Connect with us
Flaga Wielkiej Brytanii, loty do wielkiej brytanii po brexicie

Artykuły

Loty do Wielkiej Brytanii po brexicie

Loty do Wielkiej Brytanii po brexicie

Lecisz do Londynu lub innych brytyjskich destynacji po 31 stycznia 2020? Zastanawiasz się, czy wystarczy Ci dowód osobisty? Albo konieczny już będzie paszport? Sprawdź, co się zmieni w przypadku podróży do/z Wielkiej Brytanii po brexicie.

Loty do Wielkiej Brytanii w okresie przejściowym 

Od 1 lutego 2020 roku Wielka Brytania przestała być członkiem Unii Europejskiej. “Zgodnie z art. 1 Ustawy, w okresie przejściowym Wielka Brytania będzie w polskim porządku prawnym traktowana nadal jak państwo członkowskie Unii. Ustawa przewiduje nieliczne wyjątki od tej zasady, jednakże nie dotyczą one transportu lotniczego” – można przeczytać o brexicie na stronie Urzędu Lotniska Cywilnego.

Z dowodem lub paszportem?

Okres przejściowy trwa od 1 lutego do 21 grudnia 2020. Oznacza to możliwość podróżowania do i z Wielkiej Brytanii na podstawie ważnego dowodu osobistego (lub paszportu). Według aktualnych informacji data końca akceptacji dowodów osobistych nie jest jeszcze znana. 

Co się jeszcze zmienia po brexicie?

Według informacji na stronie Lotniska Cywilnego dot. brexitu w okresie przejściowym (czyli do końca 2020 roku) nie nastąpiły żadne zmiany w zasadach wykonywania lotów do i z Wielkiej Brytanii. Oznacza to m.in. utrzymanie dotychczasowych przepisów w zakresie VAT i akcyzy, możliwość eksportu towarów do Wielkiej Brytanii na obecnych zasadach, czy też wzajemne uznawanie kwalifikacji zawodowych dla przedstawicieli zawodów regulowanych. 

Podróżowanie do i z Wielkiej Brytanii w skrócie

Na podstawie umów w okresie przejściowym do końca 2020 roku zostaną zachowane dotychczasowe zasady: do i z Wielkiej Brytanii można podróżować z ważnym dowodem osobistym. Bez problemu będziesz mógł polecieć do Angliii, Szkocji.


Specjalne znizki dla naszych czytelników

  • Zniżka 45 zł na bilety - pobierz naszą nową aplikację, zamów bilety na Flipo.pl za minimalnie 100 zł, podaj kod FLIPOHITY i oszczędź 45 zł w ramach zamówienia.
  • Wypożycz auto przez Flipo.pl. Kliknij, wybierz destynację, porównaj ceny, wybierz model samochodu i zarezerwuj. Auto odbierzesz po przylocie na lotnisku. Jesteśmy partnerem Rentalcars.com.
  • Dołącz do naszej grupy VIP podróżników - kliknij na zielony przycisk CHCĘ motrzymasz #flipohity notyfikacje na najlepsze oferty:

  • Nasz ulubieniec - podróżniczy newsletter, który odbierają tysiące podróżników:
5/5 - (1 vote)
//
To Top