Connect with us
Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, darmowe muzea w londynie

Artykuły

Darmowe atrakcje w Londynie, loty do Londynu od 96 zł z 12 miast

Darmowe atrakcje w Londynie, loty do Londynu od 96 zł z 12 miast

Londyn jest miastem, gdzie przyciąga nie tylko swoją atmosfera, ale również zabytkami. Jest to jedna z najdroższych metropolii na świecie, ale na szczęście jest tu wiele pamiątek i muzeów, które są dostępne bezpłatnie.

Czytałeś już TOP 10 miejsc w Londynie? Przeczytaj również o 8 miejscach, gdzie się dostaniesz za darmo.

Muzeum Brytyjskie

British Museum jest jednym z najważniejszych muzeów w Europie. Znajduje się w dzielnicy Camden. Publiczności zostało otwarte w 1759 roku. W klasycystycznym gmachu zobaczysz tu ponad 7 milionów eksponatów pochodzących z różnych kontynentów i epok. Wybrane ekspozycje mogą być dostępne za opłatą.

Muzeum Brytyjskie, Londyn
Muzeum Brytyjskie, fot. Tupungato Dreamstime.com

Godziny otwarcia British Museum

10:00-17:00 (piątek: 10:00-20:30)

Muzeum Londynu

Museum of London skupia się na historii i kulturze miasta, od jego powstania po dziś dzień. Muzeum znajdziesz 10 minut drogi od Katedry św. Pawła. W okolicach możesz zobaczyć również pozostałości po londyńskim murze.

Godziny otwarcia Museum of London

10:00-18:00

Muzeum Wiktorii i Alberta

Victoria and Albert Museum to największe w Londynie muzeum sztuki i rzemiosła. Zostało założone w 1852 roku. Eksponaty (m.in. rzeźby, rysunki, biżuteria)  wystawione są tu w 145 salach, łączna długość korytarzy to około 13 kilometrów.

Godziny otwarcia Victoria and Albert Museum

10:00-17:45 (piątek: 10:00-20:00)

Muzeum Nauki

Science Museum w Londynie jest jednym z najbardziej ulubionych nie tylko wśród turystów, ale również obywateli miasta. Zobaczysz tu lokomotywę parową, model DNA. Możesz również wziąć udział w różnych doświadczeniach i grach oraz quizach.  

Godziny otwarcia Science Museum

10:00-18:00

Galeria Narodowa

National Gallery w Londynie mieści się w pobliżu Trafalgar Square. Wśród znanych dzieł możesz zobaczyć tu obrazy m.in. Vincenta van Gogha. Prezentowanych jest łącznie ponad 2000 obrazów różnych autorów.

Godziny otwarcia National Gallery

10:00-18:00

Muzeum Tate Modern

Tate Modern w Londynie znajduje się niedaleko Globe theatre i Millennium Bridge. Miesci się w dawnej elektrowni. Jest brytyjskim muzeum narodowym sztuki nowoczesnej. Kolekcję sztuki można zobaczyć również online.

Godziny otwarcia Tate Museum

10:00-18:00 (piątki i soboty: 10:00-22:00)

Muzeum Historii Naturalnej

Natural History Museum ma kolekcję liczącą ponad 70 milionów eksponatów. Podzielone są one na różne sekcje, np. paleontologia i mineralogia. Wiele eksponatów można dotknąć lub wziąć udział w różnych symulacjach.

Muzeum Historii Naturalnej to jedna z głównych atrakcji w Londynie, bezpłatne wejście
Muzeum Historii Naturalnej to jedna z głównych atrakcji w Londynie, fot. Yeo Khee Unsplash

Godziny otwarcia Natural History Museum

10:00-17:50

Narodowa Galeria Sztuki

National Portrait Gallery w Londynie została otwarta pod koniec XIX wieku. Oferuje bogaty zbiór obrazów, fotografii i rysunków. Można zobaczyć tu “Portret z Chandos”, portret, który przedstawia prawdopodobnie Williama Szekspira oraz portrety znanych Brytyjczyków.

Godziny otwarcia National Portrait Gallery

10:00-18:00 (czwartek i piątek 10:00-21:00)


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (5 votes)
//
To Top