy od rupieci po oryginalną biżuterię i elementy garderoby po meble.

Credit – Christian Mueller / Shutterstock.com

4. Piccadilly Circus

Piccadilly Circus jest placem i skrzyżowanie głównych ulic w samym Londynie. Jest to jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, który często porównuje się do nowojorskiego Time Square. Wyświetlacze LED z reklamami i mnóstwo pieszych przechodzących przez przejścia w nocy sprawiają, że ma się wrażenie, że jest dzień.

5. Hyde Park i Ogrody Kensington

Hyde Park i Ogrody Kensington są jednymi z parków królewskich w Londynie, wstęp jest wolny. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy po intensywnym zwiedzaniu miasta chcą odpocząć sobie na ławce wśród bujnej roślinności. Rejs łódką po jeziorze Serpentine, fontanna Diana Memorial Fountain i Speaker’s Corner, czyli kącik mówców, gdzie występował Karl Marx, Vladimir Lenin I George Orwell.

6. Heathrow’s Myrtle Avenue, najgłośniejsza ulica w okolicy Londynu

Myrtle Avenue w pierwszym momencie wygląda jak typowa ulica na przedmieściach, niskie budynki z małym ogródkiem przed wejściem, parking w cieniu drzew. Idylla nie trwa jednak długo, na końcu ulicy dziesiątki osób z aparatami fotograficznymi z teleskopami, lornetkami. Nie, na końcu ulicy nie jest jakaś willa gwiazdy albo rodziny królewskiej, ale lotnisko Heathrow. Kilkaset metrów od Myrtle Avenue mieści się jedno z największych lotnisk w Europie, dziennie można zobaczyć około 1300 odlatujących i lądujących samolotów.

Credit – photosounds / Shutterstock.com

7. Teatr na West Endzie

West End to punkt obowiązkowy dla miłośników teatru. Jeden z najlepszych angielskich teatrów łączy nową i klasyczną produkcję, zarówno znaną na całym świecie, ale również tą lokalną. Wieczorny spacer po Leicester Square, gdzie mieszczą się budynki teatrów będzie niezapomnianym wrażeniem.

Credit – Bikeworldtravel / Shutterstock.com

8. National Gallery

Londyńska National Gallery jest niczym labirynt sal wypełnionych światowej sławy obrazami. Nie bez powodu przy wejściu znajdziesz mapę, przyda się, żeby w labiryncie odnaleźć właściwe piętro i zobaczyć dzieła mistrzów impresjonizmu i włoskiego renesansu. Między 2300 obrazów znajdziesz m.in. „Wenus i Mars” Botticellego oraz „Słoneczniki” Van Gogha.  Wstęp jest wolny.

Credit – Marco Prati / Shutterstock.com

9. Widok z wieżowca The Shard

W 72-kondygnacyjnym budynku jest część biurowa, gastronomiczna, hotelowa, mieszkalna i widokowa. Został postawiony w 2013 roku, ma wysokość 310 metrów. Znajduje się niedaleko Tower Bridge. Z 69 piętra drapacza chmur rozpościera się piękny widok na Londyn, w tym big Bena, Tower Bridge, Tower of London, Katedrę św. Pawła lub London Eye (Londyńskie Oko).

Shutterstock.com

10. Brick Lane Music Hall

To unikalne miejsce oferuje zabawę w formie programu kulturalnego przy filiżance herbaty, 3-daniowego posiłku i wieczornego przedstawienia. Znajduje się w Silvertone, jest częścią dziedzictwa wschodniego Londynu. Taki sposób spędzania wolnego czasu, czyli połączenie jeszczenia i rozrywki był bardzo popularny w XIX wieku, obecnie ponownie wzbudza zainteresowanie wśród nie tylko turystów, ale też mieszkańców Londynu.

Bilety do Londynu

Bilety do Londynu można kupić w super cenach, na flipo.pl znajdziesz je już od kilkudziesięciu złotych w dwie strony.

Bilety do Londynu ZAREZERWUJESZ na flipo.pl 

 

Londyńskie TOP 10
5 (100%) 3 vote[s]

Continue Reading
Click to comment

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
To Top