Connect with us
Flaga Wielkiej Brytanii, loty do wielkiej brytanii po brexicie

Artykuły

Loty do Wielkiej Brytanii po brexicie

Loty do Wielkiej Brytanii po brexicie

Lecisz do Londynu lub innych brytyjskich destynacji po 31 stycznia 2020? Zastanawiasz się, czy wystarczy Ci dowód osobisty? Albo konieczny już będzie paszport? Sprawdź, co się zmieni w przypadku podróży do/z Wielkiej Brytanii po brexicie.

Loty do Wielkiej Brytanii w okresie przejściowym 

Od 1 lutego 2020 roku Wielka Brytania przestała być członkiem Unii Europejskiej. “Zgodnie z art. 1 Ustawy, w okresie przejściowym Wielka Brytania będzie w polskim porządku prawnym traktowana nadal jak państwo członkowskie Unii. Ustawa przewiduje nieliczne wyjątki od tej zasady, jednakże nie dotyczą one transportu lotniczego” – można przeczytać o brexicie na stronie Urzędu Lotniska Cywilnego.

Z dowodem lub paszportem?

Okres przejściowy trwa od 1 lutego do 21 grudnia 2020. Oznacza to możliwość podróżowania do i z Wielkiej Brytanii na podstawie ważnego dowodu osobistego (lub paszportu). Według aktualnych informacji data końca akceptacji dowodów osobistych nie jest jeszcze znana. 

Co się jeszcze zmienia po brexicie?

Według informacji na stronie Lotniska Cywilnego dot. brexitu w okresie przejściowym (czyli do końca 2020 roku) nie nastąpiły żadne zmiany w zasadach wykonywania lotów do i z Wielkiej Brytanii. Oznacza to m.in. utrzymanie dotychczasowych przepisów w zakresie VAT i akcyzy, możliwość eksportu towarów do Wielkiej Brytanii na obecnych zasadach, czy też wzajemne uznawanie kwalifikacji zawodowych dla przedstawicieli zawodów regulowanych. 

Podróżowanie do i z Wielkiej Brytanii w skrócie

Na podstawie umów w okresie przejściowym do końca 2020 roku zostaną zachowane dotychczasowe zasady: do i z Wielkiej Brytanii można podróżować z ważnym dowodem osobistym. Bez problemu będziesz mógł polecieć do Angliii, Szkocji.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
Click to comment

Rabaty

Szybkie #HOThity

Wiadomości z podróży i aktualności

1000 zł za problemy z lotem. W ofercie ubezpieczenie od Koala od odwołania i opóźnienia lotu https://t.co/S5j5OtrnpP1 rok temu
Ukraina: ministerstwo odradza podróże i wzywa do powrotu | Jak pomóc? https://t.co/qIZwSNInPE1 rok temu
Leć z flydubai i otrzymaj bezpłatny karnet na nieograniczoną ilość wejść na EXPO do 31 marca br. https://t.co/HJN66lFIu71 rok temu
Bilet nielimitowany na EXPO ważny do 31 marca teraz BEZPŁATNIE z biletami Emirates https://t.co/CFsDm8lKRv1 rok temu
Expo 2020 w Dubaju: tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu https://t.co/6j0DxzmTbj1 rok temu
Na lotnisku w Wiedniu znajdziesz 16 kabin sypialnych. Noc kosztuje 48 euro https://t.co/On8HUpGnLA1 rok temu
Jak zwiedzić cały świat w jeden dzień? Wybierz się na Expo 2020. Wybraliśmy TOP pawilony https://t.co/VlAoG46skJ1 rok temu
Mikołajki w Polsce i za granicą https://t.co/IgpnfMDpMq1 rok temu
ATRAKCJE ZA DARMO: z biletem Emirates masz wejście na Burj Khalifa, Dubai Fountain Boardwalk i Views Observatory! https://t.co/KSaqSPgAMu1 rok temu
10 nowości w Dubaju – to trzeba zobaczyć! https://t.co/FKeg6psJTw2 lata temu
1 2 3 5

Najbardziej popularne

Polecane artykuły

Advertisement
Advertisement
//
To Top