Connect with us
Most Tower Bridge Londyn

Artykuły

Londyńskie TOP 10, bilety lotnicze od 91 zł

Londyńskie TOP 10, bilety lotnicze od 91 zł

Londdonium, Ludenwic albo Ludenburg, tak wcześniej nazwy nosił Londyn. Fish&Chips, pudding, śniadanie angielskie składające się z jajek, grzybów, kiełbasy, ziemniaków i toastu. Obowiązkowe menu dla każdego turysty, który wybierze się na Wyspy. Czas między jedzeniem i piciem zarezerwuj jednak na zwiedzanie.

Advertisement

Oto naszych top 10 miejsc i rzeczy w Londynie.

Muzeum Brytyjskie

Jeśli miałbym tylko jedno miejsce, które możesz odwiedzić w Londynie, bez wahania wybierz Muzeum Brytyjskie.  Wielkim plusem jest to, że wejście jest za darmo. Muzeum, które mieli się w klasycystycznym gmachu ma ponad 7 milionów eksponatów, w salach znajdziesz zbiory azjatyckie, egipskie, greckie i wiele, wiele innych.

12 miast Lot bezpośredni Londyn Lot bezpośredni 12 miast
od 91 Rezerwacja
Muzeum Brytyjskie, Londyn
Muzeum Brytyjskie, fot. Tupungato Dreamstime.com

Pałac Buckingham

Największe na świecie biuro królewskie to rezydencja Królowej Elżbiety II, londyński Pałac Buckingham. Jest to miejsce o znaczeniu państwowym i oficjalnych wizyt, ale również atrakcją turystyczną. Na zwiedzanie Pałacu możesz wybrać się latem. Eleganckie sale, ozdobione żyrandolami i lampami, na ścianie wiszące obrazy znanych mistrzów, m.in. Rembrandta i Rubensa, kombinacja angielskich i francuskich mebli wraz z oryginalnymi pamiątkami rodziny królewskiej z pewnością zachwycą każdego.

Pałac Buckingham, Londyn
Pałac Buckingham, fot. Cowardlion Dreamstime.com

Portobello Road Market

Uwielbiany przez Londyńczyków i turystów. Portobello Road Market znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Notting Hill, ciągnie się wzdłuż Portobello Road. Jest to pchli targ, gdzie przy każdym stanowisku możesz znaleźć cos interesującego: począwszy od rupieci po oryginalną biżuterię i elementy garderoby po meble.

Portobello Road Market - tu kupisz oryginalne pamiątki z Londynu, Londyn
Portobello Road Market – tu kupisz oryginalne pamiątki z Londynu, fot. Kateryna Levchenko Dreamstime.com

Piccadilly Circus

Piccadilly Circus jest placem i skrzyżowanie głównych ulic w samym centrum Londynu. Jest to jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, który często porównuje się do nowojorskiego Time Square. Wyświetlacze LED z reklamami i mnóstwo pieszych przechodzących przez przejścia w nocy sprawiają, że ma się wrażenie, że jest dzień.

Piccadilly Circus, Londyn
Piccadilly Circus, fot. Paolo Amiotti Dreamstime.com

Hyde Park i Ogrody Kensington

Hyde Park i Ogrody Kensington są jednymi z parków królewskich w Londynie, wstęp jest wolny. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy po intensywnym zwiedzaniu miasta chcą odpocząć sobie na ławce wśród bujnej roślinności. Wybierz się na rejs łódką po jeziorze Serpentine, zobacz fontannę Diana Memorial Fountain i Speaker’s Corner, czyli kącik mówców, gdzie występował Karl Marx, Vladimir Lenin I George Orwell.

Hyde Park, Londyn
Hyde Park, fot. Miroslav Hasch Dreamstime.com

Heathrow’s Myrtle Avenue, najgłośniejsza ulica w okolicy Londynu

Myrtle Avenue w pierwszym momencie wygląda jak typowa ulica na przedmieściach, niskie budynki z małym ogródkiem przed wejściem, parking w cieniu drzew. Idylla nie trwa jednak długo, na końcu ulicy dziesiątki osób z aparatami fotograficznymi z teleskopami, lornetkami. Nie, na końcu ulicy nie jest jakaś willa gwiazdy albo rodziny królewskiej, ale lotnisko Heathrow. Kilkaset metrów od Myrtle Avenue mieści się jedno z największych lotnisk w Europie, dziennie można zobaczyć około 1300 odlatujących i lądujących samolotów.

Teatr na West Endzie

West End to punkt obowiązkowy dla miłośników teatru. Jeden z najlepszych angielskich teatrów łączy nową i klasyczną produkcję, zarówno znaną na całym świecie, ale również tą lokalną. Wieczorny spacer po Leicester Square, gdzie mieszczą się budynki teatrów będzie niezapomnianym wrażeniem.

Galeria Narodowa

Londyńska National Gallery jest niczym labirynt sal wypełnionych światowej sławy obrazami. Nie bez powodu przy wejściu znajdziesz mapę, przyda się, żeby w labiryncie odnaleźć właściwe piętro i zobaczyć dzieła mistrzów impresjonizmu i włoskiego renesansu. Między 2300 obrazów znajdziesz m.in. „Wenus i Mars” Botticellego oraz „Słoneczniki” Van Gogha.  Wstęp jest wolny.

Inspiracja podróżnicza: Darmowe atrakcje w Londynie.

Galeria Narodowa, National Gallery Londyn
Galeria Narodowa, fot. Cowardlion Dreamstime.com

Widok z wieżowca The Shard

W 72-kondygnacyjnym budynku jest część biurowa, gastronomiczna, hotelowa, mieszkalna i widokowa. Został postawiony w 2013 roku, ma wysokość 310 metrów. Znajduje się niedaleko Tower Bridge. Z 69 piętra drapacza chmur rozpościera się piękny widok na Londyn, w tym big Bena, Tower Bridge, Tower of London, Katedrę św. Pawła lub London Eye (Londyńskie Oko).

Londyński wieżowiec The Shard,
Londyński wieżowiec The Shard, fot. Zoltan Gabor Dreamstime.com
Widok z The Shard, Londyn
Widok z The Shard, fot. Zlikovec Dreamstime.com

Brick Lane Music Hall

To unikalne miejsce oferuje zabawę w formie programu kulturalnego przy filiżance herbaty, 3-daniowego posiłku i wieczornego przedstawienia. Znajduje się w Silvertone, jest częścią dziedzictwa wschodniego Londynu. Taki sposób spędzania wolnego czasu, czyli połączenie jeszczenia i rozrywki był bardzo popularny w XIX wieku, obecnie ponownie wzbudza zainteresowanie wśród nie tylko turystów, ale też mieszkańców Londynu.

Angielska herbatka,
Angielska herbatka, fot. Artitwpd Dreamstime.com

Bilety do Londynu

Loty do Londynu realizowane są na kilka lotnisk. Tanie linie lotnicze latają na lotniska London Luton i London Stansted. Do Londynu można polecieć z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

12 miast Lot bezpośredni Londyn Lot bezpośredni 12 miast
od 91 Rezerwacja
Click to comment
//
To Top